UWAGA!

Gospodarcza konferencja w EUH-E

25 kwietnia (środa) w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem „Gospodarka i społeczeństwo w europejskiej perspektywie - region warmińsko-mazurski w zintegrowanej Europie”.

Pierwsza edycja konferencji odbyła się w kwietniu 2005 roku. Edycja 2007 jest konferencją przedkongresową Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
     W środę 25 kwietnia swoje referaty wygłoszą wykładowcy m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Akademii Morskiej w Gdyni, Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W konferencji udział wezmą również wykładowcy i studenci z uczelni współpracujących z EUH-E : Fachhochshule Eberswalde w Niemczech; Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu - filii w Kaliningradzie; Bałtyckiej Państwowej Akademii Floty Rybołówstwa w Kaliningradzie.
     Początek obrad godz. 10. Wstęp wolny.
     
     Program II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Gospodarka i społeczeństwo w europejskiej perspektywie - region warmińsko-mazurski w zintegrowanej Europie”
     
     25 kwietnia, sala 215 EUH-E
     godz. 10 - otwarcie obrad i okolicznościowe wystąpienia gości
     
     Sesje plenarne
     
     I Sesja plenarna - „Makroekonomiczne podstawy rozwoju struktur regionalnych w zintegrowanej Europie”, prowadzi dr Zdzisław Majkut
     „The European Monetary System” - prof. dr Hans-Peter Benedikt - Fachhochshule Eberswalde
     referat przedstawiciela Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu - filii w Kaliningradzie
     „Ekonomiczny sukces w kryteriach teologii” - ks. dr Stefan Ewertowski (UW-M)
     „Fundusze wspólnotowe i sposoby ich wykorzystania” - dr Izabela Seredocha (EUH-E)
     „Społeczno-kulturowe czynniki kształtowania regionalnej przedsiębiorczości w warunkach integracji” - doc. A. A. Sołowiow (Bałtycka Państwowa Akademia Floty Rybołówstwa - BPAFR)
     
     II Sesja plenarna - „Uwarunkowania rozwoju regionalnego w zintegrowanej Europie”, prowadzi dr Henryk Horbaczewski
     część I - „Problemy społeczno-gospodarczego rozwoju Warmii i Mazur”
     „Dostępność do unijnych środków finansowych jako determinanta rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego” - dr Dariusz Tłoczyński (EUH-E, UG)
     „Doświadczenia w realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich - logistyka dla MSP w województwie warmińsko-mazurskim - dr Andrzej Jezierski (UG)
     „Analiza procesów inwestycyjnych jako element tworzenia infrastruktury energetycznej województwa warmińsko-mazurskiego” - dr Adam Mytlewski (UG)
     „Poziom rozwoju gospodarczego powiatów województwa warmińsko-mazurskiego w latach 2000-2005 - mgr inż. Anetta Waśniewska (PWSZ w Elblągu)
     „Czynniki wiedzy, informacji oraz możliwości jako zasadnicze determinanty rozwoju społeczeństwa Warmii i Mazur” - Marcin Manulik (student politologii EUH-E)
     „Wpływ infrastruktury transportu na gospodarczy rozwój regionu” - student Daniel Wełpa (EUH-E)
     
     część II „Problemy rozwoju regionu kaliningradzkiego”
     „Wpływ procesów integracyjnych na społeczno-ekonomiczny rozwój obwodu
     Kaliningradzkiego” - doc. S. J. Szczerbinina (BPAFR)
     „Podejście innowacyjne do rozwoju gospodarki regionu Kaliningradu” - doc. S. W. Sawanowicz (BPRAR)
     „Handel hurtowy w regionie drogą do integracji - przykład regionu Kaliningradu” - doc. E. A. Matwiejewa (BPAFR)
     
     III Sesja plenarna - „Transport i współpraca transgraniczna jako determinanty rozwoju Warmii i Mazur”, prowadzi dr Hubert Kołodziejski
     „Port morski w Elblągu i perspektywy jego rozwoju” - dyrektor Zarządu Portu mgr Julian Kołtoński
     „Kanał przez Mierzeję Wiślaną - niezbędna szansa” - prof. zw. dr hab. Krzysztof Luks (Akademia Morska w Gdyni, PWSZ w Elblągu)
     „Budowa Kanału przez Mierzeję Wiślaną szansą na rozwój Fromborka” - stud. Beata Slipko (EUH-E)
     „Uwarunkowania funkcjonowania transportu publicznego w województwie warmińsko-mazurskim z punktu widzenia założeń polityki Unii Europejskiej” - dr Krzysztof Grzelec (EUH- E)
     „Popyt na usługi olsztyńskiej komunikacji miejskiej w świetle wyników badań marketingowych” - dr Katarzyna Hebel (Uniwersytet Gdański)
     „Rozwój mechanizmu motywacyjnego współpracy transgranicznej obwodu kaliningradzkiego i województwa warmińsko-mazurskiego” - prof. zw. dr hab. Wasyl Bilczak (EUH-E)
     „Województwo warmińsko-mazurskie i obwód kaliningradzki - partnerstwo i współpraca, możliwości i bariery” - dr Henryk Horbaczewski (EUH-E).
     
A

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jakaś to kulawa konferencja. A gdzie transport kolejowy Federacja Rosyjska - Unia Europejska. Port nic nie przeładowuje, transport samochodowy stoi na granicy kilka dni a transport kolejowey kwitnie ( Braniewo - Mamonowo). To już kilka milionów ton wymiany rocznie, nowe super nowoczesne terminale przeładunkowe uruchomione i kilka następnych w fazie budowy i projektów. Czyżby to nie była gospodarka tego województwa. A może jest tak że im mniej się o tym mówi tym jest lepiej ( patrz na spokój w porcie )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    czasami jeżdżący pociągami(2007-04-19)
  • Zaczyna mnie już irytować sytuacja mego ustawicznego krytykanctwa rzeczywistości, ale jak czytam toto powyżej i oglądam dzisiejsze na ten przykład żenujące i komiczne w swej treści sprawozdanie z obrad Rady Miasta, to dochodzę do wniosku, że dzieło Orwella to pikuś w zestawieniu z tym, co nam się, na co dzień serwuje. Konkrety, wnioski, analizy poprosimy, a nie festiwal komunałów i pustosłowia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2007-04-19)
  • Szanowni Państwo a do portu w Elblągu obowiązuje w dalszym ciągu zakaz wpływania.Nowe informacje na stronie www.zbigniewpasik.com i na stronie www.rafzen.pl. Szczególnie polecam Akt notarialny Zarządu Portu Morskiego Elbląg sp z o.o. oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Polak to brzmi dumnie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Polak to brzmi dumnie(2007-04-28)
  • nio paniePolak, brawo! niezależnaStronka działała i można poczytać zalecony 'Akt założycielski Zarządu Portu Morskiego.. przerażające! ..ta wymiana korespondencji pomiędzy Pańską byłą firmą, a kapitanatemPortu rzeczywiście poruszająca!! ..a ten deser_po_tytułem 'Więcej dokumentów z wypożyczalnia sprzętu wodnego' ~ maj-ster-sztyk!!! ..i to wszystko dzięki reklamie w zależnych elMediach^_^
Reklama