Połowiczna radość (A-klasa)

W meczu na szczycie Huragan Żabianka Żabi Róg pokonał na własnym boisku Czarnych Małdyty 4:1 i po tygodniu przerwy zespół ten powrócił na fotel lidera. Pewne zwycięstwa odniosły także: Pomowiec Gronowo Elbląskie i Mlexer Elbląg.

Kolejne zwycięstwo mogą dopisać na swoje konto piłkarze Mlexera Elbląg, którzy w niedzielę pokonali na wyjeździe Granicę Zagaje 5:2. Dopisać mogą jedynie zwycięstwo, bo jak wiemy ekipie Mlexera nadal nie są dopisywane punkty. Sprawa rozbija się oczywiście o zaległości finansowe, jakie zespół ma wobec Związku. Dlatego też radość po wygranym meczu z Granicą była wśród elbląskich zawodników tylko połowiczna.
     Wyrównaną walkę oba zespoły toczyły jedynie w pierwszej połowie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po golu w 20 minucie. Odpowiedź Mlexera była niemal natychmiastowa i chwilę później po golu Daniela Kłosowskiego mieliśmy remis 1:1. Po zmianie stron znów szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy w 55 min. po raz drugi w tym pojedynku wyszli na prowadzenie. Radośc Granicy nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie 5 minut później po uderzeniu Pawła Zielińskiego Mlexer doprowadził do remisu 2:2. Kolejne ataki jakie przeprowadzili elblążanie przyniosły kolejne bramki dla tego zespołu.
     W 65. min. na 3:2 podwyższył Sebastian Gryka, a na 4:2 w 71. min. - Łukasz Zboch. Wynik spotkania na 5:2 w 80 min. pięknym strzałem z powietrza w samo okienko ustalił Jakub Haryński.
     Do ciekawego pojedynku doszło w Żabim Rogu, gdzie miejscowy Huragan podejmował lidera Czarnych Małdyty. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 4:1, którzy po tygodniu przerwy powrócili na fotel lidera.
     Pewne trzy punkty wywalczył także Pomowiec Gronowo Elbląskie pokonując na własnym boisku Zalew Frombork 4:2. Po tej wygranej Pomowiec awansował na szóste miejsce w tabeli.

Komplet wyników 10. kolejki: Pomowiec Gronowo Elbląskie - Zalew Frombork 4:2, Agat Jegłownik - Piast Wilczęta 4:1, Huragan Żabianka Żabi Róg - Czarni Małdyty 4:1, Granica Zagaje - Mlexer Elbląg 2:5, GLKS Miłakowo - Warmiak Asmet Wojciechy 4:2, Polonia II Pasłęk - Victoria Rychliki 3:0.