Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wracają kontrole na granicach

 
Elbląg, Wracają kontrole na granicach fot. AD
Rek

Na czas trwania Euro 2012 Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki postanowił przywrócić kontrole na wszystkich granicach Polski z krajami Unii Europejskiej. W związku z tym, wszyscy wybierający się w tym czasie na wakacje czy w interesach przy przekraczaniu granicy strefy Schengen muszą posiadać ważny paszport.

Za bezpieczeństwo turnieju Euro 2012 odpowiada minister spraw wewnętrznych. W bezpośrednie zabezpieczenie turnieju EURO 2012 będzie zaangażowanych ponad 9 tysięcy policjantów. W samej Warszawie turniej będzie zabezpieczać 2,4 tys. policjantów. W Gdańsku będzie zaangażowanych 1,2 tys. policjantów, w Poznaniu - 1,3 tys. funkcjonariuszy, a we Wrocławiu - 1,1 tys. policjantów. Ponadto w Krakowie, w którym swoją bazę będą miały drużyny Holandii, Anglii i Włoch, turniej będzie zabezpieczać ponad tysiąc funkcjonariuszy. Więcej policjantów ma być także w województwach położonych przy granicy z Ukrainą: w Lubelskiem - 738 i w Podkarpackiem - 719. Kolejnych blisko 700 funkcjonariuszy pozostanie w tzw. centralnym odwodzie.
     Wprowadzenie na czas turnieju kontroli granicznych na lotniskach i przejściach granicznych ma służyć poprawie bezpieczeństwa. Kontrole będą obowiązywać w terminie od 4 czerwca do 1 lipca.
     
     Jak się zachować na granicy podczas Euro 2012
     
Osoby przekraczające granice wewnętrzne:
     - korzystające ze wspólnotowego prawa do swobodnego przemieszczania się - będą musiały przedstawić dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo (paszport, dowód osobisty),
     - obywatele państw trzecich będą przedstawiały dokumenty uprawniające do przekraczania granicy oraz dokumenty potwierdzające legalny pobyt w strefie Schengen.
     W związku z wprowadzonymi zmianami Straż Graniczna przygotowała film instruktażowy, który można zobaczyć pod adresem: www.strazgraniczna.pl.
     
     Informator Straży Granicznej dla kibiców
     W związku z turniejem zmianom ulega też forma przekraczania granicy przez kibiców. Na czas Euro 2012 będzie możliwość skorzystania ze wspólnych odpraw służb polskich i ukraińskich, co ma przyspieszyć kontrole graniczne. Zarówno kontrole graniczne jak i celne będą prowadzone w jednym miejscu po stronie polskiej tzw. „one stop”. Dla kibiców uruchomione będą specjalne pasy ruchu tzw. pasy EURO 2012 (zielone korytarze). Ponadto na lotniczych przejściach granicznych zostaną ustawione dodatkowe stanowiska do odprawy granicznej pasażerów. Szczegóły oraz specjalny informator w pięciu wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej), który został zamieszczony na stronie internetowej www.strazgraniczna.pl
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • czyli szykują się kolejki na przejściach :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • W nagłówku informacji czytamy: "(. .. ) przy przekraczaniu granicy strefy Schengen muszą posiadać ważny paszport". W dalszej części artykułu czytamy natomiast: "(. .. ) będą musiały przedstawić dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo (paszport, dowód osobisty)". Kupy się nie trzyma. Nie straszcie ludzi, że w czasie Euro nie będzie można przekroczyć granicy na sam dowód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Corleone(2012-04-23)
 • Czyli powinno być napisane "paszport ALBO dowód osobisty".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Tusk zamyka ludzi by nie pouciekali z kraju bo nie bedzie komu tyrac na niego i jego cwaniaczkow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • na Ukrainę bez paszportu nie wjedziesz :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym oczywiście obywatele RP, a także Konfederacji Szwajcarskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu, mogą przekroczyć granice Ukrainy na podstawie ważnego paszportu. Nie ma wymogu posiadania wizy. Jednorazowy pobyt na terytorium Ukrainy nie może być dłuższy niż 90 dni w ciągu 6 miesięcy. Czyli została zniesiona wiza na Ukrainę na czas Euro 2012.A nie tak jak napisaliscie w naglowku, ze jest potrzeba posiadania paszportu w strefie Szengen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mrkajoj(2012-04-23)
 • dokładnie co za zacofany artykuł, gratuluje wiedzy i informacji temu kto to napisał ten artykuł "MK" , wez sie ogranij i redakcjo portel-a nie pozwalajcie aby ktoś przekształcał i wprowadzał w błąd ludzi czytających wasze artykuły bo to odopycha od waszej strony internautów .... ogólnie to żenada się w tym roku robi w portel.pl www.strazgraniczna.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  cbr(2012-04-24)
 • czyli na dowodzik na Ukrainę nie pojedziesz. .. i wszystko w temacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-24)
 • myślę, że kontrole będą i to dużo bardziej dokładne niż nam opowiada pan minister; na marginesie niemcy na zachodniej granicy przez rok będą realizować nowy program kontroli - wiedzieliście o tym? www.msw.gov.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED