Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

A w Elblągu praca wre...

Elbląg, A w Elblągu praca wre... Nowy most na Modrzewinę (fot. Paweł Serocki).

O Modrzewinie, modernizacjach i robotach drogowych na wielu elbląskich ulicach, zagospodarowaniu Placu Dworcowego oraz o budowie nowego hospicjum mówił podczas dzisiejszej (6 sierpnia) konferencji prasowej prezydent Elbląga Henryk Słonina. - To najważniejsze inwestycje, jakie trwają na terenie miasta, jak również te, które niebawem się rozpoczną - powiedział.

Wśród priorytetowych inwestycji jest bez wątpienia projekt zagospodarowania Modrzewiny i powstanie parku technologicznego.
     - Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem - zapewniał prezydent Henryk Słonina. - Wykonawca jest nawet skłonny przyspieszyć jej zakończenie. Są już wykonane 3 kilometry drogi, most jest praktycznie ukończony. W roku 2008 przystąpimy do sprzedaży działek, na której już czeka wielu chętnych.
     Do kolejnych ważnych inwestycji, które już są realizowane na terenie Elbląga bądź będą w najbliższym czasie, prezydent zalicza: modernizację mostu na ul. Malborskiej, remont skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej i ul. Grottgera, przebudowę ulicy Nowowiejskiej (planowany koniec prac - wrzesień br.), przebudowę ul. Szucha, prace na ul. Podgórnej (jest już po przetargu, a prace zakończą się w 2008 r.), przebudowę ul. Robotniczej i Okrzei, zagospodarowanie Placu Dworcowego, budowę drogi na ul. Rzemieślniczej, przebudowę kładki dla pieszych przy moście kolejowym (zakończenie prac jeszcze w 2007 r.), prace na ulicach: Garnizonowej, Czołgistów, Wyżynnej, prace na drodze 504 (ul. 12 Lutego - tu powstanie linia tramwajowa, Królewiecka) oraz drodze 503 (ul. Mazurska, Browarna, Rycerska), prace na ul. Mickiewicza.
     Prezydent zapowiedział również, że w przyszłym roku rozpoczną się prace zmierzające do powstania hospicjum przy ul. Toruńskiej. Tam działa już ośrodek pomocy dla osób starszych, który jest modernizowany. - Chcemy, by nowa siedziba hospicjum była budynkiem parterowym z dużymi tarasami, gdzie osoby chore będą mogły odpoczywać - mówił prezydent.
     Prezydent Słonina przedstawiał także plany, można by rzec, kulturalno-turystyczne. - Między katedrą a rzeką Elbląg powstanie ogródek archeologiczny - mówił. - Będzie tam park zieleni, który ucieszy zarówno turystów, jak i mieszkańców Elbląga. To inwestycja na rok 2008. Wiele się będzie działo na Wyspie Spichrzów - dodał. - W planie jest m.in. zagospodarowanie fosy, zbudowanie repliki osady Truso, przeniesienie budynku z ul. 12 Lutego oraz zakup łodzi Wikingów. Inwestycja pochłonie ponad 50 mln zł, z czego prawie 45 mln zł stanowić będzie dofinansowanie.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a działki budowlane to juz rozsprzedane? ciekawe kto to kupi i za ile?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciekawy(2007-08-06)
 • Znowu jakieś "dziwne" pomysły!!! Czy ktoś to konsultował z mieszkańcami ten tzw. "ogródek archeologiczny"?! Dlaczego nikt nie pyta elblązan jak chca żeby była odbudowywana Starówka!? Czy wygrana w wyborach oznacza patent na nieomylnośc i zgodę wyborców na wszystkie pomysły z ratusza?! Prosze wybaczyć ale jest to kolejny przykład arogancji władzy miasta Elbląga i sposób rządzenia z minionej epoki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sfrustrowany(2007-08-06)
 • Szanowny Panie Prezydencie oprócz honorowej funkcji, pełni Pan funkcję Przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników Zarządu Portu Morskiego sp z o.o. czyli inaczej mówiąc "prywaciarza". Szanowny Panie Prezydencie wybudował Pan nabrzeże w porcie mniejsze niż port w Kamienicy za 13 mln zł podatników i 8 mln zł z Unii Europejskiej. Do portu obowiązuje zakaz wpływania wejście jest rezerwatem, nowy przepis Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni Zarządzenie Nr 4 z dnia 16 kwietnia 2007 roku mówi "Wielkość statków wchodzących do portu w Elblągu nie może przekraczać 85 m długości i 2 m zanurzenia. Podana wielkość zanurzenia odnosi się do średniego stanu wody i może ulec czasowemu ograniczeniu" / www.umgdy.gov.pl/ Panie Prezydencie kto ogranicza,żeglugę między Rosją a Elblągiem. Panie Prezydencie chciał Pan przekopu przez Mierzeję Wiślaną dla statków o zanurzeniu 4,0 m proszę wytłumaczyć społeczeństwu gdzie te statki miały być rozładowywane na pewno nie w Elblągu. Prawo zabrania.Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-08-06)
 • A Pan prezydent nic nie wspomina o modernizacji stadionu, juz chyba nic go nie obchodzi rozwój sportu i jak widac pan prezydent ma gdzieś obecne trendy ogólnoploskie związane z Euro 2012, a jak teraz nic sięnie zmieni z tym naszym marnym el-stadio to kiedy Panie Prezydencie ?????!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tomasino(2007-08-06)
 • polowa to szalone zbyteczne inwestycje. gdzie sa nowe miejsca pracy ???? Czy ktoś weryfikuje te pomysły pod względem oplacalności ekonomicznej ,by trochę utemperowac zapędy w bezxmyslnym wydawaniu publicznego grosza ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-08-06)
 • odnosze wrażenie, że władze "naszego" miasta realizują inwestycje, które są widoczne i zarazem łatwe do zrealizowania a nie te, które przyczyniłyby się do zmniejszenia bezrobocia i rozwoju miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jajec(2007-08-06)
 • a kiedy zrobicie stadion na agrykola? przeciez co 2 tygodnie jest tam 2000 ludzi na meczu olimpii !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PELIKAN WROG KOMUNY(2007-08-06)
 • Jaki znowu ogrodek/!!! A co z całościową odbudową Starówki!!! skandal!!! Niedość, ze nie odbudowuja zgdonie z pierwowzorem to jeszcze olewają odbudowę niektórych budynkóe i zmieniają kilkusetletni układ urbanistyczny!!! To już komunisci byli lepsi (mio, że zniszczyli początkowo nam Stare miasto), bo jak odbudowywali starowkę to przynajmniej z głową. Brak słów...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anubis(2007-08-06)
 • myslę, że nie można wszystkiego zrobić zaraz, ale najważniejsza jest infrastruktura i nie budować bez sensu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-08-06)
 • Mam nadzieję, żę ten ogródek, to sprawa tymczasowa, a nie docelowa?! Na takie cudo, to docelowo można znaleźć inne miejsce, chociażby Wyspa Spichrzów się do tego lepiej nadaje, tym bardziej, że mini replika Truso am tam stanąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Matex(2007-08-06)
 • po co kibolom robić stadion i tak zdemoluja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-08-06)
 • Szanowni Państwo proszę nie liczyć na rozwój Elbląga. Rozwój Elbląga nastąpi dopiero po zatrzymaniu przez CBA Prezydenta Elbląga.Więcej informacji można uzyskać od Pana Janusza Nowaka lub na stronie internetowej rafzen.pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-08-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 3
AMK Kuchnia 13
Szkło ozdobne 7
AMK Kuchnia 4