Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Biznes może się tutaj udać

 
Elbląg, Biznes może się tutaj udać W spotkaniu wzięło udział około 40 osób (fot. Anna Dembińska)
Rek

W biznesie wygrywa ten, kto ma szerokie kontakty i potrafi dzielić się informacjami z innymi. Taka jest idea networkingu, którą Elbląska Izba Gospodarcza wprowadza w Elblągu. Na pierwsze spotkanie przyszło około 40 lokalnych przedsiębiorców. Zobacz więcej zdjęć.

W gościnnych progach Restauracji Złota Arka spotkali się dzisiaj rano przedstawiciele różnych branż: turystycznej, ubezpieczeniowej, szkoleniowej, prawniczej, telemarketingowej, produkcyjnej, motoryzacyjnej, energetycznej czy projektowej. W luźnej atmosferze, przy śniadaniu i kawie, wymieniali się wizytówkami, nawiązywali kontakty, prowadzili biznesowe rozmowy. W sumie około 40 osób, wśród nich goście specjalni - senator Jerzy Wcisła i wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka.
     - Jestem zbudowany wysoką frekwencją. Widać, że to, co wcześniej przedsiębiorcy nam mówili – o potrzebie takich spotkań – się potwierdziło. To pierwsze spotkanie networkingowe w Elblągu i od razu mieliśmy pełną salę – mówi Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej w Elblągu, organizatora spotkania. - Będziemy kontynuować tę ideę, spotykać się minimum raz na kwartał. Szukamy partnerów, którzy chcą takie spotkanie u siebie organizować. Chętnych prosimy o kontakt z Elbląską Izbą Gospodarczą.
     Przykład dała restauracja Złota Arka, słynąca w mieście z rybnych dań, których również nie zabrakło podczas networkingowego śniadania. W takiej atmosferze o wiele łatwiej rozwiązywały się języki i nawiązywały biznesowe kontakty.
     - Przyszłam tutaj, by opowiedzieć o naszej firmie, która istnieje od 19 lat. O nowych możliwościach, o tym, co robimy, że się rozwijamy. Dać przykład innym, że biznes w Elblągu może się udać – przyznała Danuta Gizińska z firmy Autoradex. - Jestem ciekawa tego, co się dzieje w Elblągu. Cieszę się, gdy widzę nowo powstające biznesy. Chciałabym, żeby to miasto żyło, a nie tylko było sypialnią czy miastem emeryckim, jak niektórzy mówią.
     Działania networkingowe polegają na obopólnym rekomendowaniu swoich usług, dzieleniu się wiedzą oraz udzielaniu pomocy jeśli jest ona potrzebna. Kontakty networkingowe opierają się na wzajemnym zaufaniu i poparciu, kluczowe jest budowanie długotrwałych relacji opartych na obustronnych korzyściach. Jak taka idea sprawdzi się w Elblągu, czas pokaże. Pierwsze spotkani daje nadzieję, że może trafić na podatny grunt.
     Już w czwartek, 19 listopada, Elbląska Izba Gospodarcza wraz ze Stowarzyszeniem Elbląg Europa na spotkanie „Współpraca z chińskim partnerem biznesowym”, które odbędzie się w Elbląskim Parku Technologicznym na Modrzewinie. Początek o godz. 8.30. Swój udział można zgłosić tutaj
     

     Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Izby Gospodarczej
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem