Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet na półmetku

Sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za pierwsze półrocze tego roku, jakie przedłożono radnym na czwartkowej (7 września) sesji Rady Miejskiej, zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Olsztynie. Zaakceptowała je także Komisja Budżetowo-Finansowa Rady Miejskiej. Radni przyjęli sprawozdanie do wiadomości.

Uchwalony w końcu grudnia ub. roku budżet przewidywał dochody i przychody miasta w kwocie 414.380.570 zł. Na koniec czerwca plan wzrósł do kwoty 426.885.122 zł. Na zmiany w budżecie wpłynęło przede wszystkim zwiększenie dochodów z dotacji celowych z budżetu państwa, wpływy z podatków dochodowych od osób prawnych i od nieruchomości, a także dochodów ze sprzedaży majątku gminy, głównie gruntów (wykonano 71 proc. planu rocznego).
     Są i negatywy, występują bowiem niezrealizowane należności. Dotyczy to zmian w realizowaniu dochodów w funduszu alimentacyjnym, a także zaległych czynszów Zarządu Budynków Komunalnych. W ZBK zaległości w opłatach czynszowych elblążan sięgają już 29 mln złotych. Trzeba jednak przyznać, że nie rosły one w ostatnich kwartałach w takim tempie, jak poprzednio. W całym ubiegłym roku przyrost długu wyniósł 1,9 mln zł, a w drugim kwartale br. tylko 390 tys. zł. Elblążanie będący w trudnej sytuacji materialnej mogą obecnie odpracować zadłużenie i tą formą spłaty długu zainteresowanych jest coraz większe grono dłużników.
     Radnych niepokoił niski, bo zaledwie 15-procentowy do założeń planu, zakres wykonania inwestycji. Ten stan tłumaczy fakt, że praktyczna realizacja inwestycji rozpoczęła się dopiero w kwietniu. Roczny plan w tym zakresie powinien być wykonany.
     Budżetowe prognozy miasta na koniec roku są obiecujące, a to oznacza, że nowa Rada Miejska, którą będziemy niebawem wybierać, przejmie miasto w dobrej finansowej kondycji.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Budżetowe prognozy miasta na koniec roku są obiecujące, a to oznacza, że nowa Rada Miejska, którą będziemy niebawem wybierać, przejmie miasto w dobrej finansowej kondycji. -Czyje to jest zdanie? Osoba , która to powiedział mało wie na temat budżetu. Kilka następnych lat będziemy spłacali zobowiązania kredytowe. Budżety nie będą słodkie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mimo to w Elblagu(2006-09-07)
 • Panie Andrzeju M. Pan raczysz żartować - poczekajmy do roku 2008 - apogeum zaciągniętych i wymagalnych należności do spłat. Przypominają mi się czasy Radosnego Edzia - początki lat siedemdziesiątych, radosnej twórczości o schyłku wiadomym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2006-09-07)
 • a 29 melonów w ZBK, to co ?, przecież to jest szaleństwo i żadnej poprawy nie widać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2006-09-08)
 • ile miasto dało na inwestycje sportowe a póżniej są pretensje że ssą słabe wyniki sportowe . to gdzie młodzierz ma trenować jak nie ma obiektów treningowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olaf(2006-09-08)
 • Niejaki Pan Jerzy Wcisła, ówczesny kandydat na radnego, obiecywał "na każdym osiedlu boisko". Chyba cosik jemu nie wyszło. Tak na marginesie po prawdzie to nie wiem co radnemu Wciśle się udało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zen(2006-09-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne