Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Było dobrze, ale...

Elbląg, Było dobrze, ale...

W finansach ETBS nie doszło do nadużyć - wynika z kontroli przeprowadzonej na zlecenie prezydenta Elbląga.

Kontrola przeprowadzona została kilka tygodni temu, jednak dotąd nikt z Urzędu Miejskiego, ani z rady nadzorczej, nie chciał mówić o jej wynikach. Po naszych monitach Urząd udostępnił je dopiero teraz - w postaci protokołu z posiedzenia rady nadzorczej, którego tematem była kontrola. Analizę wyników kontroli przeprowadził szef rady nadzorczej Towarzystwa, Tadeusz Grodziewicz.
     Kontrolujący sprawdzali sposób rozliczania kosztów wytwarzania ciepła (od początku istnienia bloków – przyp. aut.) i ich ewidencję, oraz funkcjonowanie kotłowni, które ciepło produkują. W naliczaniu opłat za ciepło nie znaleziono nieprawidłowości - "koszty zostały wykazane w sposób rzeczywisty i prawidłowy" - czytamy w protokole.
     Pewne uchybienia jednak znaleziono - chodzi o rozdzielenie kosztów ogrzewania i ciepłej wody - i ich zestawienie z wpłatami od mieszkańców. Spowodowało to, wg kontrolujących, że nie do końca było wiadomo co i ile kosztuje oraz że lokatorom TBS-ów "błędnie" zwrócono prawie 18,5 tysiąca złotych nadpłaty, podczas gdy do wyrównania bilansu kosztów ciepła z wpłat mieszkańców zabrakło ponad 64 tysięcy złotych. Dziurę w budżecie załatano - tak wynika z ustaleń kontroli - z dochodów, m.in. z odsetek bankowych.
     Jedyne nieprawidłowości, jakie znaleziono w pracy kotłowni dotyczyły zbyt wysokiej temperatury, do jakiej podgrzewano wodę, która płynie do mieszkań (zamiast prawidłowych: 45-55 stopni Celsjusza – nawet do 70). Zdaniem kontrolujących, przyczyną była zła regulacja instalacji, jaka znajdue się w budynkach - w najbliższym czasie możliwe jest jednak przywrócenie właściwych parametrów - czytamy w protokole.
     W przyszłym tygodniu rada nadzorcza spośród ofert, jakie trafią do siedziby TBS-ów, wybierze nowego prezesa Towarzystwa.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • 64 tys dziura i 18,5 wyplacone lokatorom to jest razem 82,5 tys zl. ciekawe jakie srodki m.in. przeznaczono na pokrycie tej kwoty, bo chyba oszczednosci i odsetki od tego uzyskane nie byly na tak wielkim poziomie, a swoją drogą to ETBS nie powinien miec zadnych lokat ani oszczednosci, tylko w ostatecznym rozliczeniu wyjść na zero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ksywa(2002-12-10)
 • Nie komentuję "analizy wyników kontroli", bo jej autor nie jest dla mnie człowiekiem wiarygodnym. Zastanawiam się tylko, dlaczego "dostęp do wyników kontroli" jest tak nierówny (Elblążanie wczoraj o tym słyszeli).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-12-10)
 • Czy towarzysz J. Nowak wskazał już nowego dyrektora TBS? Może ktoś z ELBROLU, przecież są tacy dobrzy , pracują już w ZBK i jest OK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tebeesiak(2002-12-10)
 • Znowu puste obietnice. Ostatnio p. Grodziewicz wypowiadał się że za niektóre sprawy należy mieszkańców przeprosić, tylko zapomniał powiedzieć o jakie sprawy chodzi. Po drugie tylko na zamiarze przeprosin się skończyło. Po trzecie raport z kontroli a wyniki kontroli to dwie różne sprawy, dlaczego nie podadzą wyników do publicznej wiadomości? TBS jest spółką miasta, a przepływ informacji o finansach gminy jest jawny i zasłanianie się tajnością spółki jest śmieszne.Znowu dlaczego: czemu tak późno okazało się że kotłownia nie funkcjonuje prawidłowo. Kto dokonał odbioru urządzeń kotłowni? Przecież ktoś dokonywał konserwacji i przeglądów i brał za to pieniążki i to niezłe. W końcu czy znajdzie się ktoś kto za to odpowie? Oprócz samych lokatorów ETBS, bo oni według mnie już wtej chwili odpowiadają (finansowo).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mieszkaniec TBS(2002-12-10)
 • ludzie z ETBS żadnej kontroli tak naprawdę nie było !!!!!!!!!!!!!!!!, to wszystko PIC, Pan Grodziewicz powinien tak samo polecieć jak Pan Prezes.Tu musi przyjść ktoś, kto się na tym wszystkim zna i wtedy będzie porządek może nie od razu, ale jest szansa idzie Nowy rok . A od PAna Nowaka to się odczepcie. Nie miesza się czekolady z gównem( ETBS )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  urzędnik lokalny(2002-12-10)
 • W zasadzie to taaak, ... Tylko ta czekolada z g..... A fuj!!! Jeśli już koniecznie, to bardziej pasuje słynny dylemat: czy to dżem, czy to g.... Przychodzi urzędnik lokalny, bierze na palec, smakuje i mówi: dżem,... ale już raz zjedzony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-12-10)
 • Cały artykół jest bardzo dziwny. Dziennikarz przechodzi do porządku dziennego nad łamaniem prawa przez UM (ustawa o dostępie do informacji publicznej) i komentuje komentarz wyników kontroli przez prezesa zarządu jednostki kontrolowanej! Toż to paranoja. Do autora arykułu:"Działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw" Odmowa udostępnienie informacji publicznej (na wniosek) winna być w formie decyzji administracyjnej, od której można się odwołać. A "kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Trzeba wykorzystywać środki prawne, a nie biadolić, że "nikt z Urzędu Miejskiego, ani z rady nadzorczej, nie chciał mówić".Większość czytelników tego artykułu odniesie wrażenie, że kontrola w zasadzie niczego nie ujawniła, a jak było naprawdę? Dziennikarz powinien był być bardziej dociekliwy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytek(2002-12-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna