Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co jest ważniejsze?

Wczoraj na sesji Rady Miejskiej radni Elbląga przyjęli budżet na 2006 rok. Plan finansowy zakłada, że w przyszłym roku miasto osiągnie dochody w wysokości 388 milionów zł, a wyda 413 milionów.

- Jest to budżet proinwestycyjny i sam się nie spodziewałem, że taki będzie - podkreśla prezydent Henryk Słonina. - Na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć 125 milionów zł, w tym prawie 65 milionów pozyskując z Unii Europejskiej.
     Najważniejszą inwestycją (choć nie najdroższą), zdaniem prezydenta, ma być przygotowanie terenów Modrzewiny, byłego poligonu wojskowego, pod inwestycje przemysłowe.
     - To jest dla mnie rzecz bardzo ważna, bo to duża inwestycja: mamy w planie poza modernizacją skrzyżowania ulic Płk. Dąbka, Ogólnej i Odrodzenia budowę mostu nad Babicą i trzykilometrowego odcinka drogi. Jeśli uda nam się stworzyć na Modrzewinie park technologiczny, to moglibyśmy tam stworzyć 2-2,5 tysiąca miejsc pracy. Wiem, że jest już zainteresowanie inwestorów. Poza tym cieszę się, że mamy pieniądze na odnowę trakcji tramwajowej i zakup nowych tramwajów. Wiemy wszyscy, jak wygląda nasz tabor i należy go sukcesywnie wymieniać.
     Opozycyjna prawica w Radzie Miejskiej niezbyt ostro tym razem krytykowała budżet. I choć większość radnych Czasu na Elbląg wstrzymała się od głosu, to niektórzy zagłosowali nawet za projektem przedstawionym przez prezydenta.
     - My oczywiście zauważyliśmy, że jest to największy budżet, nad jakim głosowaliśmy w tej kadencji, ale pieniądze w budżecie zostały nie do końca właściwie podzielone. Dziwi nas, że w wydatkach inwestycyjnych połowę przeznacza się na rozbudowę trakcji tramwajowej, a tylko 18 milionów, czyli 10 procent ogółu wydatków inwestycyjnych, na Modrzewinę. Choć rozumiemy, że tramwaje są dla miasta ważne, to jednak ważniejsze są miejsca pracy i rozwój gospodarczy Elbląga. Zwróciliśmy też uwagę, że w przyjętym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym jest zapisane, że co roku ma być oddawany do użytku jeden budynek komunalny, a w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na to tylko 600 tysięcy zł, co nie pozwala, niestety, tego wykonać. Na budowę bloku TBS potrzeba bowiem około 2,6 miliona zł - uważa radny Jerzy Wilk.
     

R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • chyba już gdzieś to słyszałam.... www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  E.(2005-12-30)
 • A może dubluje się te informacje w trosce o niesłyszących? ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  C.(2005-12-30)
 • Wszystko fajnie i pieknie, prorozwojowo i proinwestycyjnie!!! Ale czy nie dobija was to p..... prezydenta S. o zainteresowaniu Elblągiem ze strony inwestorów!? Już druga kadencje słucham tych bzdur a inwestycji przemysłowych tych "wyimaginowanych" inwestorów jak nie było tak nie ma!!! A fakty są takie, że w ciagu ostatniego roku wyjechało z Elbląga za pracą 3000 ludzi!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  f(2005-12-30)
 • Szanowny p. f z Olsztyna wyjechalo 2 razy tyle a z Polski 100x tyle. W Ellagy jest praca, ale nie dla ludzi ktorzy, nie grzesza wyksztalceniem. Z reszta jest tak wszedzie. W Elblagu potrzeba przede wszystkim inzynierow. Jest dla nich praca, ale trzeba byc najlepszym. Do Anglii jada matoly oblsuygiwac i uslugiwac w myjniach recznych, pubach, czy szaletach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prezydent(2005-12-30)
 • Proszę o kafelkarza dobrego, czystego i solidnego praca na RACHUNEK od dwóch miesięcy same babraki zarejestrowane w Urzędzie Pracy robić chcą, ale "na czarno" zasiłek i lewizna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Obserwator(2005-12-30)
 • Tramwaje nowe to popieram, tylko niech ktoś pomyśli nad tym zeby taki tramwaj nie wlukł sie przez miasto 10km/h i nie stał na światłach przy każdej okazji, a szczególnie na pl. Jagiellończyka gdzie skrzyżowanie to jest tragedia. Może ktoś pomyśli żeby troche tam usprawnić przejazd, nie tylko tramwaju...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zawiedziony(2005-12-30)
 • Do Prezydenta, nie każdy chce, może i musi być inżynierem, dyrektorem itp. Ktoś musi też pracować fizycznie. I proszę nie nazywać tych ludzi matołami, im też należy się szacunek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  slizgacz(2005-12-30)
 • ten co się podpisał prezydent sam jest matołem i dlatego wyjechać nie może- dlatego taki rozżalony biedaczek:) wyjeżdżaja najczęściej ludzie wykształceni bo w tym dziwnym kraju albo pracy nie ma albo za żebracza pensje, poniżej godności człowieka jak tak dalej będzie to zostana tu tylko moherowe berety i pomagiery Rydzyka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mgr(2005-12-30)
 • wiedząc o przewadze wiatrów północnych i północnozachodnich w Elblągu - buduje się przemysł aby smród szedł w miasto od tej strony np. oczyszczalnia no i kiedyś Modrzewina,oj dzieci dzieci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tato(2005-12-30)
 • Na temat budżetu dyskusja coś słaba! Budżet bardzo dobry i pomysłowy albo opozycja słaba i nie przygotowana???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ???(2005-12-30)
 • No i fajnie nowe tramwaje,nowe tereny na modrzewinie.A ja pytam się poraz kolejny co dalej z galopującym bezrobociem. Dwie kadencje na zmniejszeni bezrobocia wystarczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-12-31)
 • ten co sie podpisal mgr-chyba marketingu vel lopatologii, lepiej Ty jedz do tej anglli, nic tu po Tobie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obiektywny(2005-12-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!