UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Co miasto chce zrobić za unijne pieniądze?

Na budowę wiaduktu na Zatorze oraz dróg dojazdowych (zobacz jak będzie po zmianach), na rozbudowę bloku operacyjnego oraz modernizację oddziałów w Szpitalu Miejskim, na doposażenie centrum rehabilitacji, a nawet na ... rozmowy o chlebie. Elbląg zabiega o wsparcie inwestycji ze środków unijnych. Inwestycje to niemałe, a dofinansowanie potrzebne i to właściwie od zaraz, bo prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Wiadukt
„Budowa wiaduktu leżącego nad linią kolejową w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej w Elblągu”, projekt planowany do realizacji z dofinansowaniem środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
     
     Projektowany wiadukt zlokalizowany jest nad linią kolejową nr 204 Malbork – Braniewo w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej Elbląg. W stanie istniejącym ruch samochodowy oraz pieszych i rowerzystów odbywa się w poziomie szyn. Istniejący przejazd drogowo-kolejowy wyposażony jest w samoczynny i automatycznie sterowany system zamykania ruchu drogowego (rogatki). Wykonanie wiaduktu ma na celu bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu samochodowego i pieszo-rowerowego nad torami kolejowymi, a co za tym idzie – uzyskanie większej przepustowości układu komunikacyjnego, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa komunikacji, poprawę dostępności i zwiększenia potencjału rozwojowego dzielnic południowych miasta, a także stworzenie zintegrowanego systemu transportowego łączącego obszary rozwojowe.
     Na obiekcie znajdować się będzie jezdnia dwupasowa dwukierunkowa o szerokości 7,0 m po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa, jednostronny chodnik dla pieszych i jednostronny chodnik rewizyjny (techniczny).
     Wykonanie nowego wiaduktu wraz z nowym układem komunikacyjnym wpłynie pozytywnie na środowisko poprzez znaczące zmniejszenie istniejących zatorów drogowych, powstających obecnie podczas zamykania rogatek na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Lotniczej. Realizacja inwestycji przyczyni się więc do poprawy klimatu akustycznego, zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.
     
     Miasto stara się o dofinansowanie inwestycji przewidzianej na lipiec 2017-wrzesień 2018 kwotą 3 mln 300 tys. zł
     
     Drogi dojazdowe
„Budowa dróg dojazdowych do wiaduktów w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej w Elblągu”, projekt planowany do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
     
     Podstawowym celem projektu jest poprawa zewnętrznej dostępności i wewnętrznej spójności transportowej miejskiego obszaru funkcjonalnego Elbląga.
     Projekt, który jest elementem większego przedsięwzięcia, czyli budowy wiaduktu na Zatorze zakłada:
⦁ Przebudowę ul. Lotniczej jako połączenia drogowego alei Grunwaldzkiej oraz ulicy Skrzydlatej wraz z drogą rowerową o szerokości 2,5 m i chodnikiem o szerokości 2 m oraz z zabezpieczeniem niezbędnych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej, w tym m.in.: budowę kanalizacji deszczowej, budowę kanałów technologicznych, przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę istniejącego uzbrojenia wraz z usunięciem kolizji w niezbędnym zakresie (sieci wodociągowej, sanitarnej, gazowej, ciepłowniczej, energetycznej, teletechnicznej)
⦁ Budowę dwóch łącznic Ł1 i Ł2 w klasie L, o szerokości pasa ruchu 3,5 m oraz budowę trzech rond (dwa o szerokości jezdni 5,5 m i jedno o szerokości jezdni 6 m).
⦁ Przebudowę ulicy Kilińskiego – zamknięcie relacji ulicy Lotniczej z ulicą Kilińskiego poprzez budowę na ulicy Kilińskiego placu do zawracania.
⦁ Przebudowę tzw. starej ulicy Lotniczej od projektowanego ronda do jej skrzyżowania z ulicą Fredry. W sąsiedztwie torowiska kolejowego tzw. stara ulica Lotnicza przekształcona będzie w dojazdy do nieruchomości z chodnikiem i ścieżką rowerową.
⦁ Przebudowę ulicy Fredry w klasie technicznej L o szerokości pasa ruchu 3 m wraz z zabezpieczeniem niezbędnych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej.
⦁ Przebudowę ulicy Lotniczej od skrzyżowania z ulicą Skrzydlatą, o szerokości pasa ruchu 3 m, drogą rowerową o szerokości 2 m oraz chodnikiem szerokości 2,5 m.
⦁ Kompleksowy projekt organizacji ruchu układu komunikacyjnego.
⦁ Urządzenie zieleni wraz z małą architekturą.
⦁ Budowę przejścia dla pieszych pod łącznicą Ł2.
     
     Wnioskowana kwota dofinansowania UE: 12 mln 565 tys. 318,37 zł.
     
     Teren budowy już został przekazany dla EPEC Sp. z o.o. oraz EPWiK Sp. z o.o. pod roboty budowlane. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe w celu wyłonienia Inżyniera Kontraktu oraz Generalnego Wykonawcy robót dla zadania związanego z budową wiaduktu oraz dróg dojazdowych do wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej.  
     
     Szpital Miejski

„Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”
     
     Projekt planowany do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
     
     Koszty:
     Wartość ogółem: 39 mln 470 tys. 519,12 zł
     Wnioskowane dofinansowanie: 33 mln 549 tys. 941,25 zł
     
     Okres realizacji projektu: listopad 2017 – grudzień 2020
               
     Przedmiotem projektu jest:
⦁ rozbudowa bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego 35
⦁ modernizacja pomieszczeń dla potrzeb oddziałów:
⦁ pediatrycznego (dzieci starsze i młodsze),
⦁ chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym,
⦁ urazowo-ortopedycznego z pododdziałem chirurgii ręki,
⦁ chirurgii dziecięcej,
⦁ rehabilitacji kardiologicznej,
⦁ ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym,
⦁ okulistycznego,
⦁ otolaryngologicznego
⦁ rehabilitacji ogólnej i neurologicznej.
     Planowana powierzchnia użytkowa bloku operacyjnego wyniesie ok. 2 266 m2 (5 sal operacyjnych). Planowana powierzchnia zmodernizowanych oddziałów ok. 7 488 m2
     Przewiduje się wyposażenie 3 sal operacyjnych w nowy sprzęt medyczny oraz przeniesienie istniejącego sprzętu z sal operacyjnych będących obecnie w użytkowaniu. W ramach rozbudowy obiektu przewiduje się również centralną sterylizatornię. Projektowany blok operacyjny połączony będzie z budynkiem głównym szpitala 3-poziomowym łącznikiem z 2 windami szpitalnymi.
     
     Centrum Rehabilitacji

„Doposażenie SP ZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu w specjalistyczny sprzęt medyczny”
     
     Projekt planowany do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
     
     Koszty:
     Wartość ogółem: 300 tys. zł
     Wnioskowane dofinansowanie: 254 tys. 700 zł
     
     Okres realizacji projektu: listopad 2017 – maj 2018
     
     Przedmiotem projektu jest zakup nowoczesnego wyposażenia rehabilitacyjnego w celu udzielania przez Centrum Rehabilitacji wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości świadczenia usług przez Centrum, w tym: skróci czas oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne, poprawi efektywność leczenia poprzez zastosowanie nowoczesnego sprzętu, zwiększy jakość i dostępność do diagnozy i terapii pacjentów w warunkach ambulatoryjnych, a także poprawi efektywność finansową Centrum.
     
     Rozmowy o chlebie

     I na zakończenie coś "na ząb", czyli mowa będzie o chlebie. Miasto Elbląg złożyło wniosek do programu "Europa dla Obywateli", w ramach działania Partnerstwo Miast na realizację zadania pt. "Europejska wspólnota chleba jako wartość tradycji, kultury i obyczajów". Termin: Święto Chleba 2017.
     Cele jakie przedstawiono to:
     - zacieśnienie współpracy pomiędzy miastami partnerskimi,
     - przypomnienie wartości chleba w kulturze europejskiej,
     - zwiększenie wiedzy na temat chleba i nauka pieczenia chleba,
     - wymiana doświadczeń branży piekarniczej,
     - nawiązanie kontaktów w celu przyszłej wymiany uczniów szkół gospodarczych i przedstawicieli branży piekarniczej
     
     W tym przedsięwzięciu udział wezmą reprezentacje miast partnerskich, naukowcy, uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych, historycy i archeolodzy. Planowana jest międzynarodowa konferencja, debata oraz degustacja zdrowej żywności, w tym swojskiego chleba. Do tego I Międzynarodowy turniej piekarzy i cukierników o Łopatę Piekarczyka, występy zespołów artystycznych z miast partnerskich oraz opracowanie broszury z przepisami na chleb przy udziale wszystkich uczestników projektu.
     
     Na ten cel miasto chce pozyskać dofinansowanie w wysokości 5 tys. euro.
opr. A na podst. inf. Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ide zapalić żółtego camela a peta rzuce sąsiadowi na balkon bo powiesił pranie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 13
  ,wujek, heniek(2017-03-14)
 • @,wujek, heniek - No niestety głupi się urodziłeś i taki też umrzesz, ale spoko wiosna idzie może się dotlenisz i nastąpi jakaś poprawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  yeti(2017-03-14)
 • W czym przeszkadzały prawo skręt z Kilińskiego i w Kilińskiego ? Tak już jest kiedy plany robią ludzie nie mający zielonego pojęcia i realiach a później przykluja je de.. z um
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Jamaleg(2017-03-14)
 • Moim zdaniem szkoda rozbudowywać ten nieszczęsny szpital bo niedługo nie będzie tam komu pracować, podpuszczanie szpiegowanie, donoszenie nie chce użyć słowa mobbing bo to może nad wyraz ale to wszystko na porządku dziennym. Wybitnie nie sprzyjająca placówka. Chyba że ktoś tym się w końcu ktoś zajmie i z chęcią będzie się tam pracować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2017-03-14)
 • Szkoda, że nie pomyslano o ożywieniu modrzewiny poprzez polaczenie ulicy JP II z ulicą Fromborską na wysokości Krasnego Lasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 0
  (2017-03-14)
 • za unijne pieniądze???? coś takiego??? nie wstyd Pisowskim rządzącym w Elblągu brać unijne pieniądze, ,, a feee Beatka pogrozi wam paluszkiem a prezes oślini się ze złości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 9
  luka(2017-03-14)
 • Jakie unijne ??? - Polska buli do tego rynsztoka więcej niz wyciąga- pfu szwabskie pomyje !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 19
  bolo454(2017-03-14)
 • O ulicy Słowackiego ani słowa. Jak zwykle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  JS(2017-03-15)
 • @bolo454 - I tu się mylisz Pyskaczu, jeszcze na razie Polska więcej korzysta niż wpłaca, ale to są pieniądze na rozwój aby potem kiedy przyjdzie czas większych wpłat niż korzyści kraj był przygotowany i udźwignął ten obowiązek. To tak jak inwestujesz w swoje dziecko w swoim gospodarstwie domowym po to aby było przygotowane do dorosłego życia i może tobie pomoże na starość poda Ci szklankę wody czy coś :). Problem w tym, że jeśli te pieniądze zostaną przetrwonione, a przyjdzie czas zwiększyć wpłaty to będziemy mieli dopiero powód do płaczu. Dodam jeszcze że PISiory to banda hipokrytów co nadaje na ZŁĄ UNIĘ EUROPEJSKĄ ale łapy po dotacje wyciąga i patrzy czy będą jeszcze kolejne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 6
  (2017-03-15)
 • bolo454,nigdy nie myślałeś samodzielnie, jesteś jak brojler hodowlany. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2017-03-15)
 • bolo454 to stary Brojler
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-03-15)
 • bolo454 a w MOPS to co robisz raz w miesiacu co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2017-03-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok