Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Delegacja Elbląga w Rosji

 
Elbląg, Delegacja Elbląga w Rosji (fot. nadesłane)
Rek

Delegacja Elbląga na czele z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem i Jerzym Wcisłą przewodniczącym Rady Miejskiej uczestniczyła w I Zjeździe Rosyjskich Miast Hanzeatyckich w Wielkim Nowogrodzie.

W zjeździe wzięły udział również zagraniczne delegacje miast zaprzyjaźnionych z Łotwy i Finlandii.
     - Omówiliśmy z merem Jurijem Bobryszewem możliwości współpracy między naszymi miastami. Podpisaliśmy też list intencyjny, do którego dużą rolę przywiązuje strona rosyjska, licząc na korzystną realizację wspólnych projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W obszarze naszych rozmów była współpraca przedsiębiorców. Rosjanie chcą, by Nowogród stał się ważnym ogniwem łączącym Europę z Rosją, stając się centrum międzynarodowej integracji i handlu – powiedział Grzegorz Nowaczyk.
     List intencyjny został podpisany w obecności Jarosława Drozda Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Sankt Petersburgu. Obie strony ustaliły, że będą sprzyjać rozwojowi współpracy, szczególnie w aspekcie przyciągania inwestycji niezbędnych dla rozwoju przedsiębiorczości w Wielkim Nowogrodzie i Elblągu, a także rozwojowi kontaktów w zakresie turystyki.
     - Rosja jest bardzo perspektywicznym dla nas kierunkiem rozwoju. Z tego powodu warto wpisywać się w różne inicjatywy miast rosyjskich. Taką na pewno są Zjazdy Rosyjskich Miast Hanzeatyckich. Spotkanie w Nowogrodzie pokazuje, że jest co najmniej kilka obszarów, na których możliwa jest współpraca między Elblągiem a rosyjskimi miastami hanzeatyckimi. Naszym zadaniem jest skojarzenie podmiotów, które mogą ze sobą współpracować, m.in. uczelni, gestorów turystycznych oraz gospodarki – powiedział Jerzy Wcisła przewodniczący Rady Miejskiej.
     Prezydent Elbląga spotkał się także z władzami Nowogródzkiego Uniwersytetu Państwowego im. Jarosława Mądrego. Władze uczelni są otwarte na współpracę z elbląskimi uczelniami.
     - To znakomity pomysł. Na uniwersytecie studiuje ponad 12 tys. studentów, około 250 zagranicznych. Kadra też jest imponująca – ponad tysiąc wykładowców z tytułem profesora. Myślę, że współpraca mogłaby być owocna – dodał prezydent.
     Nowogródzki Uniwersytet współpracuje z 37 uniwersytetami i międzynarodowymi organizacjami z 17 państw świata, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kazachstanu, Chin, Korei, USA, Francji, Szwecji i Japonii. Z Polski partnerami uniwersytetu są: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
     Gospodarze przygotowali dla gości niespodziankę. Wystąpił ludowy zespół taneczny, z którym przewodniczący Jerzy Wcisła zatańczył poloneza podkreślając elbląskie tradycje taneczne.

 


Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A teraz Pani Anna zrobi wywiad ze swoim Szefem i go zamieści. .i dalej jakoś się kręci. PIJAR cud miód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez zawiści-pozdrawiam(2011-06-16)
 • te garnitury to chyba jeszcze pierwszą komunię św. pamiętają loool :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-16)
 • a kto w końcu zalata dziury w elblaskich jezdniacvh ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-16)
 • rozmowy z ruskami wyglądaja tak że Kaliningrad może i by chciał ale wielki car Putin I i Miedwied II nie zgodzą sie na współprace z Polską. Widać to po drodze "berlince" która kończy sie na granicy a dalej wygląda jak to u ruskich nadaje się do chodzenia w onucach i walonkach. Następny gwóźdź to nie przekopana Mierzeja i zakaz wpływania jednostek po Zalewie na stronie Rosyjskiej. Kolejny kwiatek to budowa elektrowni atomowej przy samej granicy i naszpikowanie całego obwodu uzbrojeniem wojskowym gotowym do natychmiastowego zniszczenia Braniewa, Elbląga, Gdańska i Warszawy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-16)
 • Z tego co wiem, to pani Ania nie pracuje w Portelu i niczego tu nie zamieszcza. chyba te gotowce zamieszca wlasnie portel. Ostatnio na ogrodach polityki mówiono o tym. Że za dziennikarzy pracują teraz rzecznicy. .. .dziwne to wszystko. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  repor(2011-06-16)
 • było już wiele podpisanych umów no i co, i nic. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-16)
 • cóż, korzystać z wszelkich okazji trzeba i pragmatycznym być, jak ongiśmiłościwie nam panujący Stasio August!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-16)
 • Dzień bez Wcisły, dniem straconym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sdf(2011-06-17)
 • Rzecznik jest od tego, by informował o pracy Prezydenta i Urzędu, Portel to zamieszcza, autor jest znany, w czym problem? Na Portelu ukazują się również teksty rzeczników innych instytucji i jak na liczbę zatrudnionych dziennikarzy sporo tekstów autorskich. Dla mnie ważne jest, by tekst był podpisany, wyjątek stanowią autorzy rubryki "Teraz ja", ale ich chęć zachowania anonimowości rozumiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rozsądny(2011-06-17)
 • Jaś Fasola - słowo daję :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-17)
 • A gdzie ten Wcisło się tak wciska. .. chyba funkcje mu się pomieszały. .. no chyba, że jest 4 viceprezydentem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sawicki(2011-06-17)
 • Chińske przysłowie mówi " ucz się na błędach ale nie swoich" Pan Prezydent zapomniał, że w minionych kadencjach Elbląg w obwodzie kaliningradzkim to miał nawet swojego przedstawiciela i co - i nic z tego nie wyszło. Strata czasu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III