Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Długa droga do sprzedaży przy ul. Krótkiej

 
Elbląg, Długa droga do sprzedaży przy ul. Krótkiej Na terenie wystawionym na sprzedaż znajduje się m.in. parking strzeżony (fot. MS)
Rek

Po raz kolejny  teren przy zabytkowym budynku, w którym swoją siedzibę ma m.in. elbląski oddział PTTK, został wystawiony na sprzedaż. Za 3300 mkw. miasto chce 660 tys. zł - to o 45 tys. zł mniej niż dwa lata temu. 

Co najmniej od dwóch lat miasto próbuje sprzedać teren przy ul. Krótkiej. W 2014 r. tę nieruchomość złożoną z dwóch działek, na której obecnie znajdują się tereny zielone i działa parking strzeżony, próbowano zbyć za 705 tys. zł. Nie udało się. Teraz miasto chce mniej - 660 tys. zł. 
     Na tej graniczącej z drogą 503 nieruchomości, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, miałoby powstać centrum usługowe z wielopoziomowym parkingiem na 150 miejsc. Potencjalny nabywca będzie musiał się zobowiązać do tego, że zabudowę rozpocznie do 31 grudnia 2018 r. i skończy ją do 31 grudnia 2021 r. 
     Jeśli nie dotrzyma terminu będzie musiał zapłacić 70 tys. zł za każdy kalendarzowy rok zwłoki. Ponadto to właśnie ten, kto kupi teren będzie zobowiązany do przeniesienia formy przestrzennej Mieczysława Wiśniewskiego, która na nim stoi. Miejsce będzie musiało być uzgodnione z miastem i Galerią El. 
     Chętni mogą wpłacać wadium (100 tys. zł) do 12 września, roztrzygnięcie przetargu nastąpi 19 września. 
     
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • jak nie ma chetnych na kupno to oddać, jak w sopocie za darmo z gwarancją pobudowania w ciągu 2 lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2016-07-25)
 • To miasto jest chore, działkę o wartości 66 tys. wystawia na sprzedaż za 660 tys. Największym wrogiem rozwoju Elbląga jest Urząd Miasta Elbląg!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 0
  (2016-07-25)
 • W taki sposób "Krakowa" nie da się zbudować. Jeśli jest tylko chętny, dać rzeczywiście za symboliczną złotówkę. Potencjalny inwestor i tak poniesie ogromne koszty związane z realizacją zamierzonej inwestycji. Trochę pomyślunku i nie hamujcie mości urzędnicy ludzkiej inicjatywy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  dylsowizdrzał(2016-07-26)
 • Wielopoziomowy parking, w UM chyba ktoś oci. .ał z radości pierdzenia w stołek. Ktoś w ogóle przeprowadził badania geologiczne na tym terenie? To jest niemal ten sam poziom co na Starym Mieście, a tam przy podpiwniczeniach cuda się działy, żeby daleko nie patrzeć - potworek z publicznych pieniędzy, czyli nowy ratusz staromiejski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-07-26)
 • Jak za darmo?! A skąd pieniądze na premie dla urzędasów wtedy będą? Tutaj powinni dom spokojnej starości wybudować bo to przyszłościowy klient w mieście Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2016-07-26)
 • Wystawić na elektroniczną licytację od 1 zł, tak jak proponował jeden z kandydatów na prezydenta (i nie, nie był to żaden Edmund).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-07-26)
 • ta może wszyscy "koledzy" czekają zeby oddać to za darmochę. W końcu miasto będzie miało argument że nie działa na szkodę budżetu bo wystawiało i wystawiało i nikt nie chciał kupić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  ;asdk(2016-07-26)
 • @;asdk - niech o cenie zdecyduje wolny rynek, a nie niekompetentne biurwy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2016-07-26)
 • Właśnie rozmawiałem z Panią Anną Brzezińską z Zarządu dróg Wojewódzkich, która powiedziała że jest zielone światło dla chodnika Stegna-Sztutowo i na działanie na 501 - ścinka i poszerzenie z utwardzeniem poboczy. Teraz trzeba iść za ciosem i zabezpieczyć kasę w budżecie na w/w inwestycję. Mam nadzieję że następny odcinek to będzie Sztutowo-Skowronki i dalej. To musi być jak reakcja łańcuchowa. Musimy cisnąć samorządowców aż do skutku. Pani Brzezińska stwierdziła jeszcze jeden fakt. "Drogom wojewódzkim przydał by się na budowy dróg piasek pochodzący z Przekopu Mierzei". Czaicie to?!?!?!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  (2016-07-26)
 • A może Resursę odbudować ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  popek(2016-07-26)
 • Piasek z Mierzei do budowania dróg? On nawet na podsypkę do kabli się nie nadaje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  (2016-07-26)
 • A bursztyn dla mnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2016-07-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW START