Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Fachowcy od funduszy pomocowych

Piętnaścioro elblążan uzyskało certyfikaty konsultanta w zakresie przygotowywania wniosków pomocowych do Unii Europejskiej. Szkolenie w tym zakresie zorganizowała Elbląska Izba Przemysłowo-Handlowa przy pomocy specjalistów z Lublina.

W lipcu bieżącego roku wszedł w życie pierwszy program dotacji unijnych Phare na rozwój małych i średnich firm. Zainteresowane firmy na rozwój swojej bazy technicznej czy zakup nowych maszyn lub technologii mogą uzyskać od 5 do 50 tysięcy euro.
     - Dotychczas wielkim problemem było napisanie odpowiedniego wniosku o dotację i tak zwanego studium wykonalności projektu, który zawierałby np. szczegółowe badania rynku czy sposób wykorzystania pozyskanych funduszy - powiedziała Lucyna Szmurło, prezes Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Dotąd nie było w Elblągu takich specjalistów.
     Zdaniem prezes od teraz każdy przedsiębiorca, który miałby pomysł i chciałby korzystać z pieniędzy unijnych, by inwestować w rozwój swojej firmy, otrzyma od konsultanta fachową poradę.
     Wśród osób, które otrzymały specjalne certyfikaty są studenci kierunków ekonomicznych, prawnicy, specjaliści zarządzania i managerowie.
     - To tak, jakbyśmy stworzyli 15 nowych, dobrze płatnych i bardzo intratnych miejsc pracy - dodała Lucyna Szmurło.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A ile taka porada kosztuje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rolnik(2002-09-19)
 • pani Kucyna trochę przesadza z tymi miejscami pracy..... kto u nas będzie chciał takiej porady uzyskać? wątpię czy znajdą sie chętni... a wogóle co to są za ludzie? ta 15-stka wspaniałych... oraz cczy ich kompetencje na pewno wystarczą do udzielania porad? wątpię - 2 dni szkolenia cudów nie czynią....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-20)
 • poprawka - Pani Lucyna Szmurło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-20)
 • W ciągu 2 dni szkolenia nie można uzyskać wiedzy tak dużej aby bez problemu napisać Studium Wykonalności dla projektu. Więc w tym szkoleniu wzięli udział ekonomiści, którzy bardziej lub mniej (zależy od uczelni) solidne podstawy wynieśli ze szkoły. Studium Wykonalności dla projektu PHARE opiera się na podobnych założeniach jak standardowy Biznes Plan. Jest co prawda wzbogacone o parę elementów oraz jego konstrukcja się nieznacznie różni. Szkolenie miało więć na celu wskazanie tych punktów, które są niezbędne do prawidłowego wykonania projektu. Nic nowego, ale jednak dużo praktycznych porad od fachowców, którzy nie jedno takie studium napisali i jak narazie mają 100% skuteczność. Jeżeli chodzi o koszt przygotowania - to nie jest on mały (zależy od wielkości oraz złożoności projektu). Ale jak Państwo sobie to wyobrażacie, że ktoś powoła zespół fachowców (samemu jest to raczej nierealne - albo co najmniej pracochłonne) , napisze Studium Wykonalności (około 60 stron + kalkulacje + badania + pozyskiwanie informacji) za dziękuję ? Po za tym przedsiębiorca, który skorzysta z dobrego fachowca, zyska dużo więcej. Na koniec powiem jeszcze tylko, że korzystanie z tych funduszy zaczyna być opłacalne dopiero przy inwestycji od 100 000 zł. (przy programie inwestycyjnym nadzorowanym przez PARP - dofinansowanie bezzwrotne 25 %). więcej informacji odnośnie programów dla sektora MŚP: www.wmarr.olsztyn.pl pozdrawiam :) i życzę więcej optymizmu !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jeden z 15(2002-09-20)
 • do "jednego z 15": ale to dalej nie jest odpowiedź na pytanie ile taka porada zazwyczaj kosztuje ? Pisanie, że musi kosztować bo to porada fachowa itp. to odpowiedź trochę wymijająca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rolnik(2002-09-23)
 • Sz. Panie rolniku. Więć jeżeli chodzi o pragramy SAPARD dotyczące sektora rolnictwa to muszę powiedzieć, że koszt przygotowania dokumentacji jest uzależniony od firmy, która to Panu wykona. Nie chiałbym aby zostało to odebrane jako kryptoreklama, ale no cóż każdy może serfować po stronach softela (). Moja firma może to Panu zrobić w granicach 2000 - 3000 zł. Widełki uzależnione są stanem dokumentacji gospodarstwa, które Pan prowadzi. Może Pan się z nami skontaktować poprzez emai. Wystarczy kliknąć na podpis (jeden z 15) Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeden z 15(2002-09-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna