Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Firmy z Warmii i Mazur podbijają rynki Europy

Unia Europejska w różny sposób wspiera rozwój sektora małych i średnich firm. Od 2008 roku działa Enterpise Europe Network (EEN), która w naszym województwie ma swój ośrodek przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie. Jedną z form wsparcia przedsiębiorstw jest organizowanie wyjazdów polskich firm na imprezy kooperacyjne - targi i misje.

Z takiej pomocy skorzystała m.in. przedsiębiorstwo z Iławy, które od 14 lat buduje jachty żaglowe oraz motorowe. Dzięki pomocy pracowników EEN firma uczestniczyła w targach jachtowych Hanesboot w Hamburgu. Wsparcie udzielone firmie przez konsultantów EEN polegało m.in. na dostarczeniu informacji na temat możliwości uczestnictwa w targach, pomocy przy aplikacji na targi oraz w sprawach organizacyjno –logistycznych. Konsultant na bieżąco informował o wszystkich niezbędnych formalnościach oraz towarzyszył firmie podczas targów wpierając m.in. jako tłumacz. Udział w tych targach przyczynił się do nawiązania nowych kontaktów handlowych z kontrahentami niemieckimi, a udział w kolejnych targach w Berlinie zaowocował podpisaniem przez polską firmę kontraktu z firmą Czarterową Impol Yats & Boot importe.
     
     Wyszukiwarka partnerów
     Inną formą działań EEN na rzecz przedsiębiorców jest pomoc w znalezieniu partnerów do współpracy gospodarczej oraz transferu technologii. Przykładem może być szwedzka firma Mohac Professional Knives z Malmo (producent noży) poszukująca poprzez sieć EEN producenta trzonków do noży. Konsultanci EEN nawiązali kontakt z firmą ze Szczytna oraz pośredniczyli w tłumaczeniu korespondencji między firmami. W rezultacie w sierpniu 2011r. zostało zrealizowane pierwsze zamówienie, a strona szwedzka zadeklarowała chęć podpisania umowy długoterminowej. - Dla firmy było to duże wyzwanie technologiczne – stwierdził Krzysztof Nasiadko właściciel.
     
     Spotkania biznesowe
     Kolejnym rodzajem usług świadczonych przez konsultantów EEN są spotkania biznesowe typu B2B (Business to Business). Odbywają się one zarówno w formie kameralnej jak i podczas dużych wydarzeń gospodarczych. W trakcie Forum Wsparcia Biznesu, które odbyło się 18 marca w Olsztynie firma z Susza, producent mrożonej żywności, skorzystała z pomocy ośrodka EEN w celu znalezienia partnera na rynku rosyjskim. Efektem zainicjowanego przez konsultantów EEN spotkania było nawiązanie współpracy oraz podpisanie długoterminowej umowy z rosyjskim partnerem na dostawę mrożonych warzyw. Do tego czasu firma nie współpracowała z kontrahentami rosyjskimi. Jak podkreśla właściciel firmy pan Marian Górny rynek rosyjski jest bardzo wymagający, a zaistnienie na nim wymagało pokonania wielu przeszkód formalno-prawnych.
     
***
     Enterpise Europe Network (EEN) - największa w Europie sieć dostarczająca wiedzę i świadcząca usługi dla biznesu, obecna w 40 krajach Sieć oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Sieć Enterprise Europe Network jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.
Elżbieta Michalczyk, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A firmy z Elbląga?Po co to info w Elblągu?Wszak Elbląg to Żuławy. i Pomorze, tak dla informacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klops(2011-09-08)
 • Enterpise Europe Network, widocznie nie docierają tam gdzie powinni, nie znam tej firmy a jestem małą firmą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-08)
 • Elbląg leży na Warmii i Mazurach cieeekawe!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  E-g(2011-09-08)
 • Zapyziały olsztyn i przegrane województwo, tylko tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-08)
 • Wsparcie dla małych firm w Elblągu, ŻENADA osobiście prowadzę małą firmę od 14 lat i zdobycie jakich kol-wiek dopłat lub refundacji na nowe miejsca pracy jest niemożliwe. Olsztyn się rozwija a Elbląg skazany na powolną zagładę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mała firma(2011-09-09)
 • A gdzie wsparcie dla miejskich firm. Pracuje w MPO i jak narazie Prezydent doprowadził ta firme do skraju bankructwa!!!!, Gdzie wsparcie miasta dla lokalnych firm. W programie było cos o miejscach pracy. jak zwykle puste obietnice i nastepni będa na bruku. WSTYD PANIE PREZYDENCIE. Jaka spólka bedzie nastepna PO = Wykańcznie ludzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pers29(2011-09-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z pejzażami
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż