Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień Niepodległości 2018 Dzień Niepodległości 2018

II Konferencja Parków Polski Wschodniej

 
Elbląg, II Konferencja Parków Polski Wschodniej fot. nadesłana
Rek

Przedstawiciele Parków z Ełku, Puław, Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Kielc, Tarnobrzegu, Rzeszowa, Suwałk i Elbląga będą współpracować przy realizacji wspólnych projektów w ramach perspektywy 2014-2020.

O wspólnych celach rozmawiano podczas „II Konferencji Parków Polski Wschodniej”, która odbyła się w Elblągu oraz Kadynach. Uczestnicy wydarzenia przedstawili swoje założenia projektowe dotyczące profesjonalnych usług dla przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem startupów. Poruszano również tematy związane z możliwościami finansowania na wprowadzenie nowych usług dla rozwoju przedsiębiorczości i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Goście mieli ponadto okazję zwiedzić Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT, laboratorium metaloznawstwa, pracownie wzorcowania przyrządów oraz badania oleju. Zobaczyli także instalację termicznego przekształcania odpadów w EPT oraz inne nowoczesne urządzenia wykorzystywane przez elbląskie zakłady produkcyjne na Modrzewinie.
     - Jesteśmy zgodni, żeby efektywnie wykorzystać najbliższe lata należy ze sobą współpracować i taką współpracę będziemy realizować – mówi Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. - Jako główne ośrodki innowacji w tym makroregionie mamy być liderami wspierającymi młodych przedsiębiorców przy wprowadzaniu nowych pomysłów na rynek.
     Była to druga inicjatywa Parków Polski Wschodniej. W 2014 roku w Ełku przedstawiciele dziewięciu parków podpisali bowiem list intencyjny o ścisłej współpracy na obszarach związanych z wymianą kluczowych informacji i doświadczeń, wzmacnianiu oferty i dostępności usług dla MSP, poszukiwaniem możliwych form współpracy w zakresie rozwoju i aplikowania do programów finansujących rozwój instytucji, działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju parków naukowo-technologicznych z obszaru Polski Wschodniej.
     
Maja Żołędziewska, Elbląski Park Technologiczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Oczywiście, Elbląg jako polska wschodnia. .. taka paranoja tylko w tym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  laskipaa(2015-06-29)
 • 31 grudzień 1998 r. Elbląg miastem Polski Północnej, kojarzony od zawsze z polskim Wybrzeżem i Pomorzem. 1 stycznia 1999 r. Elbląg staje się nagle miastem Warmii i Mazur, Polską Wschodnią, Polską B, z wszelkimi negatywnymi konsekwencjami z tym związanymi. Tak po prostu ktoś postanowił wywrócić blisko 800-letnią historię miasta do góry nogami, żeby Olsztyn mógł pozostać stolicą. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Dopomorskiego!(2015-06-30)
 • Q. .a Wróbel u władzy i jak za starego aktywu, konferencje, zjazdy, sympozja, wycieczki urzędasów na koszt społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-07-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM
Polar z haftem
Ręcznik z haftem