Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak uczyć przedsiębiorczości

 
Elbląg, Jak uczyć przedsiębiorczości Konferencja prasowa na temat Tygodnia Przedsiębiorczości odbyła się w Elbląskim Parku Technologicznym (fot. Anna Dembińska)
Rek

Już po raz dziesiąty w Elblągu odbędą się obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Z tej okazji od 14 do 16 listopada zaplanowano szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz warsztaty dla młodzieży.

- Nie ma rozwoju samorządu bez rozwoju przedsiębiorczości, dlatego współpracujemy z uczelniami i biznesem w ramach tak zwanej idei złotego trójkąta. Przykładem takiej współpracy jest rozwój – wspólnie z PWSZ - idei inkubatorów, gdzie osoby z pomysłami na własną firmę mogą znaleźć wsparcie. Kolejnym przykładem – rozwój szkolnictwa zawodowego, czym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy narzekają na brak wykwalifikowanych kadr. Jako miasto uczestniczyliśmy też w projekcie Hub of Talents, z którego finansowe wsparcie otrzymało pięć innowacyjnych nowych firm, założonych przez młode osoby – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej Światowemu Tygodniowi Przedsiębiorczości.
     W Elblągu odbędzie się on już po raz dziesiąty, organizują go wspólnie Elbląski Park Technologiczny, Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Stowarzyszenie Elbląg Europa. Od 14 do 16 listopada w naszym mieście będą się odbywać szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz warsztaty z przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich i studentów (szczegóły poniżej). Jak bardzo takie podejście jest potrzebne, pokazał program zawodowych praktyk, prowadzonych od roku przez PWSZ. 

 


     - Większość studentów otrzymała od pracodawców zaproszenia do współpracy po zakończeniu praktyk – mówiła dr Iwona Kijowska, projektor ds. kształcenia w PWSZ. - Stawiamy na praktyczną stronę kształcenia, połowa naszej kadry dydaktycznej to osoby praktykujące w zawodzie. Chodzi o to, by studenci umieli łączyć teorię zdobytą podczas nauki z praktyką w konkretnym zawodzie i byli też przygotowani do prowadzenia własnych firm. W Akademickich Inkubatorze Przedsiębiorczości mamy 19 takich małych przedsiębiorstw.
     - Życzyłbym sobie, by w naszym mieście tworzyło się więcej instytucji okołobiznesowych, reprezentujących szczególnie małych i średnich przedsiębiorców. Tego w Elblągu brakuje, ale to musi być inicjatywa oddolna – dodał Witold Wróblewski.
     
     Program X edycji obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Elblągu
     

     14 listopada, godz. 9 – 13
     Jednolity Plik Kontrolny, Składki ZUS oraz finansowe formy wsparcia – zmiany dla MŚP od 2018 roku - szkolenie dla przedsiębiorców MŚP
     miejsce: Elbląski Park Technologiczny, ul. Stanisława Sulimy 1, sala 220/221
     organizator: Elbląska Rada Klastrów, Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości, Elbląski Park Technologiczny
     
     14 listopada, godz. 10 – 12.30
     Twój pierwszy biznes plan – jak przenieść pomysł na papier - warsztat skierowany do młodzieży szkół średnich, studentów, osób planujących rozpocząć swój biznes
     miejsce: Akademickie Biuro Karier PWSZ, ul. Zacisze 12, sala 23
     organizator: Stowarzyszenie Elbląg Europa
     
     15 listopada, godz. 9 – 12
     Twój rozwój Twoja przyszłość - warsztaty skierowane do studentów w zakresie przedsiębiorczości, pozyskiwania środków zewnętrznych na otwarcie działalności, poruszanie się po rynku pracy.
     miejsce: Akademickie Biuro Karier PWSZ, ul. Zacisze 12, sala 23
     organizator: PWSZ w Elblągu
     
     16 listopada, godz. 9 – 14
     Wirtualny Świat Biznesu - Branżowe symulacje biznesowe - warsztaty dla młodzieży klas przedsiębiorczość i członków elbląskich kół przedsiębiorczości
     miejsce: sale 220/221/222 Elbląski Park Technologiczny
     Organizator: Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości , Elbląski Park Technologiczny
     
     Udział w warsztatach i szkoleniach jest bezpłatny.
     
     


     Patronem medialnym Tygodnia Przedsiębiorczości jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapety z mostami
Fototapety do salonu
Fototapety do biura