Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jasno widać, co w Elblągu rozbłyśnie

 
Elbląg, Jasno widać, co w Elblągu rozbłyśnie Elbląska firma Bullait wykonała m.in. oświetlenie stadionu żużlowego w Lublinie (fot. MS, podpisanie umowy w Elblągu))
Rek

Tuż przed końcem roku prezydent Elbląga Witold Wróblewski postanowił podzielić się z mieszkańcami nowinami dotyczącymi kolejnych inwestycji. Pochłoną one miliony, ale rozbłyśnie stadion przy Agrykola, uczniowie SP 14 będę mogli gimnastykować się w nowej hali sportowej, a basen przy Robotniczej otrzyma zastrzyk energii słonecznej. Są też dwa projekty dofinansowane ze środków unijnych - Dom Zacheusza oraz CKP.

Za trzecim podejściem udało się wyłonić wykonawcę zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia sportowego płyty boiska piłkarskiego dla stadionu przy ul. Agrykola". Firma z Elbląga wykona je za 1 mln 600 tys. zł. Ma na to czas do 30 listopada 2018 r.
     Kolejna inwestycja, która wchodzi w fazę realizacji to budowa hali sportowej przy SP 14 na Zatorzu.  Przetarg wygrała firma z Gdańska, ale podwykonawcą odpowiedzialnym za opracowanie dokumentacji projektowej będzie firma elbląska. Wartość inwestycji oszacowano na 738 tys. zł. Zadanie ma zostać wykonane do 15 maja przyszłego roku.
     No i najbardziej "słoneczna" inwestycja w mieście - „Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku krytej pływalni przy ul. Robotniczej". Będzie to prawie 150 paneli, które będą produkować energię elektryczną na potrzeby obiektu. Realizacji zadania podejmie się firma z Iławy za 188 tys. zł (wkład własny miasta to 58 tys. zł, pozostała kwota to środki unijne). Dach, który będzie wykorzystywał energię słoneczną ma być gotowy do 1 marca 2018 r.
     Podczas dzisiejszego (28 grudnia) spotkania z dziennikarzami prezydent Witold Wróblewski pochwalił się pozyskaniem środków na dwie kolejne inwestycje na terenie miasta. Modernizacji doczeka się Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza” (wartość inwestycji to 3 mln 230 tys. zł, z czego środki unijne stanowią 2 mln 600 tys. zł) oraz Centrum Kształcenia Praktycznego (dofinansowanie UE wynosi również 2 mln 600 tys. zł).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Instalacja fotowoltaniczna. .. w Elblągu :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-12-28)
 • Potrzebne jest pospolite ruszenie miast powiatowych - oprócz Olsztyna - naszego województwa Warmińsko-Murzyńskiego. Za czyje pieniądze cały Olsztyn jest rozkopany, za czyje pieniądze nowa tramwajowa infrastruktura, za czyje pieniądze jest dotowany bezsensowny port lotniczy niedaleko Szczytna. Jak to możliwe że w Elblągu mamy na remont dróg około 400 tys zł, a w Olsztynie przelewają setki mln zł. Może Portel zasięgnie w tej sprawie informacji, lub zorganizuje referendum ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 0
  hamulcowy(2017-12-28)
 • Ok ale my chcemy uczciwej pracy i dobrzeplatnej!!!! Czemu nie wydobywamy gazu łupkowego którego na naszych terenach jest opór???? Dlaczego stocznia nie rusza, kolej nadzalewowa, przekop i transport wodny????? Tu jest praca i kasa!!!!! A nie z łapówki w zębach i na kolanach przed bolszewikami!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2017-12-28)
 • Trzeba pogonic ta mafie watykanska!!! Oni trzymają z komuchami z UE Rosji i Chin!!!!! Chcą rozgrabic cała Polskę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 9
  (2017-12-28)
 • Dlaczego nic nie robi się by stadion miał podwyższone wszystkie trybuny i wszystkie zadaszone. Ostróda mniejsza niż Elbląg i ma dwa stadiony piłkarski i lekkoatletyczny. Czy nie wstyd wam w tym um i ratuszu. Tak samo szkoła przy stadionie ma boisko szkolne tak dziadoskie i co dalej. A można było starać się o pieniądze lecz Elbląg nie brał udziału. Szkoły w Elblągu nie mają na tyle dużych sal gimnastycznych by dzieci mogły ćwiczyć. A przecież miejsce jest tylko trzeba postawić nawet te plandekowe sale. Tak samo bieżni nie ma w szkołach, dzieci tyja bo brak konkretnej lekcji wf tzw ruchowej. Biegi, ściganie skoki w dal w zwyż. Czy trzeba wszystko palcem wytykac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  Mieszk i żyje (2017-12-28)
 • Wpis hamulcowy, zgadzamy się lecz to nie nasze województwo tylko okupant. Nauczony odgórnie. Było referendum w Elblągu i władza podeptala je. Elblazanie jednogłośnie opowiedzieli się. Nie dla olsztyna i z Olsztynem. PiS niech założy okulary bo nie widzi tego cyrk i hamstwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  Elbląg do Pomorza (2017-12-28)
 • Czas nawiązać współpracę ze Sztutowem i mierzeja. Olsztyn i Gdańsk to wróg Elbląga!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 1
  (2017-12-28)
 • Ty tak na poważnie? Wyskakujesz z jakimś małym, śmiesznym Watykanikiem, który nic nie może, chociaż dowody na lobby pewnego kraju pośród Arabów masz jak na dłoni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2017-12-28)
 • Oho, agent Izraela już odwraca kota ogonem i buntuje przeciw chrześcijanom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  (2017-12-28)
 • Niestety mamy posłów, i wielu innych tzw "samorządowców" i wśród jednego zwanego "kapelanem" którzy palcem nie kiwnęli w tej sprawie. Jeśli Olsztyn ma ok 170 tys mieszkańców, Elbląg prawie 130 tys ( rocznikowo) a jak na dłoni widać potężną dysproporcję inwestycji. Rafał - może zasięgniesz informacji, czy te olsztyńskie inwestycje nie idą z naszych pieniędzy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  hamulcowy(2017-12-28)
 • W przyszłorocznych wyborach wybierzemy prezydenta, który będzie dobrym gospodarzem. Wróblewski musi odejść oraz muszą również zostać zdjęte ze stanowisk niekompetentne jednistki które zostały zainstalowane na intratnych etatach! NIE dla POSLDPSL!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  (2017-12-28)
 • Jakim prawem są przeznaczane miliony złotych na oświetlenie stadionu dla drużyny, która nic nie osiągnęła i nie osiągnie stale pałętając się w jakichś podrzędnych ligach? Czy może chodzi o zorganizowaną grupę kiboli, która zagłosuje w wyborach na obecnego prezydenta? Te 1 600 000 powinno być przeznaczone na budowę obwodnicy północno-wschodniej miasta, która by służyła normalnym, porządnym ludziom a nie oświetlenie dla stada troglodytów. Rozliczymy Cię Panie prezydencie z tego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 10
  oko(2017-12-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem