Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest inwestor na Bednarskiej

 
Elbląg, Jest inwestor na Bednarskiej
Tutaj mają powstać kamienice z podziemnymi parkingami (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

Milion 917 tysięcy złotych – za taką kwotę jeden z deweloperów wylicytował dzisiaj kompleks trzech działek na starówce przy ul. Studziennej, Wodnej i Bednarskiej. Mają tutaj powstać kamienice z podziemnymi parkingami.

Miasto wystawiło na przetarg trzy działki o łącznej w powierzchni 0,7 hektara. To teren w samym sercu starówki, który od lat pełni funkcję parkingu, choć po deszczach zamienia się w błotnisko. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła prawie 1,9 mln złotych. Do przetargu zgłosiło się pięciu oferentów, ale na dzisiejsze spotkanie w ratuszu zgłosiło się tylko trzech. Licytacja trwała zaledwie kilka minut, bo wziął w niej udział jedynie deweloper TJM Development z Mławy, który podbił cenę nieruchomości do miliona 917 tysięcy złotych. Pozostali uczestnicy przetargu go nie przebili.
     W kwartale ulic Bednarska, Studzienna i Wodna mają powstać kamienice z mieszkaniami, funkcją usługową i podziemnymi garażami. Inwestor musi rozpocząć budowę do końca 2020 roku i ukończyć ją w ciągu dwóch lat. Przed rozpoczęciem inwestycji jest zobowiązany przeprowadzić na tym terenie prace archeologiczne pod nadzorem konserwatora zabytków.
„Nowe domy należy wznosić na zachowanych murach fundamentowych i piwnicznych; zakres adaptacji bądź rozbiórki poszczególnych partii murów, określa konstruktor doświadczony w pracach przy zabytkowych konstrukcjach, w porozumieniu z właściwym konserwatorem zabytków” - czytamy w ogłoszeniu o przetargu. - „W przypadku braku murów rzuty kamienic należy projektować w oparciu o mapy katastralne i rekonstrukcję planu parcel wykonaną przez historyka architektury; nowe fundamentowanie należy wykonywać w technologii nie zagrażającej istniejącej zabudowie oraz przy minimalnym naruszeniu warstw kulturowych”.,
     Kamienice mają powstać po historycznym obrysie, a „projektowana architektura musi nosić znamię czasu i miejsca, w którym powstała, a jednocześnie wykazywać się uniwersalnymi walorami estetycznymi”. Co ciekawe, w Urzędzie Miejskim zgodnie z uchwałą radnych rozpoczęła się procedura aktualizacji planu zagospodarowania przestrzennego, co może oznaczać jeszcze pewne zmiany w samej inwestycji. - Procedura zmiany planu jest obecnie na etapie zbierania wniosków – informował uczestników przetargu Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM w Elblągu.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety industrial
Fototapety z dmuchawcami
Fototapety do biura
Fototapety dziecięce