Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest upał, nie ma prądu. I to w fabrykach

 
Elbląg, Jest upał, nie ma prądu. I to w fabrykach (fot. AD)
Rek

Największe zakłady pracy, w tym także elbląskie, muszą ograniczyć zużycie prądu. Ograniczenia w dostawie energii elektrycznej wprowadziły Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Powodem jest fala upałów i zagrożenie przeciążeniem systemu.

„Operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. ogłasza dla obszaru całego kraju od godziny 10.00 do godziny 17.00 dnia 10.08.2015 stopień zasilania 20 oraz od godziny 17.00 do godziny 22.00 dnia 10.08.2015 stopień zasilania 19 i przewiduje od godziny 22.00 dnia 10.08.2015 do godziny 10.00 dnia 11.08.2015 stopień zasilania 11" - czytamy w komunikacie PSE.
     Co to oznacza? 20. stopień zasilania to największe ograniczenia. Określa, że odbiorca może pobierać jedynie minimalną moc, tak by zachować bezpieczeństwo ludzi oraz zapobiegać uszkodzeniu obiektów technologicznych. Kolejne niższe stopnie oznaczają proporcjonalnie niższe ograniczenia. Stopień 11. to najmniejsze ograniczenia.
     Ograniczenia dotyczą tylko dużych odbiorców - fabryk, zakładów przemysłowych i instytucji pobierających więcej niż 300 kW (moc umowna). Nie obejmują wrażliwych odbiorców, czyli np. szpitali, a także gospodarstw domowych – informuje TVN Biznes i Świat.
     Ograniczenia w dostawie to efekt przedłużającej się fali upałów, która mocno obciąża sieć energetyczną. PSE już w piątek apelowały, aby ograniczyć używanie sprzętów elektrycznych. Chodzi przede wszystkim o pralki, zmywarki, czy klimatyzatory. 
     - W związku z występującymi trudnościami, operator apeluje do wszystkich podmiotów i instytucji, a także gospodarstw domowych, o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, tj. w godz. 11-15 - apelował operator systemu przesyłowego.
     Ostatnia decyzja PSE oznacza przerwy w produkcji dla największych zakładów w kraju, ograniczenia dotknęły także elbląskie zakłady produkcyjne.
     - Jeszcze nie wiemy, jaki wpływ ta decyzja będzie miała na naszą pracę. Na razie przesunęliśmy pracowników ze zmian dziennych na nocną, czekamy na kolejne komunikaty – dowiedzieliśmy się w firmie Meble Wójcik, jednej z największych firm produkcyjnych w mieście.  
RG na podst. inf. własnych i TVN Biznes i Świat
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.