Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kanał Elbląski na ITB Berlin 2012

Od 7 do 11 marca podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie po raz kolejny Kraina Kanału Elbląskiego zaprezentuje swoje atuty na własnym stoisku w ramach prezentacji regionu Warmii i Mazur w polskim pawilonie narodowym.

Największą niewątpliwie atrakcją stoiska promocyjnego KKE będzie makieta pochylni Oleśnica, której użycza i zabezpiecza obsługę Starostwo Powiatowe w Elblągu. To model jednego z pięciu tego typu urządzeń, przedstawiający mechanizm transportujący statki turystyczne na platformach szynowych w celu pokonania prawie 100-metrowej różnicy poziomów wody między jeziorami włączonymi Kanałem w system drogi wodnej.
     Kanał Elbląski należący do kanonu polskich atrakcji turystycznych – wraz z otaczającym go obszarem o ogromnej różnorodności i bogactwie natury, pięknych krajobrazach, wielu cennych zabytkach i niezliczonych dziewiczych zakątkach natury – przyciąga rokrocznie turystów z całego świata.
     Potwierdzeniem niezwykłości Kanału jest przyznanie mu miana jednego z siedmiu cudów Polski w plebiscycie przeprowadzonym w 2007 r. przez dziennik „Rzeczpospolita”. W 2008 r. kanał otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako najlepszy produkt turystyczny, a w 2011 r. – Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – został uznany za pomnik historii.
     
     Baza w Buczyńcu
     
Dla turystów zainteresowanych dłuższym pobytem na tym obszarze Powiat Elbląski zbudował bazę rekreacyjno-biwakową przy pochylni Buczyniec, otwartą w maju 2010 r. W ramach budowy bazy powstały m.in.: droga dojazdowa z parkingiem, pole biwakowe z 41 kwaterami biwakowymi dla 400 osób, teren rekreacyjny: boiska sportowe, plac zabaw, pomost widokowy, cztery wiaty drewniane, ogrodzenie, kabiny wc, trzy punkty ponoru wody oraz zasilanie energetyczne. Wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 1,5 mln zł, z czego dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 „Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy” – 1,1 mln zł.
     
     Nowy projekt
     
Od sierpnia br. rozpocznie się realizacja długo oczekiwanego projektu pn. „Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach Jezioro Druzno – Miłomłyn, Miłomłyn – Zalewo, Miłomłyn – Ostróda – Stare Jabłonki”. Beneficjentem projektu jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 48,4 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 95 mln zł, a zakończenie jego realizacji przewidziane jest na grudzień 2014 r.
     W ramach projektu będą prowadzone prace remontowe pochylni, torowisk, rowów obiegowych, stanowisk dolnych i górnych pochylni, sieci dróg, jak również kompleksowe oznakowanie turystyczne przy obiektach Kanału. W związku z inwestycją przez najbliższe dwa lata będą pewne ograniczenia w poruszaniu się po Kanale.
     
     Targi w Berlinie
     
W czasie tegorocznych targów berlińskich gości obsługiwać będą pracownicy odpowiedzialni za promocję z powiatów elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego, wykorzystując do tego przewodniki, mapy, płyty CD i DVD oraz różnego rodzaju broszury, będące źródłem informacji o obszarze KKE. Można będzie uzyskać informacje o historii, technice urządzeń kanałowych, bazie noclegowej i gastronomicznej, dziedzictwie historyczno-kulturowym i walorach przyrodniczych tego terenu.
     Stoisko promocyjne Krainy Kanału Elbląskiego przygotowane zostanie w ramach projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
     Organizatorami stoiska są samorządy: województwa warmińsko-mazurskiego i partnerskich powiatów: elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego oraz miasta Elbląga.

Agnieszka Chrzanowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ". .. ramach prezentacji regionu Warmii i Mazur. .. " - porażka na całej linii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2012-03-06)
 • Wowka Powtórzę to co wcześniej napisałem. Nie chce przeszkadza proszę działajcie, ale uważam, ze jest to markowanie działań, które i tak przyniosą „ sukces” Tereny pochylni Buczyniec, Lepna, Drulit znam od 40 lat!!! Miałem kilkanaście działek siedliskowych to piękne tereny, wysokość 100 m. npm W pobliżu jezioro Sasiny itd. Po pierwsze tylko i wyłącznie zachowały się te piękne dzieła ludzkich rąk jako dzieła techniki myślę o pochylniach ponieważ do 2000 roku był tak utrudniony dojazd i cudotwory techniczni z PRL tam nie dotarli. Po drugie akurat tam jest tylu turystów latem ile w przenośni oczywiście na Zamku w Malborku!!! Więc czegoś z tytułu nie rozumiem? Pamiętam jak nawet za stanu wojennego przyjeżdżało na Buczyniec po 3-5 autokarów dziennie!!! Dziś jest oczywiście zdecydowanie więcej doszły busy, samochody osobowe no i z roku na rok coraz więcej Polaków tam zagląda. Konkluzja jest prosta po co reklamować coś co jest znane i ma markę w całej Europie, a jest nie znane prawie wcale i niedoceniane w Elblągu???!!! Zróbcie ankietę w wśród mieszkańców czy wiedzą gdzie jest Buczyniec i czy tam byli to samo dotyczy osady „ Truso” Na wybudowany kemping za miliony przy Buczyńcu w zeszłym roku może przyjechało 50 aut mówię o takich co się zatrzymali spali i byli co najmniej dwa dni. A jestem tam co dzień!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2012-03-06)
 • ja co roku "przepływam" pochylnie swoją łajbą i jest to fajna sprawa. Ale co może być fajnego w 2 dniowym koczowaniu na biwaku w Buczyńcu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Artemia
Karma dla papug średnich
Królik minaturka
Fretka