Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koszary sprzedawane kawałek po kawałku

 
Elbląg, Koszary sprzedawane kawałek po kawałku
Jeden ze slajdów prezentacji, przygotowanej przez Urząd Miejski w 2014 roku. Przedstawia podział działek przy Lotniczej ze względu na ich funkcję.

Pod młotek mają pójść dwie kolejne nieruchomości po byłych koszarach przy ul. Lotniczej. Zgodę na ich sprzedaż mają wydać radni na czwartkowej sesji. Prezydent Witold Wróblewski chce sprzedać działki, mimo że w kampanii wyborczej mówił o tym, że ten teren najpierw powinien być objęty planem zagospodarowania przestrzennego. - Nie chcemy wstrzymywać potencjalnych inwestorów – tłumaczy dzisiaj rzecznik prezydenta.

Sprawa koszar przy ul. Lotniczej budzi emocje od kilkunastu miesięcy. Procedurę sprzedaży poszczególnych działek, które nie mają uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego, rozpoczął prezydent Jerzy Wilk i to dopiero po kilku próbach, bo plany blokowali radni ówczesnej opozycji. Pod młotek w końcu poszły w ubiegłym roku dwie nieruchomości, kupiły je dwie elbląskie firmy.
     Teraz czas na kolejne dwie nieruchomości. Projekty uchwał, umożliwiające wystawienie działek na sprzedaż, będą głosowane na czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Obecny prezydent Witold Wróblewski kontynuuje plany poprzednika, mimo że podczas kampanii wyborczej mówił o tym, że sprzedaż koszar bez planu zagospodarowania przestrzennego to błąd.
     - Uchwały te zostały przygotowane z uwagi na zainteresowanie nabyciem tych nieruchomości przez potencjalnych inwestorów. Prezydent nadal stoi na stanowisku, że dla tego obszaru powinien być uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. W obecnie obowiązującym studium tereny powojskowe przy ul. Lotniczej są terenami zamkniętymi. Aktualnie pracujemy nad nowym studium uwarunkowań, które ma być uchwalone pod koniec bieżącego roku. Sporządzenie planu dla tych terenów jest przewidziane w 2016 roku, po uchwaleniu studium – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Dzisiaj istnieje możliwość zagospodarowania tych działek na podstawie decyzji o warunkach zabudowy, do wydania których nie uwzględnia się ustaleń studium. W związku z tym, że w ubiegłym roku Rada Miejska wyraziła zgodę na zbycie pierwszych działek pomimo braku planu, a aktualnie jest zainteresowanie nabyciem kolejnych nieruchomości, to nie chcielibyśmy wstrzymywać potencjalnych inwestorów.
     A to oznacza, że bez planu zagospodarowania przestrzennego będzie sprzedana połowa działek w koszarach. Co z resztą? - Na tę chwilę trudno przewidzieć, czy kolejne działki przeznaczone zostaną do sprzedaży, przed wszczęciem procedur planistycznych dla tego obszaru. Będzie to uzależnione od zainteresowania tymi nieruchomościami kolejnych potencjalnych inwestorów – dodaje Joanna Urbaniak.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • oj gubi się nasz nowy Pan Prezydent. już nieważne jest to wszystko co deklarował w trakcie kampanii. dziś można elblążan potraktować jak bezmyślne stado baranów. tylko dokąd zaprowadzi to Pana Wróblewskiego? i co zostanie z tego miasta po czterech latach jego rządzenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 6
  MichuSZ.(2015-01-27)
 • kompromitacja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 5
  cieciorka(2015-01-27)
 • No to poszlo po lapkac zeby bylo szybciej he he he moze to I lepiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  zielarz :-) (2015-01-27)
 • Wróblewski jednak musiał zaakceptować pomysł Jerzego Wilka i sprzedać działki na które od wielu miesięcy są chętni. To pokazuje że pomysł poprzedniego prezydenta był dobrym rozwiązaniem. Szkoda tylko że poprzednia rada nie wyraziła zgody na sprzedaż większej ilości działek. Mam nadzieję że PiS doprowadzi do tego aby ten teren został sprzedany prywatnym inwestorom. Podatnik bez sensu musi utrzymywać niszczejący kompleks po byłej jednostce wojskowej Batalionie Remontu Lotnisk. W imię czego Panie Wróblewski ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  Elbinger28(2015-01-27)
 • plan zagospodarowania ma powstać w 2016 roku ? czy to nie jest zbyt szybko ? można to zrobić w 2020 roku. hi hi hi inwestorzy z całego kraju, a może świata zaczekają panie prezydencieeeee !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  (2015-01-27)
 • Nasi obecni włodarze PO-SLD-SLD popierani przez przez wszelkie koalicje-frakcje np. p. Szweda i elblag24 robili wszystko aby tylko ówczesny prezydent Wilk nie otrzymał reelekcji, aby tylko "utrzeć nosa" dla PIS-u, nie patrząc na interes naszego miasta. Nikt nie patrzył co zrobi p. Wróblewski, jakie ma kompetencje, bo mają nasz Elbląg w d. .. .. Ale najważniejszy był i jest interes "kolesiowski", aby tylko się dobrze rozprowadzić po stanowiskach w urzędach i spółkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 6
  RyszardM.(2015-01-27)
 • A kto kupi te ruiny,jak tam wszystko zgnite,woda w pomieszczeniach i zdewastowane pomieszczenia,te budynki nie nadaja sie do remontu tylko do zburzenia....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  hmmmmyhhhh(2015-01-27)
 • Co innego mówił w kampani wyborczej a co innego teraz, przypiszę sobie sukcesy wilka a sam nic nie robi. NOWACZYK II Maybe Referendum i odwołanie niebawem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  Januszijegorządy(2015-01-27)
 • od ilu lat po wojnie jest w elblągu wydział architektury i pracownia urbanistyczna? dlaczego do tej pory nikt nie zrobił planu zagospodarowania! Dlaczego? Czy to jest przedsięwzięcie niemożliwe do opracowania przez siedemdziesiąt lat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-01-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex M9 Strong
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Clinex W3 Multi