Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kryzys puka do drzwi

Województwo warmińsko-mazurskie odczuwa już pierwsze skutki kryzysu światowego. W styczniu bezrobocie wzrosło o ok. 3,5 tysiąca osób stosunku do grudnia 2008. Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski powołał dziś (24 lutego) Kolegium Ekonomiczne, „by monitorować kondycję społeczno-gospodarczą województwa”.

Wojewoda Podziewski do współpracy zaprosił ekonomistów z wyższych uczelni województwa oraz przedstawicieli Urzędu Statystycznego. Kolegium będzie co miesiąc dokonywać pogłębionej analizy podstawowych wskaźników koniunktury, tj. popytu krajowego, spożycia, rynku pracy, wynagrodzenia, eksportu, inflacji, itp. Jednocześnie wojewoda zobowiązał podległą mu administrację do bieżącego składania meldunków dotyczących sytuacji w województwie.
     Oto fragmenty oświadczenia wojewody Mariana Podziewskiego po dzisiejszym spotkaniu z rektorami wyższych uczelni oraz przedstawicielami banków:
     „Województwo warmińsko-mazurskie odczuwa już pierwsze skutki kryzysu światowego. W styczniu br. bezrobocie wzrosło o ok. 3,5 tysiąca osób stosunku do grudnia ub. roku. Przedsiębiorstwa naszego województwa sukcesywnie zgłaszają potrzebę zwolnień grupowych. Niepokojące głosy dochodzą też z branży budowlanej - po latach wzrostu wartości dodanej w budownictwie przedsiębiorcy zgłaszają znacznie mniejszy popyt.
     Województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z pięciu najbiedniejszych województw Polski, dlatego też w dobie kryzysu jego kondycja powinna być monitorowana w sposób szczególny. W tym celu powołałem Kolegium Ekonomiczne Wojewody. [...]
     Wszystkim wiadomo, że spowolnienie gospodarcze w województwie warmińsko-mazurskim jest odpowiedzią na kryzys światowy. Naszym najważniejszym zadaniem jest teraz łagodzenie jego skutków. Dużą szansą na pobudzenie koniunktury jest sprawna realizacja programów operacyjnych finansowanych z Funduszy Strukturalnych i jak najszybsze wykorzystanie tych środków przez firmy z naszego regionu. Pamiętamy, że tylko w ramach RPO Warmia i Mazury w latach 2007-2013 mamy do wydatkowania na inwestycje ok. 1 mld euro. Dlatego też z uwagą wysłuchałem przedstawicieli sektora bankowego na temat ewentualnych barier w ubieganiu się o kredyty na tzw. „inwestycje unijne”.
     Jednocześnie, niezależnie od wyników dzisiejszego spotkania, apeluję do wszystkich podmiotów, instytucji i samorządów wszystkich szczebli o podjęcie działań zmierzających do łagodzenia skutków kryzysu w województwie warmińsko-mazurskim.”

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • .. no dobrze i co dalej. .. ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-24)
 • Ano nic ciekawego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-24)
 • W Elblagu przybedzie miejsc pracy i bezrobocie spadnie! Dowodem na to sa nowe biura budowane na poddaszu Urzedu Miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bikoz(2009-02-24)
 • "aby monitorowac sytuacje". .. no i co to da?? moze ktos mnie oswieci. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mooon(2009-02-24)
 • ciekawe kolegium bedzie pobierało jakies wynagrodzenie, co do mieszkan proponuje zejsc z ceny bo sa normalnie z kosmosu, tym bardziej z elblag to malo atrakcyjne miasto, co do pracy to moze warto pieniadze zainwestowac w jakis hm zakład produkcyjny bo tu nic nie ma wiec jak ma byc dobrze a pieniadz eunijne wydawane sa na pierdoły
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-24)
 • Ten kryzys to rządzącym na wszystkich szczeblach z nieba spadł. Teraz każda nieudolność w rządzeniu to będzie wina kryzysu. My jesteśmy super ale cóż kryzys - nie da się nic zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czerwony(2009-02-25)
 • Ciągle jedna instytucja powołuje jakieś krzywe podinstytucje komisje itp. potem jest zwalanka i nie ma nigdy winnych. Nieudolności instytucji cały bałagan nie ma sensu naprawiać bo to jest wina KRYZYSU i co dalej? A nasz coraz smutniejszy Elbląg?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  smutna(2009-02-25)
 • Elbląg to wieś i już nic nie można z tym zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ww(2009-02-25)
 • Do Angly jedziemy. My jesteśmy polscy Anglycy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-25)
 • Ty CZERWONY !!!, czas czerwonych już dawno przeminął.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kindziuk(2009-02-25)
 • A puka i będzie pukał. Trzeba było jeszcze więcej wojsk słać do Iraku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kaczka dziwaczka(2009-02-25)
 • Do ww jeżeli czujesz się wieśniakiem wyjedź do olsztyna (celowo małą literą), a z Elbląga nie rób wioski bo to jedna wielka bzdura. Poczytaj sobie historię, a dojdziesz do wniosku, że popełniasz błąd. To miast potrzebuje tylko dobrych włodarzy, których wybierzemy przy wyborach, a z pewnością wszystko się ułoży zdecydowanie lepiej jak jest obecnie. Mam tu również na myśli powrót do Pomorza bo tam jest nasze miejsce i z takim zamiarem budowany był Elbląg. Pozdrawiam wszystkich lokalnych i rdzennych patriotów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM
Naszywki
Polar z haftem