Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Kto nas będzie woził? Odwołania od unieważnienia

 
Elbląg, Kto nas będzie woził? Odwołania od unieważnienia fot. Anna Dembińska
Rek

Obie elbląskie spółki – PKA i PKS – skorzystały z przysługującego im prawa wniesienia odwołania od decyzji ZKM. Obecnie procedura związana z przetargiem nadal trwa – ZKM oczekuje stanowiska Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie poszczególnych odwołań – informuje Michał Górecki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Pakiet nr 2
     
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu ponownie przeprowadził procedurę badania i wyboru najkorzystniejszej oferty dla pakietu nr 2, obejmującego linie nr 10, 11, 13, 17, 30, 31.
     Przypomnijmy, że w przypadku poprzedniej decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty dla pakietu nr 2 zostało wniesione odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Ponieważ odwołanie dotyczące sposobu wniesienia wadium dla wybranej w pierwszej kolejności oferty – złożonej przez konsorcjum Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu (PKS) i Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej (PKA) – zostało przez KIO uwzględnione, Zamawiający (ZKM) został zobligowany do wyboru następnej w kolejności oferty (więcej o tej sprawie https://www.portel.pl/artykul.php3?i=69077).
     
     Pakiet nr 3 – Arriva?
     
W identyczny sposób wadium zostało wniesione również w przypadku oferty złożonej przez PKA dla pakietu nr 1 (obejmującego linie nr: 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20) oraz oferty złożonej przez PKS dla pakietu nr 3 (7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100). Dlatego też Zamawiający, mając na uwadze orzeczenie KIO z 17 października, odrzucił oferty złożone przez Spółki PKA (pakiet nr 1) i PKS (pakiet nr 3). W przypadku pakietu nr 3 wybrana została kolejna oferta – złożona przez Arriva Spółka z o. o. z siedzibą w Toruniu.
     
     Warbus nie
     
W efekcie ponownego badania i oceny oferty złożonej przez Spółkę Warbus na pakiet nr 2 w dniu 12 listopada wszyscy oferenci zostali powiadomieni o unieważnieniu czynności wyboru oferty tego wykonawcy.
     Przesłanką tej decyzji było niewykazanie przez Wykonawcę (Warbus) warunków udziału w postępowaniu – Wykonawca nie złożył w sposób prawidłowy i skuteczny listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp), ani informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
     Zamawiający (ZKM w Elblągu), zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, wezwał Wykonawcę (Warbus) do uzupełnienia dokumentacji oferty. Wykonawca dostarczył dokument w formie faksu, lecz nie został on potwierdzony oryginałem lub w formie kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. Informacja przesłana tylko w formie faksu pozostaje w sprzeczności z postanowieniami SIWZ punkt VII ust. 3 i następne.
[...]
     Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki, Zamawiający nie mógł dopuścić do zawarcia umowy, która może ulec unieważnieniu, dlatego też wykluczył Warbus spółka z o. o. i odrzucił jej ofertę.
     
     Procedura trwa
     
Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia w terminie do 10 dni od ogłoszenia zawiadomienia mogą składać odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Ponadto, obie elbląskie spółki (PKA i PKS) skorzystały z przysługującego im prawa wniesienia odwołania od decyzji Zamawiającego (odwołania dotyczą unieważnienia postępowania i odrzucenia oferty dla pakietu nr 1 oraz odrzucenia oferty dla pakietu nr 3). Dlatego też obecnie procedura związana z przetargiem nadal trwa – Zamawiający, zgodnie z przepisami prawa zamówień publicznych, oczekuje stanowiska Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie poszczególnych odwołań.
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • I zaraz okaze sie ze nikt nas nie bedzie wozil:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-11-13)
 • ALP i PKA niech zrobi autobusy jakie spuszczają się regularnie a to z oleju napędowego a to z silnikowego i non stop ulice są zalane tym ścierwem. Kto te autobusy do ruchu dopuszcza?!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  (2013-11-13)
 • mi. .mi mi. .. mimiiiii. .. MICHAŁ! Halo, chłopie, obudź się! No mówię wam, trzeba chłopakiem porządnie potrząsnąć, chodzi totalnie nieprzytomny, już papla byle co i byle kiedy i jak zwykle nie na bieżące sprawy. Co z tymi torami na Pocztowej, wiesz już czy nie? Bo tramwaj się chyboce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  rybik(2013-11-13)
 • no i prosze przez nieudolnosc urzednicza, ,haso Wilka ze obnizy ceny biletó komunikacji miejskiej spełnione beda w 1000%. .po prostu nic nie bedziemy płacili bo nikt nas nie bedzie woził i tak kolejne hasła. .OJ PISIORY PISIORY 5
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  PISIOREK(2013-11-13)
 • A czym ty jeździsz cwaniaczku ? Bo jak Wartburgiem to ostatni twój przegląd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  Kiepski(2013-11-13)
 • W obrębie miasta rozbudować sieć linii tramwajowych, a autobusy zminimalizować do minimum. Poza tym w takim przypadku rękę na linie autobusowe mogłyby położyć Tramwaje Elbląskie. Wówczas nie mielibyśmy tego typu problemów z różnego rodzaju wątpliwymi przewoźnikami z poza naszego miasta. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwy problem lecz chyba do zrealizowania dla dobra nas wszystkich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2013-11-13)
 • W państwie Tuska, a w naszym miescie Wilkowyje mechanik i policjant dostaje w łapę i z autobusu leje sie wszystko c tylko mozliwe na ulice, byleby koła sie kręciły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  GallAnonim(2013-11-13)
 • Po co jeździć tym syfem ? Nie lepiej jeździć własnym czystym autem, rowerem albo nawet piechotą nie dopłacając do tego smrodu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2013-11-13)
 • powinno być jasno zaznaczone w ogolnych warunkach przetargu ze udział w nim biorą jedynie firmy z Elbląga!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  Mpower(2013-11-14)
 • Co do firmy PKA proponuję aby syndykiem został Pan Henryk Wiśniewski. Szczęśliwego Nowego Roku 2014
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  magdalena1984(2013-12-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski