Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Laury dla Pujana

Elbląska firma Pujan, specjalizujca się w wyrobie witraży oraz artystycznym piaskowaniu na szkle, uhonorowana została najwyższą nagrodą w prestiżowym konkursie na "Najlepszy Produkt Polski Północno-Wschodniej - ATUT 2001".

Firma Pujan przystąpiła do konkursu po raz pierwszy i jak się okazało z doskonałym rezultatem. Podczas uroczystej gali w Sali Kopernikowskiej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie właściciel firmy Jan Puchalski odebrał Laur Atutu.
     ATUT odbył się już po raz dziewiąty, ale jak dotąd jest to pierwsze tak wysokie wyróżnienie dla przedstawicieli elbląskiego biznesu. Patronat nad konkursem objął wojewoda, marszałek Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego oraz rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
     Firma "Pujan" powstał w 1992 roku. Początkowo w zakładzie wykonywano witraże tylko na zamówienie oraz kompozycje do prezentacji na ogólnopolskich targach branżowych "Budma" i "Meble-Drema".
     - Stoisko Pujana zawsze wzbudzało duże zainteresowanie wśród odwiedzających targi, zachwyconych nie tylko gotowymi kompozycjami, ale także prostotą ich wykonania - twierdzi Iwona Małaszewska, specjalista ds. marketingu w Pujanie. - Wiele z prezentowanych na targach eksponatów powstawało na oczach zwiedzających, gdyż witraże wykonuje się w całości ręcznie, bez użycia jakichkolwiek maszyn.
     Pujan zatrudnia obecnie około 30 osób. Jest wśród nich projektant, plastyk i grafik komputerowy. Klientom firmy udzielane są porady w zakresie wyboru materiałów i wzorów witraży.
     Wyroby Pujana zdobią obiekty sakralne, domy, biura, hotele i restauracje. Firma zajmuje się także piaskowaniem artystycznym na szkle płaskim oraz na naczyniach szklanych.
     - Fakt udziału w konkursie był aktem dużej odwagi z naszej strony - mówi Jan Puchalski, właściciel firmy. - Musieliśmy poddać się szczegółowej weryfikacji, wykazać dochody firmy, przedstawić zaświadczenia, czy nie zalegamy ze składkami na ZUS, podatkami i czy w ostatnim okresie nie zmniejszyliśmy zatrudnienia.
     Jak powiedział Zbigniew Babalski wojewoda warmińsko-mazurski "niewiele firm jest w stanie poddać się takiej lustracji". Oceniane produkty musiały mieć już swoją historię na rynku, pozytywne atesty i nie mogło być w stosunku do nich żadnych reklamacji.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To jakaś pomyłka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-10-16)
 • Pomyłka? Myślę, że trzeba tylko pogratulować. Taki biedny Elbląg a okazuje sie, że mamy z czego być dumni...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążanin(2001-10-17)
 • No cóż....Cieszy taki obrót spraw w Elblągu. Miejmy nadzieję, że i inne rodzime firmy pójdą za tym przykładem i włożą więcej wysiłku w podnoszenie autorytetu swojej firmy, a co za tym idzie i Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-10-18)
 • Najazd ” myszki „ na moje ulubione intelektualne poletko „ moim zdaniem ” , bo atut rzecz to istotna, nie wszystko umarło w naszym mieście ! Tak jak dawne „ ABB ” – plotka głosi iż : chodziło o przejęcie patentów. Dawne Z.W.P potem „ Furnel ” też stał kiedyś dobrze, ale najpiękniejszy przykład „ Prywatnej przedsiębiorczości ” , nie dawno EX wybawiciel setek naszego miasta to „ HALEX ”, jak to mówił prof. Miodek „ Zubożenie polskiego języka przez obcojęzyczne nazwy ”. Polski Rząd na uzdrowienie gospodarki ma tylko pomysły, czego skutkiem jest traktowanie społeczeństwa jak laboratoryjnych myszek, tłumacząc wszystko formą przejściową w rozwoju „ młodej” demokracji. Lider Republiki śpiewa o mamonie, a Kazik Staszewski udzielił stosownej riposty w utworze Zgredzi „ Nastały nowe czasy, trzeba myśleć o sobie, (politycy)... trochę tanie, trochę drogie.... Coś ty źle wyglądasz... patrzę i milczę to wystarczy za komentarz ” .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  HuTu(2001-10-29)
 • Tylko i wyłącznie gratulacje. Jakakolwiek była droga właściciela firmy do sukcesu, należy się cieszyć, że ktoś w naszym mieście odnosi sukcesy. Wiadomy jest wkład dawniejszych wspólników i należy go oczywiście docenić. Firma ma ambitne plany rozwojowe i jest wysoce prawdopodobne, że zostaną one zrealizowane. A to oznacza dalsze miejsca pracy i więcej podatków lokalnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  T.S.(2002-03-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna