Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Melioracja z kradzieżami w tle

Sprzyjająca aura pozwoliła na przyspieszenie wykonania planowanych na ten rok inwestycji melioracyjnych na Żuławach Elbląskich. Niespodziewanym problemem stały się jednak nagminne kradzieże transformatorów ze stacji pomp w Wikrowie, które powodują zakłócenia w pracy systemu melioracyjnego.

Za utrzymanie, eksploatację i konserwację istniejących urządzeń melioracji wodnych odpowiada Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu. W ostatnim okresie dwukrotnie skradziono transformatory ze stacji pomp w Wikrowie. Bez pracy tej stacji zachwiany jest cały system melioracyjny, bo z braku dopływu energii nie pracują pompy wodne. Zainstalowano nowy transformator, ale sprawców kradzieży jeszcze nie wykryto.
     Finiszują za to tegoroczne inwestycje melioracyjne. Na ich sfinansowanie pozyskano 1 mln 539 tys. zł z budżetu wojewody. Do dyspozycji inwestora przekazano na dokończenie zadań realizowanych w latach 2004-2006 kwotę 3 mln 839 tys. zł z dotacji celowych Unii Europejskiej i 1 mln 275 tys. zł z rezerwy celowej państwa. W ramach tych zadań od podstaw przebudowano stację pomp w Kępniewie, która stała się kolejnym obiektem melioracyjnym o standardach XXI wieku. Przebudowano też - nadwyrężone przez czas i nornice - wały przeciwpowodziowe na długości 6,4 km przy jeziorze Drużno. Ponadto zmodernizowano system kanałów podstawowych na dwóch polderach o długości 7 km. Te prace zakończyły cykl zadań, jakie były ujęte w planach meliorantów na terenie gmin Markusy i Gronowo Elbląskie.
     Kolejne pilne zadania czekają na uruchomienie nowych środków, a tymczasem z trudem pozyskani, wyspecjalizowani wykonawcy zwijają swoje bazy.

AM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III