UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto w obronie celników

 
Elbląg, Miasto w obronie celników
(fot. MS, archiwum portEl.pl)
Reklama

Elbląg może stracić kolejny ważny urząd, tym razem celny. Takie zagrożenie zdaniem władz miasta spowodują nowe przepisy, które zakładają powstanie nowych urzędów celno-skarbowych tylko w miastach wojewódzkich. Rada Miejska przyjęła uchwałę w obronie elbląskich celników.

Reforma zapowiadana przez rząd przewiduje połączenie służb celnych, administracji podatkowej i kontroli skarbowej w Krajową Administrację Skarbową. Ustawę w tej sprawie przyjął już Sejm, ma wejść w życie w przyszłym roku i może być kolejnym ciosem dla Elbląga. Władze miasta obawiają się, że nasze miasto straci na tej reformie kosztem Olsztyna.
       Radni na czwartkowej sesji przyjęli wspólne stanowisko w obronie elbląskich celników. Ma formę uchwały, która zostanie wysłana do rządu Beaty Szydło. Apelują w niej, by nowy Urząd Celno-Skarbowy powstał nie tylko w Olsztynie, ale i w Elblągu. „Szczególnego znaczenia nabiera fakt, że w wyniku tych zmian ma powstać w naszym województwie tylko jeden Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie. Zdaniem radnych Rady Miejskiej ściana wschodnia naszej granicy wymaga szczególnego nadzoru służb celnych. Gro zadań w naszym województwie z tego tytułu spoczywa na Urzędzie Celnym w Elblągu” - piszą radni.
       I wyliczają, że Urząd Celny zatrudniający 300 osób ma duże sukcesy w walce z przemytem, odprawia miliony podróżnych i setki tysięcy towarów i uzyskuje najwyższe dochody dla skarbu państwa w całej strukturze Izby Celnej w Olsztynie. Przypominają, że tak duży urząd jest w Elblągu potrzebny ze względu na bliskość granicy, port i planowany przekop Mierzei Wiślanej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama