Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miejskie nieruchomości nie tak atrakcyjne, jak myślano?

 
Elbląg, Miejskie nieruchomości nie tak atrakcyjne, jak myślano? Nadal nie znalazła nabywcy nieruchomość przy ul. 3 Maja 15/Plac Grunwaldzki3/Neonowa (fot. arch. AD)
Rek

W 2014 roku miasto wystawiło na sprzedaż 124 nieruchomości. Wiele z nich nie zostało sprzedanych, a nawet nie wpłacono żadnego wadium. Brak zainteresowania nieruchomościami sprawił, że nie osiągnięto założonego planu. Do miejskiej kasy nie wpłynęły więc dodatkowe pieniądze.

Według założeń, w 2014 roku wystawiono na sprzedaż 20 nieruchomości, z których planowano osiągnąć dochód w wysokości prawie 14 mln zł oraz 800 lokali mieszkalnych, których zbycie miało przynieść miastu ponad 4 mln zł.
     Wykonanie tego planu jednak się nie powiodło. Sprzedano 62 nieruchomości, z czego 28 w trybie bezprzetargowym i zyskano w ten sposób prawie 10 mln zł. Pod młotek poszło też 286 lokali mieszkalnych, a dzięki tej transakcji miejska kasa wzbogaciła się o ponad 2 mln zł.
     Czy w tym roku założony plan zostanie zrealizowany? - Te nieruchomości, dla których nie został w przetargu wyłoniony nabywca, w 2015 roku będą ponownie oferowane do zbycia – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Już teraz miasto ponownie wystawiło kilka nieruchomości, których nie udało się sprzedać w tamtym roku.
     W drugim przetargu oferowana jest m.in. zabudowana nieruchomość przy ul. 3 Maja 15/Plac Grunwaldzki3/Neonowa.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Powstaje pytanie, kto za to odpowiadał w urzędzie i czy obecny prezydent wyciągnie z tego wnioski. Znający temat, wiedzą o czym mówię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  Adam68(2015-01-19)
 • Ceny nieruchomości w Elblągu są zawyżone i zbytu nie będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  Ostatni_sprawiedliwy.(2015-01-19)
 • Dopóki ceny gruntów podawane przez Miasto będą wyższe niż będących w rękach prywatnych dopóty będą to puste cyfry w założeniach finansowych. Do tego dochodzi na głowę stado urzędników patrzących dziwnie na ręce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  (2015-01-19)
 • udają, że sprzedają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  dsdsd(2015-01-19)
 • nie ma cen zawyżonych i zaniżonych towarzysze - są jedynie ceny dokonanych transakcji, które w pełni odzwierciedlają rynek jak i panujące na nim ceny określonych asortymentów nieruchomości - ale to chyba zbyt trudne zagadnienie dla urnochodów jak i władz, cóż taka gmina. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  AMalejużniekoniecznie(2015-01-19)
 • Nie ma w tym nic dziwnego. Teraz wazne aby sprzedać i wyjechać, szybko zanim ludzie kapną się ze przepacają :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  hehehe(2015-01-19)
 • Zawsze najwiecej maja do powiedzenia ci. Co groszem nie smierdza i nawet nie maja przydomowego ogródka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  PaltaGumyzawistnicy(2015-01-19)
 • A kto inwestuje kasę w mieście bez perspektyw ? Budownictwo to nie temat gdzie zyski płyną po roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  abco(2015-01-19)
 • prawda jest taka, że kto ma nieruchomości kupione pod inwrstycje , to ma rękę w nocniku, niestety EB to nie Gdańsk jak się wielu wydawało, bardziej to Pasłęk przypomina cenowo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  edrs(2015-01-20)
 • "Amalejuzniekoniecznie" zjadło wszystkie rozumy. .. jeśli chce się uzyskać wysoką cenę sprzedaży to zbywa się nieruchomość o wysokim standardzie, podnosi się jej walory, konserwuje, remontuje natomiast załączony do zdjęcia budynek to przedmiot transakcji o niskiej cenie "zerowej" czyli wyjściowej. Transakcja nie dojdzie do skutku przy zawyżonej cenie wywoławczej przez dłuższy czas niż oczekiwany, czyli w drodze szybkiej sprzedaży. Miasto sprzedaje, a nie chce sprzedać, "przygotowuje" do sprzedaży" jak ktoś kto czeka na okazję zbycia zbędnego, zaniedbanego majątku w bardzo dobrej cenie. Zapomina się, że czas to też pieniądz a mieszkańcy rozróżniają już tak proste terminy jak transakcja i jej cena, biorą właściciela na przeczekanie aby zrobić dobry a nie marny interes?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2015-01-20)
 • Jeśli normalna gra rynkowa to coś niebywałego ????? - No jak widać na naszym zadupiu tak - a rozum to się posiada cwaniaczku z doświadczenia i wielu lat praktyki i "kontaktów" z ignorancka władzą i kompletnie niepoukładanym i niewyedukowanym społeczeństwem i któż tu zrozumie wszystkie sierotki po socjalizmie, no któż?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  AMalejużniekoniecznie(2015-01-20)
 • właśnie stąd ludzie nabywają doświadczenie, z lat praktyki życiowej i zawodowej, normalna praktyka rynkowa to też żadne nowość, społeczeństwo to "ogarnia" i stosownie do sytuacji rynkowej reaguje. Urzędnicy pracują w przedsiębiorstwie generującym straty, i nie czas na sprawdzanie ale gospodarowanie. Na mądrego zawsze znajdzie się mądrzejszy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2015-01-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED