UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Bardzo dobra wiadomość. Czas przestawić myślenie z kupna na najem. Dania nad budownictwem społecznym pracuje od 105 lat.
  • chcesz to wynajmuj i nie mów innym co mają robić. Kto ma możliwość - kupuje. Kto nie ma, skazany na wieczną tułączkę po najmach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    34
    3
    Jacyna(2024-01-11)
  • No nie do końca taka wieczna tułaczka. Facet ma racje. Dania robi budownictwo pod wynajem i taki najem kosztuje naprawdę śmieszne pieniądze w stosunku do tamtych zarobków. Więc jakby taki najem mieszkania 50-60m miałby kosztować z opłatami 1000 zł to jest to naprawdę kwota taka, że nie musisz się przywiązywać kredytem do jednego miasta tylko jesteś wolny i nie wpływa to bardzo na Twój budżet domowy. Szkoda tylko, że tak nie będzie, bo nawet jak masz swoje mieszkania to czynsz do spółdzielni + rachunki to jest to te właśnie 1000 zł i to jest chore. Nasz stosunek zarobków do opłat mieszkaniowych jest horrendalny.
  • @Jacyna - Wlaśnie dlatego potrzebujemy budownictwa społecznego i spółdzielni mieszkaniowych jak w Szwajcarii, Danii, Norwegii, Francji. Nie kojarzcie tego z mieszkaniami dla biedoty, a dobrą architekturą i standardem. Minie 30 lat, stanie się to normą.
  • Kluczowe zdanie - najem kosztuje śmieszne pieniądze w stosunku do zarobków. U nas tak niestety nie ma. Sam kiedyś myślałem o wynajmie, ale kaman - za takie mieszkanie jak moje musiałbym dać około 2000 PLN. Ratę mam 1700.Przy wynajmie wychodzę i tyle, nie mam nic. Przy kredycie sprzedaję, spłacam kredyt i mam poduszkę na jakiś czas. No i swoje robię jak mi się podoba a nie jak właścicielowi, który mi wynajmuje.
  • 1000 PLN. Zorientuj się może najpierw ile sobie wołają...1000 PLN...
  • Zacznij myśleć bo niedługo będziesz wszystko wynajmował łącznie z samochodem i telefonem o ile twój ślad węglowy nie przekroczy dopuszczalnej normy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    jhtgrfd(2024-01-11)
  • Czy ty wiesz jakie sa w Danii podatki? :D. Jest tani najem bo płacisz za ten najem w podatkach. Takie maskowanie opłat:D. Zabiora ci w podatkach i dopłaca włascicielowi za wynajem. Co to za roznica czy wyciagniesz z kieszeni i zpalacisz za najem czy wyciagna ci z kieszeni i przekazą wlascicielowi. BTW lniektorzy Dunczycy mieskzaja w szwecji bo tam jest taniej niz w Kopenhadze. A ogólnie to jest w pip drogo w Kopenhadze. Duzo ludzi mieszka pod miastem bo na mieszkania w miescie ich nie stac, nawet na wynajem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Jerzy Lebioda(2024-01-12)
  • No ale nie sugerujesz chyba że podatnicy mają się dorzucać do twojego wynajmu ?, bo żeby to kosztowało 1000 zł z opłatami to co najmniej drugi tysiąc musi dopłacać państwo czyli my. Hashtagi: #Katabas
  • 1000 to beda oplaty eksploatacyjne i zarzadzanie, a drugi tysiac bedzie za wtnajem.. Taka jest bardziej prawdopodobna wersja :D
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Jerzy Lebioda(2024-01-13)
  • W bardzo szybkim tempie spełniają się założenia Klausa Schwaba - Nic nie będziesz miał i będziesz szczęśliwy. Myślenie marksistów jest zawsze takie same - walka z prywatną własnością.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Skarabeusz(2024-01-15)
Reklama