Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miliony płyną do Elbląga z ZIT

 
Elbląg, Miliony płyną do Elbląga z ZIT Rewitalizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej też ma być sfinansowana ze środków ZIT (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Rek

Wiele inwestycji w Elblągu może dojść do skutku dzięki Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym, czyli specjalnej puli pieniędzy unijnych dedykowanej regionowi elbląskiemu. Miasto już część tych pieniędzy wykorzystało, co jeszcze może z nich sfinansować?

Do Elbląga i okolicznych samorządów (gmina Elbląg, Milejewo, Młynary, Tolkmicko oraz w części powiat elbląski) do 2023 roku z puli ZIT ma trafić prawie 40 milionów euro. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje w edukację, praktyczną naukę zawodu, drogi, zdrowie, rewitalizację miast czy efektywność energetyczną. O tym, jakie kwoty i do kogo trafią, zdecydują konkursy ogłaszane przez Zarząd Województwa. Kilka z nich już zostało rozstrzygniętych, ale większość jeszcze przed nami. Elbląg dotychczas pozyskał z tej puli ponad 20 milionów złotych m.in. jako dofinansowanie na budowę trakcji tramwajowej w ciągu ul. 12 Lutego, drogi dojazdowe do wiaduktu na ul. Lotniczej i pierwszy etap modernizacji szkolnictwa zawodowego. Miasto wysłało już kolejny projekty na konkurs z ZIT.
     - Dwa projekty dotyczą inwestycji w Szpitalu Miejskim. Przeszły pozytywnie ocenę formalną, czekamy na ocenę merytoryczną i wyniki. Trwają również prace nad dokumentami aplikacyjnymi do konkursu na rewitalizację, z którego chcemy pozyskać środki na kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej. Termin składania wniosków mija pod koniec sierpnia. Zostały też złożone projekty „miękkie” dotyczące szkolnictwa zawodowego – mówiła dzisiaj na komisji gospodarki miasta Justyna Kowalczyk, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Inwestycje w szpitalu obejmą budowę bloku operacyjnego i modernizację oddziałów (koszt inwestycji to 39,5 mln złotych, planowane dofinansowanie 33,5 mln zł) oraz doposażenie Centrum Rehabilitacji w sprzęt medyczny (za 300 tys. zł, dofinansowanie 254 tys. zł). W najbliższym czasie miasto złoży też kolejne wnioski dotyczące rozwoju szkolnictwa zawodowego opiewające łącznie na kwotę ponad 9 milionów złotych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mapami
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety z uliczkami
Fototapety z Nowym Jorkiem