UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miliony płyną do Elbląga z ZIT

 
Elbląg, Rewitalizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej też ma być sfinansowana ze środków ZIT
Rewitalizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej też ma być sfinansowana ze środków ZIT (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Reklama

Wiele inwestycji w Elblągu może dojść do skutku dzięki Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym, czyli specjalnej puli pieniędzy unijnych dedykowanej regionowi elbląskiemu. Miasto już część tych pieniędzy wykorzystało, co jeszcze może z nich sfinansować?

Do Elbląga i okolicznych samorządów (gmina Elbląg, Milejewo, Młynary, Tolkmicko oraz w części powiat elbląski) do 2023 roku z puli ZIT ma trafić prawie 40 milionów euro. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje w edukację, praktyczną naukę zawodu, drogi, zdrowie, rewitalizację miast czy efektywność energetyczną. O tym, jakie kwoty i do kogo trafią, zdecydują konkursy ogłaszane przez Zarząd Województwa. Kilka z nich już zostało rozstrzygniętych, ale większość jeszcze przed nami. Elbląg dotychczas pozyskał z tej puli ponad 20 milionów złotych m.in. jako dofinansowanie na budowę trakcji tramwajowej w ciągu ul. 12 Lutego, drogi dojazdowe do wiaduktu na ul. Lotniczej i pierwszy etap modernizacji szkolnictwa zawodowego. Miasto wysłało już kolejny projekty na konkurs z ZIT.
       - Dwa projekty dotyczą inwestycji w Szpitalu Miejskim. Przeszły pozytywnie ocenę formalną, czekamy na ocenę merytoryczną i wyniki. Trwają również prace nad dokumentami aplikacyjnymi do konkursu na rewitalizację, z którego chcemy pozyskać środki na kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej. Termin składania wniosków mija pod koniec sierpnia. Zostały też złożone projekty „miękkie” dotyczące szkolnictwa zawodowego – mówiła dzisiaj na komisji gospodarki miasta Justyna Kowalczyk, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Inwestycje w szpitalu obejmą budowę bloku operacyjnego i modernizację oddziałów (koszt inwestycji to 39,5 mln złotych, planowane dofinansowanie 33,5 mln zł) oraz doposażenie Centrum Rehabilitacji w sprzęt medyczny (za 300 tys. zł, dofinansowanie 254 tys. zł). W najbliższym czasie miasto złoży też kolejne wnioski dotyczące rozwoju szkolnictwa zawodowego opiewające łącznie na kwotę ponad 9 milionów złotych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama