Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy tor wrotkarski będzie, ale kiedy?

 
Elbląg, Nowy tor wrotkarski będzie, ale kiedy? Stary tor cierpliwie czeka na modernizację (fot. arch. MS)
Rek

Tor wrotkarski wraz z boiskiem przy ul. Agrykola to inwestycja, na którą czekają nie tylko sportowcy, ale także i ci, którzy kulturą fizyczną interesują się hobbystycznie. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze poczekają. Firmy, które chciały podjąć się realizacji zadania, wyceniły swoje usługi o kilka milionów drożej niż oczekiwał ratusz. Co prawda, urzędnicy jeszcze analizują oferty, ale należy spodziewać się ogłoszenia nowego przetargu. To oznacza kolejne miesiące zwłoki w rozpoczęciu prac.

Tor wrotkarski, który znajduje się przy stadionie przy ul. Agrykola docelowo ma służyć i wrotkarzom, i łyżwiarzom szybkim, a wewnątrz powstaną boiska do piłki ręcznej, koszykówki i do tenisa. W sierpniu miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję, licząc, że niebawem podpisana zostanie umowa i rozpoczną się prace budowlane. I faktycznie, chętnych nie brakowało, ale ich usługi okazały się zbyt drogie. Urzędnicy planowali bowiem, że na taką inwestycję mogą wydać 4,5 miliona złotych. Tymczasem Elzambud wycenił swoje prace na 7,9 miliona złotych, konsorcjum firm, któremu przewodził olsztyński Budoprzem – na 7,3 miliona, a wspólna oferta pięciu wykonawców z Elbląga (m.in. PBO Dual i Bullait) opiewała na 8,3 miliona złotych.
     Jak informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, że, co prawda, nadal trwa badanie ofert, ale po analizie dokumentów należy spodziewać się ogłoszenia kolejnego przetargu. A to oznacza, że droga do nowego toru wrotkarsko-łyżwiarskiego wydłuży się.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Skandal -dlaczego minister sportu nie dokłada funduszy do Elbląga w tor wrotkarsko -łyżwiarski. W Elblągu były są sukcesy a tory budują gdzie indziej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 1
  (2015-10-05)
 • Sport jest dzieckiem niechcianym elbląskich włodarzy (obecnego i poprzednika). Organizują przetargi "na alibi", tak aby nie wyłonić wykonawcy. Takich przetargów odbyło się do tej pory przynajmniej sześć i za każdym razem nie udało wyłonić się wykonawcy z tego samego powodu - zbyt wysoka wycena wykonawcy. Nasuwa się pytanie: Kto pisze kosztorysy w UM, może ta osoba nie ma kompetencji lub się po prostu nie zna. Chyba że, co jest najbardziej prawdopodobne zawyżone wyceny robione są celowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  SędziaArbuz(2015-10-05)
 • Zabrać kasę olimpi i borosowi będzie na tor
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  (2015-10-05)
 • a Pan Kowalczyk - Prezes PZŁS to elblążanin o i co?! Do NIego, do NIego mości Panowie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-10-05)
 • Imponujący rozrzut. .. jeszcze raz tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-10-06)
 • to robota wróblewskiego zauważcie jedną rzecz stadionu nie robi, toru nie buduje i orlika na zatorzu tez nie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  bugi54(2015-10-06)
 • Nie ciskaj się jak nie wiesz i nie czytasz artykułów. Już dawno pisali, że są pieniądze z Ministerstwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  k-l(2015-10-06)
 • Bogate miasto Elbląg, daje za darmo działkę budowlaną dla prywatnej EUHE? Ale biedne aby stać się miastem przyjaznym dla mieszkańców? To nie tak miało być panie Wróblewski, oj nie tak?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  cosik(2015-10-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl