Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Obowiązek odśnieżania dachów

Elbląg, Obowiązek odśnieżania dachów fot. AD
Rek

Wszyscy właściciele, zarządcy i administratorzy budynków są zobowiązani do odśnieżania dachów. Śnieg i lód powinien być usuwany z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.

Wojewoda warmińsko-mazurski apeluje, by podczas zimy odśnieżać dachy budynków, aby zapobiec awariom i katastrofom. Właściciele i zarządcy obiektów budowlanych - w szczególności kompleksów wielkopowierzchniowych - są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na ich terenie. Za niewypełnienie nakazów rozporządzenia, o którym przypomina wojewoda, może grozić kara grzywny.
     Wojewoda Marian Podziewski przypomina, że zaniedbanie przy odśnieżeniu dachów może grozić mandatami lub całkowitym zamknięciem obiektu.
     - Odśnieżanie dachów jest koniecznością tak jak i odśnieżanie dróg – przypomina Marian Podziewski.
     Obowiązek odśnieżania dachów został wprowadzony poprzez rozporządzenie z dnia 29 stycznia 2006 r. Obejmuje właścicieli i zarządców budynków, a w szczególności hal i obiektów sportowych, handlowych i widowiskowych oraz budynków publicznych do usuwania śniegu i lodu z dachów. 20 cm pokrywy śniegu obliguje zarządców i właścicieli budynków do jego usuwania - ma to pomóc uniknąć zagrożenia zawalenia się dachu, a tym samym zagrożenia życia osób przebywających w danym budynku. Nadzór nad wykonaniem rozporządzenia sprawuje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.
     Zgodnie z art. 61 pkt 2 prawa budowlanego właściciel lub zarządca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego w razie wystąpienia zdarzeń mających lub mogących mieć wpływ na uszkodzenie obiektu lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, które może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, mienia lub środowiska: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie.

Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Należy też przypomnieć o obowiązku odśnieżania i posypywania chodników. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach domków jednorodzinnych i na zarządcach bloków mieszkalnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ploterek(2010-11-30)
 • wojewoda to se może. .. pograć na własnej fujarce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sopel lodu(2010-11-30)
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SMUTNYSUM(2010-11-30)
 • ryby i dzieci głosu nie mają wSUMie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WsumIE(2010-11-30)
 • Ana wpadaj na herbe teraz mam fajniejsze widoki z okna :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  J....ść(2010-11-30)
 • hoststyle1 To ludziom trzeba nakazywac zeby osniezyli dach, szczegolnie plaski? Nie chca to nie. A ile tona sniegu wazy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hoststyle1(2010-12-01)
 • Trzeba zapewnić bezpieczne użytkowanie obiektu w trakcie trzęsienia ziemi - czekam na jakieś sugestie od specjalistów, którzy wymyślili takie bzdury prawne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  + -(2010-12-01)
 • hoststyle1 Ty plus minus. , to w Elblagu juz nawet trzesienie bywa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hoststyle1(2010-12-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy