Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
..., a moim zdaniem (wybrany wątek)
Pokazuj
wątki
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od
najstarszych
 • RobertKoliński To jest skandal z tym dofinansowaniem remontu klasztoru oraz złamanie prawa, o czym pisałem w piśmie do poprzedniej RM i prezydenta jeszcze w kwietniu - franciszkanie we wniosku o pieniądze z funduszy UE zwyczajnie skłamali, że organistówka czy klasztor są zabytkami. Otóż nie są - w wojewódzkim rejestrze zabytków nieruchomych na stronach Narodowego Instytutu Dziedzictwa) prowadzonym przez WUOZ w Olsztynie figurują bowiem wyłącznie: - kościół ewangelicki cmentarny, ob. par. p. w. św. Pawła, ul. Obrońców Pokoju, 1895,nr rej. : 307/93 z 17.09.1993 - cmentarz ewangelicki, ob. przykościelny, nr rej. : j. w. - dom pogrzebowy, k. XIX, nr rej. : j. w. Nie ma tam mowy ani o „budynku dawnej organistówki”, która miałaby być zaadaptowana na świetlicę środowiskową, ani o „budynku klasztornym” w którym planuje się utworzenie Domu Ojca Klimuszki, ani o „kaplicy cmentarnej”, w której wnioskodawcy chcieliby powstania Izby Pamięci Ojca Klimuszki. Chyba, że pod terminem „kaplica cmentarna” kryje się zabytkowy dom pogrzebowy, o którym jest mowa w rejestrze zabytków, co jednak wymaga w takim przypadku co najmniej doprecyzowania, a na pewno ustalenia stanu faktycznego oraz redefinicji celów planowanej inwestycji i stopnia jej dofinansowania przez władze publiczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 39
  RobertKoliński(2018-12-06)
 • Co ci Bóg zrobił takiego złego, że tak z Nim walczysz zajadle?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 6
  (2018-12-06)
 • @RobertKoliński - Świat według socjalisty: jeśli czegoś nie ma w Centralnym Rejestrze Rejestracji Wszystkiego, najlepiej prowadzonym przez rząd totalitarny, to znaczy, że jest nielegalne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2018-12-06)
 • RobertKoliński Nielegalne jest wyprowadzanie środków publicznych przez organizację religijną (najmajętniejszą w Polsce, w dodatku) na cele, na które nie są one przeznaczone oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentach urzędowych - za to są konkretne paragrafy w Kodeksie karnym. Gdzie jest prokuratura, kiedy urzędnicy samorządowi w zmowie i porozumieniu z funkcjonariuszami kościoła kat. łamią prawo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 18
  RobertKoliński(2018-12-06)
 • @RobertKoliński - Masz dowody, czy to zwykłe pomówienia? Czemu nie zgłosisz popełnienia przestępstwa, tylko zasłaniasz się kimś innym, żeby ktoś inny to zrobił za ciebie? Prokuratura jest tam, gdzie była, wystarczy się do niej pofatygować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  (2018-12-06)
 • RobertKoliński Zgłosiłem sprawę prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu oraz Radzie Miasta w oficjalnym piśmie - razem ze sprawą aferalnego pomysłu na zniszczenie kąpieliska miejskiego i oddania terenu deweloperom - jeszcze w kwietniu br. Jeśli wybrane przez obywateli władze publiczne nie są od dbania o interes publiczny i środki publiczne, to od czego one są - od siedzenia na d*pie i brania za to pensji z naszych podatków?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 10
  RobertKoliński(2018-12-06)
 • @RobertKoliński - A czemu nie do prokuratury, tak po prostu? Wy socjaliści zawsze robicie wszystko okrężną drogą i przerzucacie odpowiedzialność na innych? Masz podejrzenie popełnienia przestępstwa, więc to zgłaszasz odpowiednim organom, co ma do tego prezydent i rada miasta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  (2018-12-06)
 • RobertKoliński Prezydent i RM forsowali wtedy „Lokalny Program Rewitalizacji Elbląga 2020+”, w którym mowa była właśnie o obu inwestycjach - zniszczeniu kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej oraz właśnie tego szwindla z klasztorem. Ja, wraz z grupą mieszkańców, domagaliśmy się wyłączenia tych dwóch inwestycji z dokumentu, do którego złożyłem uwagi w ramach konsultacji. Ani prezydent, ani RM nie uznała za stosowne przyjrzeć się żadnej z tych spraw. W kwestii basenu wątpliwości moje podzieliły władze wojewódzkie, które utrąciły (jak na razie) te szkodliwe plany miejskiego ratusza. Sprawa tej inwestycji zakonnej miała zostać podobnie odrzucona, ale jakimś cudem (!) nagle wróciła i to już z przyznanym dofinansowaniem. Zatem informuję społeczeństwo, żebyście wiedzieli jak nas władza przewala na grubą kasę wraz z nienapasionym wiecznie kościołem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 13
  RobertKoliński(2018-12-06)
 • @RobertKoliński - zaiwaniaj pieniaczu do prokuratury jeśli masz dowody że to nielegalne, (jak piszesz), a nie wyręczaj się innymi. A tak na marginesie myślę że to tylko twoja antykościelna fobia, która pcha cię do siania nienawiści i odbiera zdrowy rozsądek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  chin(2018-12-07)
 • RobertKoliński @chin - Tak samo powtarzałeś w przypadku przestępstw pedofila Jankowskiego i innych kościelnych zboczeńców działających bezkarnie przez lata, zafajdany hipokryto? Taka to właśnie wasza styropianowa, małomiasteczkowa moralność łgarzy i klęczników przymykających oczy na przestępstwa sutannowej mafii - o takich właśnie łajdakach powstał m. in. "Kler" Smarzowskiego, możesz weń spojrzeć, jak w lustro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  RobertKoliński(2018-12-08)
 • Dureń jestes . Szkoda to czytac szkoda waszego czasu ludzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  Nie czytac(2018-12-08)
 • @RobertKoliński - wydaje mi się że masz trochę kasy do wydania po przegranym procesie sądowym za wyzwiska, którymi mnie obrzuciłeś, filmu nie widziałem i nigdy nie wypowiadałem się na ten temat i pierwsze słyszę abym cokolwiek mówił, pisał o niejakim pedofilu Jankowskim, którego nie znam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  chin(2018-12-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w