Czwartek 21-06-2018, imieniny Alicji, Alojzego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Żuławską betonówką Żuławską betonówką

Pewna swego tylko Arriva

 
Elbląg, Pewna swego tylko Arriva (fot. WS archiwum portElu)
Rek

Na liniach autobusowych nr 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23 i 100 będzie wozić elblążan toruńska spółka Arriva. Jeśli chodzi o pozostałe linie, czekamy na rozstrzygnięcie przez Krajową Izbę Odwoławczą odwołania złożonego przez firmę Warbus i na ogłoszenie nowego przetargu.

O aktualnej sytuacji z przetargami na przewozy komunikacją autobusową w Elblągu poinformował nas dziś (22 listopada) Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu:
     Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wczoraj (21 listopada) odwołania dotyczące wykluczenia z dalszego postępowania Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej spółka z o. o. (oferta złożona na pakiet nr 1) oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej spółka z o. o. (oferta złożona na pakiet nr 3). Powodem wykluczenia była nieprawidłowa forma wniesienia wadium przez wymienionych oferentów.
     Przypomnijmy, że całe zamówienie zostało podzielone na trzy pakiety:
– pakiet nr 1 – obejmuje linie nr: 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20;
– pakiet nr 2 – obejmuje linie nr: 10, 11, 13, 17, 30, 31;
– pakiet nr 3 – obejmuje linie nr: 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100.
     
      Pakiet nr 1
     
Na pakiet nr 1 została złożona tylko jedna oferta (PKA), która została odrzucona ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, co znalazło potwierdzenie w ostatnim orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej, wydanym wczoraj.
     
     Pakiet nr 2
     
W pakiecie nr 2 zostały złożone trzy oferty: Autobusowych Linii Prywatnych „ALP”, której wartość przekraczała kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację tego zamówienia; konsorcjum PKS i PKA wykluczonych ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, o czym orzekła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 17 października; Warbus z siedzibą w Warszawie – pod względem najważniejszego kryterium oferta ta została oceniona jako druga w kolejności, po ofercie konsorcjum PKA i PKS. Oferta ta została przez Zamawiającego ponownie zbadana, a wykonawca wykluczony z dalszego postępowania. Zamawiający uznał, że zawarcie umowy na podstawie tejże oferty ze względu na uchybienia formalne mogłoby skutkować unieważnieniem całej umowy.
     
     Pakiet nr 3
     
W pakiecie nr 3 również zostały złożone trzy oferty: PKS – wykluczonego ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, co potwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku wydanym 21 listopada; konsorcjum Dolnośląskie Linie Autobusowe we Wrocławiu wraz ze spółką Meteor z siedzibą w Jaworznie – którego wartość przekraczała kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację tego zamówienia; Arriva z siedzibą w Toruniu – spełniająca wszystkie wymogi formalno-prawne postępowania.
     
     Co dalej?
     
W kwestii pakietu nr 1 Zamawiający stoi przed wyborem nowego wykonawcy. Wszelkie działania w tej sprawie będą podejmowane po otrzymaniu przez Zamawiającego (Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu) pisemnego orzeczenia KIO wraz z jego uzasadnieniem.
     W przypadku pakietu nr 2 zgodnie z prawem Warbus skorzystał z możliwości wniesienia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Rozstrzygnięcie odwołania w kwestii pakietu nr 2 spodziewane jest w pierwszej połowie grudnia. Dopiero po orzeczeniu KIO i stosownie do jego treści ZKM będzie mógł podjąć dalsze działania.
     Natomiast dla pakietu nr 3 w najbliższym czasie spodziewane jest podpisanie umowy na obsługę ośmiu linii autobusowych zawartych w tym pakiecie z Arriva Spółka z o. o. z siedzibą w Toruniu.
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Portel, żenada! Zżynacie treść ze strony ZKM Elbląg. Więcej twórczości od siebie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  (2013-11-22)
 • ZKM kluczy i płaci za niekorzystne wyroki KIO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  przyglądacz(2013-11-22)
 • pakiet nr 3 obejmuje linię 23,która nie funkcjonuje, czyżby autobusy miały wrócić na trasę do Kamiennika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2013-11-22)
 • Hejtuję ZKM za popsuty tramwaj, który wczoraj ok. 7:40 w okolicach Carrefoura(w stronę Browarnej) i nie mogłem dotrzec do szkoły na sprawdzian. A druga sprawa to, że w tym tramwaju był kanar i wlepił 10 letniej dziewczynce mandat za brak legitymacji i musiała zostac prystanek dłużej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  ŁukaszStanisławowski(2013-11-22)
 • Bo kanar to nie zawód to stan umysłu i poziom IQ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  nieznoszękanarów(2013-11-22)
 • No to co panie Górecki, jak nowa spółka to i nowy tabor, nowe autobusy, nowa jakość, czystość i kultura ? Czy może wszystko po staremu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Bronka"Polskiedrogi"(2013-11-23)
 • na zdjęciu ekologiczny autobus na gaz ziemny! teraz będą tylko smrodo-diesle. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2013-11-23)
 • Pięknie Urząd Miasta z Wilkiem walczy o prace dla elblążan. Elbląskie firmy przewozowe do likwidacji. Toruń i Warszawa będzie nas woziła. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  lukasb(2013-11-23)
 • ten ALP to jakaś porażka, bardziej gównianych autobusów nie widziałem, bardzo fajnie, że inwestują w nowoczesną technologię jak gaz ziemny, ale trzeba też te autobusy serwisować i dbać, żeby jeździły, a nie ledwo toczyły się po drogach! Z drugiej strony używanie autobusów koncepcyjnych, kupionych pewnie po niższej cenie, było dość ryzykownym posunięciem, z którym firma najwyraźniej sobie nie poradziła. .Do tego chyba w ogóle nie sprzątali w tych autobusach, bo bród i smród był czasami nie do zniesienia. .a szkoda, bo myślałem, że firma próbująca nadążać za nowoczesnością i dbająca o oszczędności da coś więcej od siebie. .Mam nadzieję, że Arriva lepiej sobie z tym poradzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2013-11-23)
 • teraz ludzie w elbląskich firmach pracują na umowę o pracę a przyjdą obce cwaniaki i będzie-albo umowa zlecenie albo bujaj się. .. bo k. .. .. a dla siedzących na ciepłych stołkach w zkmie nie liczy się człowiek tylko kryterium TANIO!!! rzygać się chce. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-11-23)
 • Dlaczego dumne nasze miasto musi korzystać z usług innych ośrodków. Czy nie ma u nas ludzi prężnych i przedsiębiorczych, którzy wżęliby nasze problemy w swoje ręce. Nie ma nic gorszego jak poddawać się bez walki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2013-11-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Fretka
Krewetkarium
Karma dla papug średnich