UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piwna historia zatoczyła koło

 
Elbląg, Browar w Braniewie znów ma należeć do Grupy Żywiec
Browar w Braniewie znów ma należeć do Grupy Żywiec (fot. archiwum portEl.pl)

Czy w Braniewie po latach znowu będzie produkowane piwo EB? Browar Namysłów, który zainwestował tu w ostatnim czasie około 100 milionów zotych, został kupiony przez Grupę Żywiec. Historia zatoczyła więc koło.

Grupa Żywiec poinformowała dzisiaj, że zawarła z Chicago Poland Investment Group, LLC umowę o kupnie 100 procent udziałów w kapitale zakładowym Browaru Namysłów za cenę podstawową w wysokości 500 milionów złotych. „Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł, która będzie podlegała korekcie o nakłady kapitałowe, faktyczny dług netto oraz kapitał obrotowy, wyliczone po zamknięciu transakcji i nabyciu własności udziałów, a także przy uwzględnieniu ostatecznego wyniku finansowego spółki" - czytamy w komunikacie.
     Zgodę na tę transakcję musi jeszcze wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co ma nastąpić do 31 lipca 2019 roku.
     - Grupa Żywiec i Browar Namysłów uzupełniają się biznesowo, co umożliwi emitentowi lepsze wykorzystanie trendów konsumenckich, oraz poprawę konkurencyjności, co konsekwencji powinno wpłynąć na wzrost przychodów emitenta" – napisała Grupa Żywiec w komunikacie dla inwestorów.
     Browar Namysłów to regionalna firma piwowarska warząca swoje piwa w browarach w Namysłowie i Braniewie w ilości około 1,7 mln hl piwa rocznie. Browar w Braniewie uruchomiła w 2014 roku, inwestując w niego około 100 milionów złotych.
     Grupa Żywiec waży piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. W 2017 roku sprzedała 11,2 mln hektolitrów piwa.
     Co ciekawe, Żywiec był już właścicielem browaru w Braniewie, ale sprzedał go w 2003 roku firmie Dr Witt. Do tego czasu produkował tam głównie piwo EB, które w tym samym roku zostało wycofane z rynku. Wróciło ponownie dopiero w 2015 roku  i to z sukcesem. Teraz Żywiec też wraca do Braniewa, historia zatoczyła więc koło.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama