Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polityczny bój o Energę

 
Elbląg, Polityczny bój o Energę W budynku przy al. Piłsudskiego trwa remont. Czy tu będzie się mieścić siedziba oddziału Energi-Operator? (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Poseł Jerzy Wilk i radni PiS publicznie ogłaszają, że zabiegają o powstanie w Elblągu oddziału firmy Energa-Operator. Na czwartkowej sesji uchwałą chcieli zachęcić prezydenta do działań w tej sprawie u ministra energii i prezesa Grupy Energa. – Przecież decyzja o utworzeniu oddziału już zapadła – dziwił się radny Wojciech Rudnicki z SLD. Po dyskusji radni zmienili zapisy uchwały, w której jest mowa „zadowoleniu z powrotu oddziału Energa Operator do Elbląga”.

Przed czwartkową sesją Rady Miejskiej klub radnych PiS zwołał konferencję prasową, na której jednym z głównych tematów był powrót do Elbląga po kilku latach przerwy oddziału spółki Energa-Operator, która zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej do odbiorców.
– Przygotowaliśmy projekt uchwały, w którym apelujemy jako władze miasta do ministra energii o utworzenie w naszym mieście oddziału Energa Operator. Takie oddziały funkcjonują w Olsztynie i Gdańsku, kiedyś był też w Elblągu i dzięki temu była skrócona ścieżka dla wszystkich odbiorców: fizycznych jak i przedsiębiorstw. Odtworzenie oddziału wiązałoby się także z utworzeniem dosyć dużej liczy nowych miejsc pracy w mieście, głównie elektromonterów. Dzięki temu w naszych szkołach zawodowych moglibyśmy też reaktywować ten kierunek — argumentował Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
     Kilka dni wcześniej w sprawie elbląskiego oddziału spółki głos zabierał poseł PiS Jerzy Wilk, który informował dziennikarzy o swoich interpelacjach w tej sprawie. Przyznał, że od pewnego czasu prowadzi rozmowy z władzami Grupy Energa w Gdańsku. – Gdyby w Elblągu udało się stworzyć oddział Energa Operator, pracowałoby tu około 300 osób – mówił dziennikarzom.
     Projekt uchwały-apelu do ministra energii w sprawie utworzeniu oddziału Energi-Operator trafił w czwartek pod obrady Rady Miejskiej. Podczas dyskusji okazało się, że decyzja o lokalizacji oddziału w Elblągu już zapadła, czego dopatrzył się radny SLD Wojciech Rudnicki. W taryfie Energa Operator, która weszła w życie 15 marca (decyzja o taryfie zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energii 28 lutego), jest już wymieniony oddział Elbląg, obejmujący swoim zasięgiem teren… byłego województwa elbląskiego, z Kwidzynem i Krynicą Morską włącznie. — 28 lutego w tym dokumencie były już wymienione oddziały m.in w Elblągu, chodzi jedynie o wpis do KRS. Ta decyzja została już podjęta, więc po co dziś ta nasza uchwała? - pytał radny Rudnicki.
     - Przecież ten budynek przy al. Piłudskiego jest już remontowany, na potrzeby oddziału. Czy my się tą uchwałą nie ośmieszymy? – pytał Robert Turlej, radny PO.
     - To wyrażenie naszej woli i decyzji o tym, że jesteśmy zainteresowani utworzeniem w Elblągu tego oddziału— argumentował Marek Pruszak.
     - Nie oszukujmy się: jeśli sprawy są już zaawansowane, trwa remont tej siedziby, to co to da, że my dziś przyjmiemy tę uchwałę? Ja myślę, że to, nad czym teraz obradujemy, to trochę jednak wpisywanie się w kampanię wyborczą. Każdy chciałby sobie wpisać w zasługi odtworzenie oddziału Energii w Elblągu, a on już tak naprawdę jest - mówił radny Piotr Derlukiewicz (PO).
     Ostatecznie uchwała stanęła jednak pod obrady radnych, ale zmieniono kilka zdań w jej treści i uzasadnieniu, w którym napisano m.in, że„Rada Miejska w Elblągu wyraża zadowolenie z powrotu Oddziału Energa-Operator S.A. do Elbląga”. Wykonanie uchwały, co rzadko się zdarza, powierzono nie prezydentowi, ale przewodniczącemu Rady Miejskiej.
     Wysłaliśmy do Energi Operator kilka pytań w sprawie elbląskiego oddziału. Czy decyzja rzeczywiście już zapadła, kiedy będzie uruchomiony, ile osób będzie w nim pracować?
     - Na dziś jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach, o które Pan pyta. Obecnie trwają rozmowy na ten temat. Na tym etapie nie informujemy o ich wynikach. Zapewniamy jednak, że w momencie, w którym zapadną wiążące decyzje, na pewno poinformujemy o tym opinię publiczną – poinformowała nas Katarzyna Kołodziejska, rzecznik prasowy firmy Energa-Operator. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Populistyczny PIS chciałby WSZYSTKO sobie przypisać. A niestety "głupi" naród to kupuje :( Jestem przekonany że żaden z polityków nie miał żadnego wpływu na decyzję firmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  34 21
  szkodagadac(2018-03-23)
 • Panowie Radni a gdzie byliście jak PO i PLS pozwoliło "zwinąć Oddział w Elblągu do Olsztyna??? :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47 11
  (2018-03-23)
 • @szkodagadac - masz rację! decyzje zapadały gdzieś w Warszawce tak jak i teraz w sprawie przywrócenia Oddziału do Elbląga! Radni sobie mogą chcieć! Żenada!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 1
  (2018-03-23)
 • Jak można zabiegać o coś, co już stało się faktem? Niech ustalą który z nich / Wilk czy Pruszak /będzie kandydował? Bo tak to nie wiemy któremu i za co dziękować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  klik(2018-03-23)
 • Panie Derlukiewicz czy nie chciałby Pan przypisać sobie i swojej partii (PO) zasług zlikwidowania oddziału elbląskiego ? Może od tego należałoby zacząć kto doprowadził do takiego stanu rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 14
  12345joko(2018-03-23)
 • panie Pruszak, jak po wczorajszym czują się pana sumienie, moralność i zginane co tydzień w pierwszych rzędach Kościoła kolana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 6
  (2018-03-23)
 • Niedługo w Elblągu nie będzie nawet szpitala, torów tramwajowych czy stacji paliw bo wszystko zostanie przeniesione do olsztyna...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30 2
  Ja123(2018-03-23)
 • Panie Pośle Wilk delikatnie mówiąc mija się Pan z prawdą twierdząc że niedawno się Pan zorientował że w Elblągu nie ma Oddziału Energa Operatora po olsztyńskich rejestracjach samochodowych Energetyków! Przecież Oddziału w Elblągu nie ma od 01.01.2015r a procedury włączenia Go do Olsztyna zaczeły się 2014r! czy to nie przypadkiem za Pańskiej kadencji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 5
  (2018-03-23)
 • @Ja123 - Olsztyn jest pazerny a Nasze miejskie władze nic nie mogą! sory mogą sobie pogadać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 2
  (2018-03-23)
 • Ta cała Energa to gorsze szambo od EPWiK i EPECu razem wziętych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 12
  hep(2018-03-23)
 • Co ma remont do powstania Oddziału? Olsztyn swój budynek remontuje i tyle. Ciekawe skąd m.in radny Turlej i inni maja informacje, że oddział powstanie. Może jakieś konkrety panowie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  Elblag000(2018-03-23)
 • No i git. Jak Kołodziejska to ta Kołodziejska, to na sponsora do Startu poproszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2018-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne