UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Wszystkim, którzy kwiczą lub pieją za przekopem zanim zaczną minusować mnie i mnie podobnych, którzy są większością polecam raporty z Państwowego Instytutu Geologicznego oraz Państwowego Instytutu Badawczego wówczas zrozumieją czego zlewnią jest Zalew Wiślany na stronie 19 polecam czytanie również Naczelnemu Portel.pl polecam bazadata.pgi.gov.pl Mam nadzieję, że zrozumienie jaka mieszanka jest woda i osad z dna! Zrozumiecie dlaczego nie można tego do niczego wykorzystać tylko należy zdeponować i zabezpieczyć. Przy okazji a co z badaniami archeologicznymi bitwy na Zalewie Wiślanym oraz mogił zbiorowej uciekinierów w styczni 1945 roku? Co ze złożami uranu? Kto niby chciałby przypłynąć na Zalew kąpać sie w bakteriach koli? Przy okazji proszę wymienić ile jest jednostek pływających w promieniu 500 km które mogłyby wpłynąc na Zalew Wiślany po przekopaniu mierzei? Kto wie? Bo ja wiem ile jest w promieniu 1 tys km!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    17
    Prorok_Igor(2018-11-06)
  • Skąd ty się urwałes? Nabrzeże, Suchacz, Kadyny Tolkmicko. Ludzi pełno, kapya się rokrocznie w sezonie z dziećmi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    Realista1(2018-11-06)
  • To powiedz ile jest, bo barki i statki z węglem, turbinami, przekladniami i dużymi konstrukcjami stalowymi plywają co jakiś czas do i z Elbląga, jak nie będą musiały przekraczać granicy z Rosją tylko będą miały bezpośredni dostęp do morza przez polskie wody, to tych statków i barek będzie na pewno więcej, bo koszty transportu spadną poprzez skorócenie drogi wodnej na Bałtyk o ok 100 km i brak konieczności wykupywania wiz do Rosji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    3
    Gienek (2018-11-06)
  • @Prorok_Igor - Rozumiem, że jesteś przeciw przekopowi. Ja też uważam, że nie jest to najważniejszy problem. Najważniejszym jest czystość wód Zalewu i cofnięcie eutrofizacji. Jednak, jeżeli nikt o tym nie myśli (bo to nie zajęcie na kampanię wyborcza ani na jedna kadencję), to uważam, że przekop jest dobrym krokiem do oczyszczenia Zalewu. Jest szansa, że będzie ta drogą napływała czysta, dotleniona i nie przeżyźniona woda z morza. Należy jednak uniemożliwić wypływanie tędy wody z Zalewu na morze. A najważniejsze, że rów w Zalewie, będzie zbierał szkodliwe osady i będą one wybierane z wody. Mam nadzieję, że nie tylko na wyspę, ale również na okoliczne nieużytki. Wydobywanie w dużych ilości materii organicznej z Zalewu jest koniecznością, i tylko przekop może zapewnić środki państwowe na ten cel. Wyspa powinna być bazą wodną, a nie rezerwatem. Mam też nadzieję, że w końcu państwo przekupi mieszkańców mierzei, np. stworzeniem czegoś w rodzaju strefy wolnocłowej. Każde państwo ma takie strefy, a to da szanse na jakąkolwiek żeglugę na Zalewie. Czyli jak się przekopie i nadal nic nie będzie pływało, koniecznością będzie dać jakąś marchewkę, aby jednak oś pływało. Statek z Krynicy do Krynicy z tanimi napojami i perfumami, jest rozwiązaniem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    entuzjasta(2018-11-07)
  • @entuzjasta - przecież tam będą śluzy, ile tej wody napłynie, nie przeginaj.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    wybor-ca(2018-11-07)
  • @wybor-ca - Mam nadzieję, że jak będzie na morzu wyższy poziom, to śluzy się otworzy. Zamknie jak przepływ będzie w druga stronę. Dawniej Zalew był czysty, mimo, że nigdzie nie było oczyszczalni. Dlaczego? Moim zdaniem, dlatego, że przez zalew był przepływ wody wynoszący brudy przez cieśninę piławską do Bałtyku. Przepływ zapewniał Nogat. Od wielu lat nasi geniusze zamknęli Nogat. I to, mino wybudowania oczyszczali, przyśpieszyło zamieranie tego zbiornika.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    entuzjasta(2018-11-07)
Reklama