Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Porozumienie korzystne dla elbląskiego rynku pracy

 
Elbląg, Porozumienie korzystne dla elbląskiego rynku pracy
Umowę popisali: dyrektor PUP Iwona Radej, przewodniczący ERK Tadeusz Sznaza oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ
Rek

Dzisiaj (19 grudnia) zostało zawarte porozumienie pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu, Elbląską Radą Klastrów i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Jego celem jest utworzenie stałej platformy do współpracy między tymi instytucjami oraz koordynacji działań korzystnych dla lokalnego rynku pracy. 

Strony umowy planują stworzenie sieci współpracy w Elblągu i jego regionie, umożliwiającej efektywne połączenie i wykorzystanie potencjału ludzkiego, jednostek naukowych, przedsiębiorstw, instytucji rynku pracy i otoczenia biznesu oraz instytucji publicznych. Będą poszukiwane najskuteczniejsze rozwiązania zadań spowodowanych zmieniającymi się uwarunkowaniami społeczno-gospodarczymi, w szczególności w zakresie rynku pracy. Wspierana będzie również innowacyjność w działalności przedsiębiorstw oraz instytucji rynku pracy i otoczenia biznesu oraz w działalności badawczo-rozwojowej jednostek naukowych Elbląga i jego regionu.
     Wyżej wymienione cele będą realizowane m.in. poprzez promowanie idei „złotego trójkąta” dla rozwijania przedsiębiorczości i innowacyjności w technologiach informatycznych. Wykorzystywany będzie także system oceny i walidacji kwalifikacji zawodowych zdobytych w trybie pozaformalnym i nieformalnym, opracowany w PWSZ, zgodnie z wymaganiami ustawy, dla osób z elbląskiego rynku pracy. Zostaną stworzone i monitorowane bazy danych o podmiotach zainteresowanych zatrudnieniem osób o określonych predyspozycjach i kompetencjach.
     - Dostrzegając potencjał społeczno-gospodarczy Elbląga i jego regionu oraz obszar swoich wspólnych korzyści na płaszczyźnie rozwiązań progospodarczych postanowiliśmy zacieśnić współpracę pomiędzy jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami, instytucjami rynku pracy i otoczenia biznesu. Mamy nadzieję, że wypracujemy wartościowe rozwiązania, które korzystnie wpłyną na rozwój lokalnego rynku pracy – mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk.
Aleksandra Thiede, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Teraz jeżeli szkoła wyższa to poza Elblągiem. Pracy w Elblągu nie ma, a PWSZ nie jest rozpoznawana w innych miastach, wiec lepiej mieć papiery z uczelni z trójmiasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  (2014-12-19)
 • UP to postkomunistyczna instytucja do natychmiastowej likwidacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  Jolla(2014-12-20)
 • tak na pewno, tak jak pomogła ostatnia reforma UP to jest zabawa a nie realna pomoc czy wsparcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2014-12-20)
 • UP jest takim tworem dla samego siebie, jest by tworzyć miejsca pracy dla swoich dyrektorów, kierowników i pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2014-12-20)
 • porozumienie korzystne będzie wtedy, gdy partnerzy będą silni i z zewnątrz: Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy. W takim składzie tworzymy Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Odzdział Miejski w Elblągu. Zresztą na zdjęciu widać, że Pan Profesor albo przysnął, albo ma chwilę "desinteresment"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2014-12-21)
 • To następny krok który ma usprawiedliwić istnienie takich instytucji jak PUP i ich bezsensowne finansowanie z budżetu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2014-12-21)
 • Urzad Pracy, wbrew nazwie, nie generuje nowych miejsc pracy, co udowodnily badania, generuje natomiast potezne koszty utrzymania urzedu - nalezy przemyslec likwidacje, lub nowe otwarcie, nowa formule dzialania, ale nie ze starym garniturem tych samych twarzy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  pioan(2014-12-22)
 • I co z tego !!!!!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2014-12-23)
 • Pracownika nie pozyskasz z UP - dwukrotnie usiłowałem sobie ułatwić korzystając z ich usług ale za każdym razem traktowany byłem jak intruz. Niekończące się przesłuchania, odsyłanie tu i tam, uciążliwe wypełnianie ich formularzy i do tego wszyscy są tam zajęci sobą że strach im głowę zawracać (ciągle coś cytają w tych swoich telewizorkach i dlatego nie mają czasu odpowiedzieć), Jak zwykle okazuje się, że ogłoszenie w internecie jest najskuteczniejsze. Całe te towarzystwo z UP rozpędzić na cztery wiatry, niechby się wzięli do uczciwej roboty a nie pożerają pieniądze podatników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  fan11(2014-12-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Volkswagen