Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Remont biblioteki coraz bliżej

 
Elbląg, Remont biblioteki coraz bliżej
Bibliotekę czeka remont, stare mury będą jak nowe (fot. AD, arch. portEl)

Prawie 7 milionów złotych zaproponowała elbląska firma, która przystąpiła do przetargu na remont Biblioteki Elbląskiej i zmieściła się w oczekiwaniach finansowych ratusza. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że, jeżeli w ofercie nie będzie błędów, to umowa na remont biblioteki zostanie podpisana.

Stare mury Biblioteki Elbląskiej wymagają remontu. Na ten cel udało się pozyskać środki zewnętrzne i Urząd Miejski mógł ogłosić przetarg na wykonanie prac. Urzędnicy wycenili ich koszt na 7,4 mln zł. Swoje oferty zdecydowały się złożyć dwie elbląskie firmy, ale to spółka Mytych zaproponowała lepszą cenę - prawie 7 mln zł. Ponadto na wykonane prace udzieli 84 miesięcy gwarancji oraz zatrudni 3 osoby bezrobotne. Prace remontowe mają się zakończyć do 31 października 2019 roku.
     Zadanie obejmuje oczyszczenie murów (od strony północnej i południowej), wyremontowanie trzech podpór, wykonanie trzech nadproży nad wejściami. Wykonawca wymieni też ceramiczne pokrycie dachów, stolarkę okienną i drzwiową oraz wykona kanalizację deszczową, izolację przeciwwilgociową i przeciwwodną, instalację CCTV, sanitarną, elektryczną, teletechniczną i odgromową. W piwnicy powstanie także węzeł sanitarny. Dziedziniec biblioteki zostanie przebudowany, zakonserwowane zostaną pozostałości średniowiecznych murów. Ciekawostką jest zamontowanie iluminacji od strony północnej.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Z trzeba odzyskać od Szwecji ukradzione biblioteki póki jeszcze imigranci ich nie spalili!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  (2018-01-25)
 • A co z murami w koło galerii el. Kiedy te ruiny mury co stoją naprzeciwko żeglugi znikną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 13
  (2018-01-25)
 • Biblioteka w Elblągu jest permanentnie remontowana. Wygląda na to, że jest to dominanta wszelakiej pracy intelektualnej jej pracowników. To bardzo wygodna sytuacja dla Dyrekcji. Można spokojnie przeczekać czas przebudowy. .a lata. '' pracy" sumuje ZUS. Nie trzeba martwić się tymi wszystkimi księgami. Nie trzeba unikać pytań o nowości wydawnicze i inne podobne bzdety. Nastał czas błogiego spokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 6
  (2018-01-25)
 • A jakich nowości popirdułko ci potrzeba? Niedoczytana jesteś biedactwo to przyjdź i poproś o co ci chodzi a na pewno biblioteka tę książkę dla ciebie sprowadzi. Remontowanie zabytkowych obiektów jest powinnością i obowiązkiem każdego normalnie myślącego człowieka. O co ci chodzi sfrustrowane biedactwo???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 7
  (2018-01-25)
 • Wiecznie remontuja biblioteke, muzeum czy swiatowid, pytam sie - kiedy zmodernizujecie stadion!!!!!! Normalni ludzie tez zyja w tym miescie!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 9
  stefanzzatorza(2018-01-25)
 • @stefanzzatorza - normalni nie chodzą na stadion
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2018-01-25)
 • Pracownicy Biblioteki sprowadzą każdą nowość wydawniczą ?. To dopiero kosmiczny żart. Organizację Wesołych Zabaw i równie kabaretowych odpowiedzi - Dyrekcja opanowała perfekcyjnie !. Jest moc w tej prostej odpowiedzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2018-01-25)
 • Bidulka piszesz i piszesz ale jakiej książki ci potrzeba, konkretnie: autor, tytuł, rok wydania. Ludzie robią- źle, nie robią źle. Remontowana biblioteka a dlaczego nie stadion. Czego byście poza 500+ dla wszystkich, disco polo i piwa z biedronki chcieli????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 4
  (2018-01-25)
 • Potęga wrodzonego intelektu - komentatorów z Biblioteki - jest w istocie porażająca. Czuć - oni są wnikliwymi analitykami wszelakich nowości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2018-01-25)
 • To prawda mury w koło galerii el jeszcze trochę i się przrwroca lub zawala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2018-01-25)
 • @anonim od komentarza zaczynającego się słowem "Bidulka" - jak będzie remont i biblioteka znowu będzie zamknięta na parę miesięcy to nie będzie nawet o co pytać. Niby są filie, ale tam nie ma nawet połowy tego, co w centrali. Zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę naukową - bieda straszna, jak św. Ducha zamknięta. Dopiero co ją otworzyli i co, znów będą zamykać? Czeska komedia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  Prus(2018-01-25)
 • Czy projekt remontu przewiduje odbudowanie sygnaturki na dachu poszpitalnego kościoła św. Ducha? Nadal brakuje tam tego może nie najbardziej okazalego ale bardzo charakterystycznego elementu sylwetki jednego z najstarszych zabytków Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  BEZ SCIEM proszę(2018-01-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej