UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rodzina Wójcików inwestuje w logistykę

 
Elbląg, Rodzina Wójcików inwestuje w logistykę
(fot. Michał Skroboszewski)

Przy ul. Żuławskiej powstaje centrum dystrybucyjne firmy Meble Wójcik, największego obecnie pracodawcy w Elblągu. Inwestycja za 48 mln złotych ma być gotowa latem przyszłego roku, przyczynić się do wzrostu produkcji w fabrykach firmy o 15 procent i zwiększenia zatrudnienia o kolejne 80 osób. Zobacz zdjęcia z wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. 

- Nasza firma rozwija się dynamicznie od 32 lat, ale równie szybko zmienia się otoczenie biznesowe, rynek, wymagania klientów. Dlatego potrzebujemy kolejnego dużego impulsu, aby myśleć o kolejnych sukcesach na rynkach międzynarodowych. Takim impulsem jest budowane właśnie centrum dystrybucyjne marki Meble Wójcik. To będzie bardzo nowoczesny obiekt magazynowy, w którym planujemy scentralizować wszystkie operacje logistyczne naszej firmy. Przy pewnej zmianie planowania, co już się dzieje, zakładamy, by docelowo nasze zakłady produkowały przynajmniej 10-15 procent więcej niż obecnie. To duże wyzwanie organizacyjne i dla całego zespołu – zapowiada Piotr Wójcik, prezes zarządu firmy.
     Budowa centrum dystrybucyjnego o powierzchni prawie 24 tysięcy metrów kwadratowych, trwa od dwóch miesięcy, dzisiaj na placu budowy przy ul. Żuławskiej wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję. Ma to być jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

  Elbląg, Leszek i Piotr Wójcikowie
Leszek i Piotr Wójcikowie (fot. Michał Skroboszewski)


     - Będzie w nim zainstalowana m.in. 30-metrowa linia do paletyzacji, z dwoma robotami i automatyczną foliarką, autonomiczny pojazd szynowy, który będzie się poruszał pomiędzy fabryką a magazynem, oświetlenie ledowe sterowane czujnikami ruchu i szereg innych rozwiązań technologicznych, których na co dzień nie widzi się w magazynie. W Polsce takie technologie występują na razie rzadko. To będzie jeden z największych tego typu obiektów w regionie, nasze możliwości to aż 41 tysięcy miejsc paletowych – wymieniał Andrzej Lada-Kubala, dyrektor ds. logistyki w firmie.
     Najnowsza inwestycja Mebli Wójcik ma kosztować 48 mln złotych i być gotowa w lipcu przyszłego roku. Przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia w firmie o kolejne 80 osób. Obecnie we wszystkich fabrykach spółki pracuje około 1500 osób.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama