Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozbudowa Placówki SG w Braniewie

Elbląg, Rozbudowa Placówki SG w Braniewie Przekazanie placu budowy w Braniewie.
Rek

Ze środków finansowych przyznanych Polsce w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego korzysta Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. W piątek (26 marca) rozpoczęła się rozbudowa Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

W ramach zadania planowana jest rozbudowa budynku administracyjnego oraz kompleksu garażowo-technicznego z ośmioma miejscami garażowymi, stanowiskiem mycia pojazdów oraz magazynem MPS. Całkowity koszt inwestycji to 4,7 mln zł. Inwestycja w 85 proc. finansowana jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a 15 proc. pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa. Planowany termin zakończenia określony został na 15 lutego 2011 r.
     Natomiast dziś (29 marca) Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przystąpi do kolejnego zadania finansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego – budowy Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim.
     
***
     Przystąpienie Polski do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) jest jedną z konsekwencji członkostwa w Unii Europejskiej. Na mocy umowy o rozszerzeniu EOG ustanowiona została pomoc finansowa krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), tworzących EOG, a tym samym korzystających z możliwości, jakie oferuje rynek wewnętrzny UE, najmniej zamożnym Państwom Członkowskich UE.

 


     W 2004 r. rząd polski podpisał umowy umożliwiające korzystanie z dodatkowych, obok funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności Unii Europejskiej, źródeł bezzwrotnej pomocy zagranicznej: Memorandum of Understanding wdrażania Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Memorandum of Understanding wdrażania Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Darczyńcami są trzy kraje stowarzyszone w EFTA: Norwegia, Islandia i Liechtenstein. Pomoc finansowa udzielana jest w ramach dwóch instrumentów finansowych: Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
     Głównym celem utworzonych funduszy jest realizacja przedsięwzięć prorozwojowych przyczyniających się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG. Dodatkowo realizacja przedsięwzięć służy zacieśnieniu współpracy bilateralnej pomiędzy Polską a państwami-darczyńcami.
     

chor. SG Anna Mauch, W-MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Można zaoszczędzić likwidując placówkę SG w Elblągu. Przecież to absurd Elbląg i Straż Graniczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pogranicznik(2010-03-29)
 • chetnie sie u nich zatrudnie. w socjalizmie to najlepszy wybor. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ArnoldUPR(2010-03-29)
 • Zwracam uwagę na błąd logiczny"Głównym celem utworzonych funduszy jest realizacja przedsięwzięć prorozwojowych przyczyniających się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG. Dodatkowo realizacja przedsięwzięć służy zacieśnieniu współpracy bilateralnej pomiędzy Polską a państwami-darczyńcami. " \\czy będą wyjazdy polskich pograniczników do Norwegii??? A może tam będą jeździć do pracy. .. ? Dlatego właśnie Polska postrzegana jest jako kraj dużego ryzyka i pełnego idiotyzmów. Szkoda, że nie żyje Bareja to zrobiłby nowe hity filmowe z obecnej chorej rzeczywistości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-30)
 • Pogranicznik. .. jak to się stało że przeszedłeś testy. .. niestety zdarzają się takie przypadki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  diver(2010-03-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mostami
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Obrazy na alupanelu