Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rusza e-Polska Wschodnia

Jutro (12 lutego) o godz. 10 w sali Auditorium Maximum przy al. Wojska Polskiego 13 w Olsztynie odbędzie się konferencja inaugurująca projekt pt. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” w województwie warmińsko-mazurskim.

Budżet projektu realizowanego w województwie warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, wynosi ponad 300 milionów euro.
     - Od lat borykamy się z problemem wykluczenia cyfrowego w województwach Polski Wschodniej - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - W naszym województwie ten problem dotyka głównie mieszkańców obszarów wiejskich. Chcemy wyjść zwłaszcza naprzeciw potrzebom młodzieży i osób czynnych zawodowo, dla których dostęp do Internetu jest sprawą kluczową w procesie zdobywania wiedzy o świecie i zmian w nim zachodzących.
     Podczas planowanego spotkania przedstawione zostaną założenia projektu regionalnej sieci szerokopasmowej oraz aktualny etap realizacji projektu. Obecnie przygotowywane jest studium wykonalności projektu.
     - Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” jest zapewnienie do końca 2013 roku możliwości dostępu do usług internetowych dla 90 proc. gospodarstw w Polsce Wschodniej - wyjaśnia marszałek Protas. - Uczestnictwo przedstawicieli samorządu w spotkaniu i badaniach popytu jest niezwykle ważne, gdyż daje możliwość wpływu samorządowców na kształt projektowanej sieci, m.in. przyłączenia jednostek użyteczności publicznej oraz urzędów.
     Projekt zakłada budowę sieci dystrybucyjnej i szkieletowej na terenach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oraz infrastruktury teleinformatycznej uzupełniającej istniejące, a należące do różnych operatorów zasoby. Sieć, która powstanie w ramach projektu, będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców telekomunikacyjnych dostarczających usługi szerokopasmowe bezpośrednio odbiorcom końcowym, tj. mieszkańcom, firmom i instytucjom z terenu Polski Wschodniej.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Jaka znowu siec. Od 10 lat ja projektuja. W elblagu tak samo. .. jest Elman majacy klasc kable pod MAN'a elblaskiego. .. jest tez Hawe ktore na swojej stronie pisze ze oni to robia. W takim razie kto w koncu?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2009-02-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem