Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Rusza program Pól Grunwaldzkich

Elbląg, Rusza program Pól Grunwaldzkich Zdjęcia ze strony warmia.mazury.pl.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaakceptował dziś projekt o nazwie „Grunwald – zespół działań inwestycyjno-remontowo-konserwatorskich i muzealnych związanych z kompleksowym zagospodarowaniem Pól Grunwaldzkich”. To jeden z kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 - 2013.

- Projekt grunwaldzki jest wart ponad 29 mln zł, liczę na to, że jeszcze w lutym podpiszemy umowę z jego wykonawcą – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Z roku na rok na Polach Grunwaldzkich coś się zmienia, coś przybywa. Faktem jest, że wielkie, okrągłe rocznice to świetna okazja do jeszcze lepszej promocji i na pewno wykorzystamy taką okazję w roku 2010, kiedy świętować będziemy 600-lecie Bitwy pod Grunwaldem. Już się do tego skrupulatnie przygotowujemy. Zamysł jest bardzo dobry, atrakcyjny i nowoczesny, aby wytworzyć wokół wydarzeń grunwaldzkich atmosferę typu Discovery czy National Geographic. Oprócz inwestycji planujemy wydarzenia wydawnicze, naukowe, a może nawet wznowienie badań archeologicznych. W 2010 roku to święto będzie miało rozmach, jak nigdy dotąd, na skalę europejską, międzynarodową – podsumowuje przedsięwzięcie marszałek.
     Planowana inwestycja polegać będzie na przeprowadzeniu szeregu działań budowlanych oraz remontowo-modernizacyjnych związanych z zagospodarowaniem Pól Grunwaldzkich. Inwestycja jest związana z całościowym zagospodarowaniem Pól Grunwaldzkich, w tym restauracją i modernizacją budynków istniejących oraz budową nowych obiektów.
     Projekt koncentruje się na następujących zadaniach:
     - budowie nowego budynku Pawilonu Recepcyjnego wraz z parkingiem i szlakami komunikacyjno-spacerowymi Pól Grunwaldzkich
     - dokonaniu gruntownego remontu, renowacji i modernizacji istniejącego Zespołu Pomnikowego
     - renowacji ruin Kaplicy Pobitewnej
     - budowie stałego miejsca widowiskowego
     - budowie pola campingowo-namiotowego z pawilonem stanowiącym zaplecze socjalne i techniczne Pól Grunwaldzkich
     - wykonaniu elementów zewnętrznych i ogólnych: przyłącza wodno-kanalizacyjnego, sieci zewnętrznych wodno-kanalizacyjnych, kanalizacji deszczowej, stacji transformatorowej, sieci niskiego napięcia z oświetleniem terenu, instalacji teletechnicznej, dróg wewnętrznych i ciągów pieszych.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A jak Grunwald ma się do gospodarki Elbląga i okolic!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pietuszkuć(2009-02-09)
 • Proponuję przenieść Grunwald w okolice elbląga, może być np. Dąbrowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kazimierz B.(2009-02-09)
 • Proponuję odbudować w Elblągu zamek krzyżacki w stylu "późny Bauman" czyli taki betonowy symbol kiczu i bezguścia w elbląskiej architekturze!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dyżurny malkontent(2009-02-09)
 • Dobrze, dobrze. .niech ulepszają warunki. :) Od strony obozowej nie jest źle, naturalne oświetlenie nocą nadaje klimat, ale ale. .jak najbardziej podpisuje się pod budową sieci wodno-kanalizacyjnymi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-09)
 • Z realizacją rusza na wiosne, a to oznacza że zamiast rycerzy bedziemy mieli koparki na polu. .mnie to nie bawi. ; p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna