Czwartek 22-11-2018, imieniny Cecylii, Marka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Są pierwsze pieniądze z Unii na wiadukt

 
Elbląg, Są pierwsze pieniądze z Unii na wiadukt Tak ma wyglądać wiadukt na Zatorze (fot. wizualizacja UM Elbląg)
Rek

12 milionów złotych otrzyma Elbląg z funduszy unijnych na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu na Zatorze. We wtorek umowę w tej sprawie z marszałkiem województwa podpisze Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Miasto szacuje, że budowa wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej wraz z drogami dojazdowymi będzie kosztować 35 milionów złotych. - Modernizacja ulic, budowa łącznic i rond, tworzenie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnianie kanalizacji, uzbrojenia i zieleni potrwa do końca 2018 roku – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Umowę na dofinansowanie budowy dróg dojazdowych w wysokości 12 milionów złotych podpiszą we wtorek w Olsztynie Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
     To pierwsza dobra wiadomość dla Elbląga w sprawie budowy wiaduktu. Drugą jest pozyskanie przez prezydenta dodatkowych środków z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. - „Składaliśmy wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o dofinansowanie na samą konstrukcję wiaduktu. Mamy informację, że otrzymaliśmy na ten cel dotację w wysokości 2,7 mln zł. Cała inwestycja spina się nam więc finansowo – zaznaczył Witold Wróblewski.

  Umowę o dofinansowanie podpisali (od lewej): marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, Rozalia Grynis, skarbnik Elbląg oraz prezydent Witold Wróblewski (fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie) Umowę o dofinansowanie podpisali (od lewej): marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, Rozalia Grynis, skarbnik Elbląg oraz prezydent Witold Wróblewski (fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie)


     Przypomnijmy, że w ratuszu trwa procedura przetargowa w sprawie wyboru wykonawcy prac, które również mają ruszyć w lipcu. O to zlecenie rywalizuje siedem firm. Decyzję komisji przetargowej powinniśmy poznać w ciągu kilku tygodni. Póki co na Lotniczej trwają prace związane z przekładaniem sieci wodociągowej i ciepłowniczej, które od kilku tygodni realizują miejskie spółki. W trakcie opracowywania jest również dokumentacja skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Mickiewicza, które zmieni się w czterodrożne oraz projekt przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów pod torami kolejowymi.
     

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.