Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śledztwo w sprawie przetargu EPEC

 
Elbląg, Śledztwo w sprawie przetargu EPEC (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

Prokuratura w Elblągu wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu przetargowym na modernizację sieci ciepłowniczej EPEC. Wniosek do prokuratury złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Przypomnijmy, że chodzi o przetarg na modernizację sieci ciepłowniczej z 2014 roku, który był wart około 20 milionów złotych. Urząd Zamówień Publicznych i Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że miejska spółka ograniczyła w nim konkurencję, stosując w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zapis, faworyzujący jednego z producentów rur. Nieprawidłowości dopatrzyło się także po swojej kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne, a także komisja powołana przez prezydenta Elbląga. To, że do złamania przepisów w tej sprawie nie doszło, stwierdził natomiast rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Podobnie uważał ówczesny prezes EPEC Łukasz Piśkiewicz, który nie podpisał protokołu kontrolnego CBA i do końca swojego prezesowania uważał, że EPEC nie złamał procedury przetargowej.
     Sprawa ma jednak swój dalszy ciąg. Jak się dowiedzieliśmy, Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło wniosek do Prokuratury Rejonowej w Elblągu o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie przetargu na modernizację sieci ciepłowniczej.
     - Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 22 listopada, obecnie trwa gromadzenie i analiza dokumentacji. Całą swoją dokumentację w tej sprawie przekazało nam CBA. Postępowanie jest prowadzone w kierunku niedopełnienia obowiązków przy modernizacji sieci ciepłowniczej w Elblągu – powiedziała nam Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. - Z pewnością w tej sprawie będą przesłuchani świadkowie, w ciągu dwóch, trzech miesięcy powinniśmy więcej w tej sprawie powiedzieć.
     W prokuraturze toczy się jeszcze jedno postępowanie w sprawie EPEC. Dotyczy dostaw ciepłomierzy i wymienników ciepła. Doniesienie w tej sprawie złożyła anonimowa osoba w Prokuraturze Krajowej. Decyzją prokuratora generalnego sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. W tej sprawie prokuratura nie ma jeszcze żadnych ustaleń. 
     Przypomnijmy, że elbląski samorząd oddał milion złotych dofinansowania na tę inwestycję do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dofinansował modernizację sieci. Tyle wyniosła korekta z tytułu nieprawidłowości, stanowiąca 5 procent dofinansowania wraz z odsetkami.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM
Polar z haftem
Czapka z nadrukiem