UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Zamiast tej śmiesznej starówki, widziałbym nowoczesne budownictwo, stworzone z rozmachem. Przyznam się, że jako turysta nigdy nie przyjechałbym do Elbląga podziwiać pseudo starówkę. Co wy widzicie pięknego w udawaniu kamienic, nie wiem. Za to nowoczesne wręcz ekstrawaganckie budownictwo, mogłoby zachwycać teraz i za 100 lat. Teraz jest już za późno trzeba budować te tubki z pastą do zębów. Swojego czasu zastanawiałem się nad kupnem mieszkania na starówce, ale gdy zobaczyłem wszędzie upychane samochody, odechciało mi się. Przecież tam niedługo będzie sypialnia jak na Zawadzie.
  • @1234 - i oto przykład postępowej głupoty, nowoczesne budownictwo z rozmachem to sobie buduj na nowoczesnych dzielnicach, nie znasz się to sie nie wypowiadaj 007 ma racje, każdy mądry i chce coś innego a przecież plan jest prosty, swoją drogą można było odbudować i przeprowadzić rekonstrukcję - Antwerpię, Gdańsk, Ypres, Warszawę ale Elbląga nie bo po co
  • @mózg - Oto przykład postępowej głupoty nowoczesny budynek naprzeciwko fortu z XIII wieku. W niektórych miastach są tak głupi, że zaraz obok zabytków budują nowoczesne wieżowce. Elbląg zniszczony w 98% musi wrócić do formy przedwojennej z ciasnymi uliczkami i tekturowymi pseudo kamienicami zastanawiam się w imię czego. Dyskusja jest bezpodstawna, gdyż ktoś już kilkadziesiąt lat temu nakreślił kierunek "rozwoju"centrum-starówki miasta.
  • @1234 - w imię rekonstrukcji aby odbudować to co źli ludzie zniszczyli, odbudować w imię kultury, sztuki i nauki dla nas i przyszłych pokoleń tak aby nie żyły w kłamstwie architektonicznym, w imię odzyskania to co nam ukradli, a kogo to obchodzi że ktoś tam kiedyś nakreślił kierunek rozwoju ? skoro nakreślił kicz i tandetę i wielkie G, co mnie obchodzi że gdzieś tam coś budują w innych krajach, sobą sie zajmijmy, historyczne centrum to historyczne centrum i tyle, a wieżowce niech budują sobie w innych miejscach przeznaczonych do tego przecież nikt im nie zabrania, użyj jednak mózgu
Reklama