Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Strategia rozwoju Elbląga

 
Elbląg, Strategia rozwoju Elbląga W Urzędzie Miejskim trwają prace nad Strategią rozwoju Elbląga 2020+ (fot. AD)
Rek

W Urzędzie Miejskim trwają prace nad Strategią rozwoju Elbląga 2020+. W trzech etapach powstanie dokument pt. Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga, analiza SWOT oraz Strategia rozwoju Elbląga 2020+.

Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga jest dokumentem bazowym. Dostarczy kompleksowej wiedzy na temat sytuacji Elbląga oraz trendów rozwojowych. Będzie oparta na analizie danych statystycznych, wyników wybranych badań socjologicznych i ekonomicznych dotyczących miasta. W trakcie prac nad Analizą… organizowane będą spotkania z przedstawicielami różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego (przedsiębiorczość, turystyka, ochrona zdrowia, szkolnictwo wyższe, pomoc społeczna, sport, kultura, mieszkalnictwo i bezpieczeństwo publiczne). Spotkania będą się odbywały od marca do maja bieżącego roku. Uczestnicy spotkań będą zachęcani do wnoszenia uwag oraz dyskusji nad zapisami zamieszczonymi w dokumencie. Zgodnie z harmonogramem ostateczna wersja dokumentu powinna być gotowa pod koniec maja 2012 roku.
     Analiza SWOT jest oceną potencjału wewnętrznego w postaci mocnych (S – Strengths) i słabych (W – Weaknesses) stron oraz uwarunkowań zewnętrznych w postaci szans (O – Opportunities) i zagrożeń (T – Threats). Prace nad tą analizą to przełom II i III kwartału 2012 roku.
     Druga połowa roku upłynie pod znakiem prac nad projektem dokumentu pt. Strategia rozwoju Elbląga 2020+.
     - Dokument ten w sposób syntetyczny i zwięzły przedstawi cele i zadania, jakie stoją przed Elblągiem w przyszłości – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. - Założenia strategii będą określały misję Elbląga oraz wizję rozwoju miasta do roku 2020, a w pewnych dziedzinach będą dotyczyły także dłuższej perspektywy czasowej.
     Projekt strategii zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym zarówno drogą elektroniczną, jak i tradycyjnymi metodami, m.in. poprzez spotkania branżowe czy, np. kawiarenki obywatelskie. Przyjęcie końcowej wersji Strategii rozwoju Elbląga 2020+ przewidziane jest na początku 2013 roku.
     - Długie rozciągnięcie w czasie procesu tworzenia Strategii rozwoju Elbląga 2020+ jest spowodowane wymogiem komplementarności strategii rozwoju miasta z dokumentami strategicznymi na szczeblu centralnym i w województwie – uzupełnia Krzysztof Kasica, koordynator działań związanych ze Strategią Rozwoju Miasta 2020+.
     W grudniu ubiegłego roku zakończyły się konsultacje społeczne projektów dwóch podstawowych dokumentów polskiej polityki rozwoju: Długookresowej strategii rozwoju kraju 2030. Trzecia fala nowoczesności (DSRK) oraz Strategii rozwoju kraju 2020 (ŚSRK), czyli zaktualizowanej średniookresowej strategii rozwoju kraju. Obecnie porządkowane są krajowe dokumenty strategiczne. Ich liczba zostanie ograniczona po 2013 roku do dziewięciu, tzw. zintegrowanych strategii rozwoju, które będą określały podstawowe uwarunkowania, cele i kierunki rozwoju w danych obszarach wskazanych w DSRK i ŚSRK, odnoszące się do rozwoju poszczególnych sektorów lub dziedzin, w tym z uwzględnieniem rozwoju regionów i rozwoju przestrzennego.
     Do krajowych dokumentów strategicznych, z którymi Strategia Rozwoju Elbląga 2020+ powinna być komplementarna jest także przyjęta 13 grudnia 2011 przez Radę Ministrów Koncepcja przestrzennego zagospodarowania kraju 2030.
     Na szczeblu wojewódzkim aktualizowana jest Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2020 (SRWWM). Przyjęto zasady, tryb i harmonogram prac i rozpoczęto prace nad diagnozą sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wraz z oceną dotychczasowych efektów SRWWM. Przyjęcie ostatecznego projektu dokumentu powinno mieć miejsce na początku przyszłego roku.
     - Na harmonogram opracowywania powyższych strategii, w tym strategii elbląskiej mają też wpływ trwające prace nad nową perspektywą finansową Unii Europejskiej na lata 2014-2020 i związaną z nią aktualizacją Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Komplementarność wszystkich tych elementów systemu dokumentów strategicznych pozwoli na efektywne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków unijnych - dodaje Grzegorz Nowaczyk.
Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Bardzo przepraszam - Wydawało mi się, że widziałam Nowaczyka na okładce poczytnej i prestiżowej gazety VIP. Za czyje pieniądze była wykonana ta "reklama" osoby prezydenta? Jeśli za pieniądze podatników to jest to oczywisty SKANDAL. Proszę o wyjaśnienie. Mojej zgody na taką promocję NIE MA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  za czyje?(2012-02-13)
 • Same Bajki z dużą domieszką arogancji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-13)
 • I tak do następnych wyborów, oczywiście:):) A nóż może się uda i znowu zagłosują na Grzesiulka. .. .eeee nie podobno Grzesiulek szykowany na Eurodeputowanego jest:):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  polen(2012-02-13)
 • u Majewskiego powiadają EuroDUPOWATY:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hihi(2012-02-13)
 • Koniec tej słownej błazenady !. Domagamy się konkretów : Praca dla młodych, Program zatrudnienia 50+. , opieka nad ludzmi starymi i ubogimi. O tym mówcie. To są ważne sprawy. Głupoty zachowajcie dla siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-13)
 • Pamiętacie hasło wyborcze Nowaczyka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-13)
 • Nie macie wrażenia, że ekipa p. Nowaczyka rozpoczyna nową PRomocję pod tytułem "spotkania z mieszkańcami - pokażmy, że jesteśmy dla ludzi" puentą dla tych spotkań powinno być - TO NIC, ŻE Z NICH NIC NIE WYNIKA:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  palikotka(2012-02-13)
 • Nie macie wrażenia, że ekipa p. Nowaczyka rozpoczyna nową PRomocję pod tytułem "spotkania z mieszkańcami - pokażmy, że jesteśmy dla ludzi" puentą dla tych spotkań powinno być - TO NIC, ŻE Z NICH NIC NIE WYNIKA:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  palikotka(2012-02-13)
 • oj, bardzo przepraszam, że dwa razy. .. nie wiem jak to sie stało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  palikotka(2012-02-13)
 • Tylko niech ta strategią zajmą się mądrzy doradcy, ludzie biznesu, sukcesu it, d. , byle nie nauczyciele !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-13)
 • jaka szybka riposta na pismo REMBELSKIEGO. Coś zakuło? ps. dziękujemy za wyjasnienie skrótu SWOT - no tak w tym jesteście dobrzy:) nigdy bym nie wiedział co to znaczy i po co się robi analizę mocnych i słabych stron. SWOT a może SWAT:):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  srutu-tutu(2012-02-13)
 • za czyje?- masz rację, zobascz nowaczyka w VIP, z lewej strony: www.magazynvip.pl Prawdą jest , mało kto o tym wie, ze ELBLĄG dla Nowaczyka to tylko etap przejściowy by sie nahapać dla siebie. grzegorz Nowaczyk pcha sie na EURO posła. E
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ktoś, kto wie...(2012-02-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy