Wtorek 19-06-2018, imieniny Gerwazego, Protazego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szansa dla 20 młodych

Elbląg, Szansa dla 20 młodych (fot. OHP Elbląg)

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu zakończyło 9 maja realizację projektu „Szansa 18-24. Droga do samodzielności”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Beneficjentami projektu była 20-osobowa grupa młodzieży w wieku od 18 do 24 lat.

Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu zajęciami z poradnictwa psychologicznego i zawodowego. Poradnictwo psychologiczne miało na celu rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, radzenia sobie z problemami oraz twórczego myślenia i działania. Poradnictwo zawodowe miało nauczyć uczestników projektu określać własne predyspozycje i preferencje zawodowe, zaplanować indywidualną ścieżkę zawodowego rozwoju i sporządzać dokumentację niezbędną do podjęcia zatrudnienia. Następnym krokiem było szkolenie zawodowe i szkolenie z podstaw przedsiębiorczości. Szkolenie zawodowe były to kursy: przygotowujący do wykonywania zawodu stolarza oraz do zawodu kosmetyczki.
     - W kursie stolarza obejmującym 180 godzin praktyki oraz 40 godzin zajęć teoretycznych uczestniczyło dziesięciu młodych mężczyzn - informuje koordynator projektu Kazimierz Marcinkowski. - Realizowany był przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarstwa Pomocniczego OHP w Pasłęku, a praktyka zawodowa odbywała się w Fabryce Mebli „Stolpłyt” w Elblągu. W tym miejscu składamy podziękowania właścicielowi fabryki panu Leszkowi Wójcikowi za możliwość jej realizacji w tak nowoczesnym przedsiębiorstwie. Kurs przygotowujący do wykonywania zawodu kosmetyczki obejmował 125 godzin zajęć praktycznych i 25 godzin zajęć teoretycznych, a uczestniczyło w nim dziesięć kobiet. Realizowany był przez Elbląski Uniwersytet Robotniczy, praktykę zawodową słuchaczki kursu odbywały w Salonie Piękności „Gioconda” pani Anny Malz przy ul. Grunwaldzkiej. Oba kursy zakończyły się egzaminem sprawdzającym i wydaniem dokumentów poświadczających nabyte umiejętności.
     Szkolenie z przedsiębiorczości dotyczyło zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, form prowadzenia małej i średniej przedsiębiorczości, opracowywania i pisania biznesplanów oraz obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie. Dodatkowo dla wszystkich chętnych zorganizowano kurs obsługi kas fiskalnych oraz szkolenie sanitarne, a także bezpłatne szkolenie językowe w Szkole Językowej „British School”.
     - Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego kolejnej grupie młodych elblążan została otwarta droga do samodzielnego zaistnienia na lokalnym rynku pracy – Podsumowuje Kazimierz Marcinkowski.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Karma dla papug średnich
karma kanarek
Cats Best 10L