Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoła stanie się domem

 
Elbląg, Szkoła stanie się domem Budynek przy ul. Saperów został przeznaczony na mieszkania (fot. AD)
Rek

Budynek, w którym wcześniej mieścił się m.in. Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, ma zostać przebudowany. W obiekcie przy ul. Saperów pojawi się 41 mieszkań. Jak się okazuje będą je mogli wynająć wszyscy chętni, mimo że w projekcie pojawia się zapis "dla nauczycieli".

Budynek przy ul. Saperów 14 B to pozostałość po szkołach, które zostały zlikwidowane lub przeniesione. Część przejęło starostwo powiatowe, część Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, na co zgodzili się radni na początku tego roku.
     Teraz ogłoszono przetarg w tej sprawie. Ten, kto zostanie wykonawcą będzie musiał przebudować istniejące pomieszczenia tak, by mogły stać się mieszkaniami, a także zrobić piwnice czy nowe przewody wentylacyjne. Wśród rozległego zapisu prac znajduje się ten, który mówi, że wykonawca będzie zobowiązany dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Potencjalni chętni mogą składać oferty do 12 lipca. Jak dodaje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego prace mają potrwać do lutego, w marcu mają się wprowadzać pierwsi lokatorzy.
     W budynku powstanie 41 mieszkań, w tym dwa dwupokojowe mieszkania dla osób niepełnosprawnych, pięć mieszkań jednopokojowych (ok.32 mkw.), 31 mieszkań dwupokojowych (od 42 do 62 mkw.), cztery mieszkania trzypokojowe (od 62 mkw. do 90 mkw. na poddaszu) oraz jedno pięciopokojowe (114 mkw. na poddaszu).
     W zapisie przetargowym pojawiła się informacja, że mieszkania mają być przeznaczone dla nauczycieli. Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski wiąże się to z zapisem w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, który mówi, że budynek jest przeznaczony na cele związane z edukacją. Zmiana tego zapisu zajęłaby 1,5 roku i opóźniłaby inwestycję. A nikt nie chce czekać - mieszkania mają być gotowe do końca lutego, w marcu mieliby się wprowadzić lokatorzy.
     - Mieszkania będą dostępne dla wszystkich chętnych elblążan – tłumaczy Łukasz Mierzejewski. - Z zainteresowanymi zostaną podpisane umowy najmu. Osoby te, przed objęciem lokalu, będą miały obowiązek dokonania wpłaty w wysokości 15 proc. partycypacji w kosztach budowy mieszkań oraz kaucji mieszkaniowiej.
     Mieszkania mają być czynszowe, a więc lokatorzy nie będą mogli stać się ich właścicielami.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne