UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tak pojedziemy na Zatorze

Miasto szykuje się do dużej inwestycji na Zatorzu. Będą to pierwsze, tak poważne prace, w tej części Elbląga od lat. Wybudowany zostanie wiadukt wzdłuż ul. Lotniczej i ul. Skrzydlatej oraz drogi dojazdowe do niego. Na razie jednak miasto szuka wykonawcy. Zobacz, jak będzie po zmianach. 

Oprócz budowy wiaduktu i dróg, które będą do niego prowadziły, przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Lotniczej, ul. Kilińskiego oraz ul. Skrzydlatej, skrzyżowanie ul. Fredry z ul. Lotniczą oraz łącznik prowadzący do niego, od skrzyżowania ul. Skrzydlatej z ul. Lotniczą. Powstaną również chodniki, ścieżki rowerowe oraz przejścia dla pieszych wzdłuż przebudowanych ulic. Tuż przed pętlą autobusową (trasę kończy tam np. autobus linii nr 17) wybudowane zostanie mini rondo.
       W ramach tej samej inwestycji przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa w ciągu Al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ulicy Lotniczej do rzeki Kumieli. Te praca miasto wykona własnymi siłami -  zajmie się nimi Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
       Chętni mogą składać oferty do końca marca, roboty mają potrwać do końca września 2018 r.
       W ogłoszeniu przetargowym można również znaleźć informację, że w drugim kwartale tego roku planowana jest przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza. Efektem tej inwestycji będzie m.in. dojazd do dworca PKS od strony Al. Grunwaldzkiej. Według zamierzeń ma ona potrwać do końca roku.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama