Niedziela 27-05-2018, imieniny Augustyna, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr w remoncie

W elbląskim Teatrze Dramatycznym trwa remont widowni dużej sceny. Zdjęte zostały fotele, okładziny ścienne, strop, demontowana jest instalacja elektryczna. Prace mają zakończyć się w grudniu br.

Budynek teatru został wybudowany w latach 60-tych. Od tego czasu nie był poddawany żadnym remontom. Sypały się ściany, przeciekał dach, a duża sala stwarzała zagrożenie pożarowe. Powodem, który powstrzymywał kolejnych dyrektorów przed rozpoczęciem remontu, był brak pieniędzy. W tym roku udało się pozyskać ponad 3 mln zł z kontraktu dla województw oraz zaciągając kredyt w wysokości 1 mln zł.
     - Pieniądze przeznaczone są na remont widowni dużej sceny - mówi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru Dramatycznego w Elblągu. - Będzie ona mniejsza o ok. 70 miejsc, będzie balkon, nowe fotele, wymieniona zostanie instalacja elektryczna i akustyczna, położona zostanie nowa okładzina.
     Dotychczas zdemontowane zostały stare fotele, zdjęto strop, okładziny, wykonana została konstrukcja pod balkon, a tylnia ściana widowni została przesunięta o ok. 1,5 metra. Trwa demontaż instalacji elektrycznej oraz remont dachu.
     - Prace prowadzone są prawie przez całą dobę - wszystko po to, by zakończyć je w grudniu - dodaje Siedler.
     Ale to nie koniec planowanych inwestycji w elbląskim teatrze. Złożony już został projekt o dofinansowanie kolejnych prac.
     - Chcemy dobudować jeszcze jedną kondygnację nad widownią dużej sceny - mówi dyrektor Siedler. - Znajdowałaby się tam sala prób, scena kameralna, pokoje gościnne dla realizatorów spektakli oraz sala konferencyjna. Na dole z kolei chcemy otworzyć kawiarnię i bufet teatralny. Chcemy również docieplić budynek, wykonać nową, estetyczną elewację, zainstalować windę dla osób niepełnosprawnych, a nad obecnym wejściem na Małą Scenę dobudować foyer. Do teatru wchodziłoby się od ul. Teatralnej.
     Cały remont teatru kosztowałby wówczas ok. 18 mln zł. Jeżeli uda się pozyskać te pieniądze, remont zakończyłyby się w roku 2007.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Hmmmm tak mi sie wydake chlopcze, ze jednak Cie to przerasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-10-09)
 • POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciap(2004-10-10)
 • Pewnego razu Mieczysław Karłowicz wybrał się na ryby, łowił jednak w głuchym ustroniu, gdyż nie posiadał urzędowego zezwolenia. Nagle jak spod ziemi wyrasta strażnik i surowym tonem pyta: - Jakim prawem łowi pan tutaj pstrągi? - Mój przyjacielu - odpowiada Karłowicz z niezmąconym spokojem - czynię tak pod nakazem nieodpartej przemocy niezgłębionego, intuicyjnego geniuszu ludzkiego nad upośledzoną nędzną kreaturą... - Wybaczy pan - mówi zmieszany strażnik, zdejmując czapkę i kłaniając się nisko - ale kto by tam znał te wszystkie nowe zarządzenia. Ktoś spytał Schönberga, jak mu idzie praca pedagogiczna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  picasso(2004-10-10)
 • I co z tym Schonbergiem, bo pointy brakuje. Ejże, Picasso?! A życzę by się udało. Dyrektor ma 8letni kontrakt. Jeśli planuje skończyć remont do 2007 roku to oznacza, że przez ten czas będzie raczej budowlańcem niż artystą. Chciałbym bowiem zauważyć, że bez przerwy czyatm tylko o organizacyjno-technicznych zamierzeniach teatru. A gdzie miejsce na Sztukę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Fellini(2004-10-11)
 • .Leo Slezak grał kiedyś rolę Lohengrina. Opera kończy się tym, że bohater odpływa w łodzi ciągnionej przez łabędzia. Inspicjent jednak za wcześnie dał znak i łódź odpłynęła bez Lohengrina. Skonsternowany Slezak krzyknął w stronę kulis: - Kiedy odchodzi następny łabędź? ps.tłum:za póżno już na pewne rzeczy,za późno:) na pewne ruchy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  picasso(2004-10-11)
 • Fellini, słuszna uwaga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mikron(2004-10-11)
 • Picasso sypie tymi anegdotkami jak z rękawa. ale wciąż nie wiem co odpowiedział Schoenberg zapytany o doświadczenia pedagogiczne. Może jestem namolny, ale uwielbiam anegdotki - a te które zapodałeś są bardzo smaczne. I zabójczo erudycyjne!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Fellini(2004-10-14)
 • Ktoś spytał Schönberga, jak mu idzie praca pedagogiczna w zakresie kompozycji. - Znakomicie - odpowiedział. - Znowu udało mi się zniechęcić do komponowania jednego ucznia. ps,specjalnie dla Feliniego:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  picasso(2004-10-14)
 • Dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Fellini(2004-10-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety Trójmiasto
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety z teksturą
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień