Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Trochę pieniędzy

Choć dobiega końca rok budżetowy, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu i ich podopieczni mają powody do zadowolenia. Urząd otrzymał ponad 1,2 mln złotych na aktywizację bezrobotnych.

Pieniądze przeznaczone są na pomoc dla osób mieszkających na terenie ziemskiego powiatu elbląskiego. Za większość z nich przedłużone zostaną staże i umowy dla absolwentów. Wspólnie z samorządami będą też organizowane roboty publiczne, prace interwencyjne, a część bezrobotnych otrzyma pożyczki.
      - To sporo pieniędzy, prawie tyle, ile otrzymaliśmy na rządowy program "Pierwsza praca" - cieszy się szefowa elbląskiego urzędu pracy Iwona Radej i dodaje, że wobec rosnącego wciąż bezrobocia nawet krótkotrwała i niewielka pomoc będzie ratunkiem dla wielu bezrobotnych i ich rodzin.
     Przez najbliższe pięć miesięcy pomoc otrzymać ma 320 osób.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no i przejedza - beda swieta a po swietach chocby potop
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :((2002-11-12)
 • Piękny przykład "rzetelnej roboty dziennikarskiej". Pani Radej mogła by nam lepiej opowiedzieć o sytuacji PUP-El. Również o spływaniu ustawowych pieniędzy z Olsztyna - w tym na aktywizację bezrobotnych. Oczywiście dobór i ujęcie tematu w formie jak obok nie ma żadnego związku z PropagandąPowyborczą...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-12)
 • mieszkaniec: Paranoja to jednak bardzo groźna choroba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  też mieszkaniec(2002-11-12)
 • Mieszkaniec 1 : tak tak, i zielone ludki i wybuch Wezuwiusza i susza letnia i powódź sprzed 2 lat - WSZYSTKIEMU WINIEN JEST OLSZTYN. I jeszcze karetkę z kierowcą nam ukradli !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rapaport(2002-11-12)
 • Jeśli nie ma innych głosów w tej sprawie, to może jakis "nieparanoik" powie: wg jakiego klucza Wojewódzki Urząd Pracy dzieli tzw. fundusze na aktywizację pracy? Niefortunnie używając czerwonej płachty (słowo Olsztyn), wywołałem byka (?), który jednak nie pamięta, jak komentowałem tradycyjne "olewactwo" Elbląga przez Gdańsk. Jako bezrobotny - cieszy mnie FAKT przekazania tych pieniędzy (od tego powinienem zacząć) i to jest NAJważniejsze...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-12)
 • Ciekawy jestem kiedy oddacie pieniądze,które obiecaliście w umowach o refundację o ile pamiętam był to paragraf 10 umowy o refundację.Zatrudniłem pracownika następnie podpisałem z nim umowę na czas nieokreślony i czekałem na kasę,a wy tylko pieprzycie mamy,zatrudniajcie i robicie ludziom wodę z mózgu.Jeden obiecał każdemu po 100.000 drugi mieszkania,a metody zauważyłem walki z bezrobociem macie opanowane do perfekcji.My ci damy tylko najpierw zrób,kup,zatrudnij.Przypominaja mi sie firmy,które przysyłaja do domu informacje,że wygrałem kupę szmalu,a udział w losowaniu po zakupieniu itd.Bandy złodziei i naciągaczy.Skoro macie pieniądze to rozliczcie się z wierzycielami.Pracownik,którego zatrudniłem w 98 czy 99 roku pracuje u mnie do tej pory,ale pieniędzy tzn.obiecanej premii do tej pory nie widać.JAK TO SIE NAZYWA?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Komar(2002-11-14)
 • KOMAR TO TWOJA GŁUPOTA I NAIWNIACTWO. NAPEWNO ZNASZ TEKST O PIEKLE...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BORUTA(2002-11-16)
 • KOMAR TO TWOJA GŁUPOTA I NAIWNIACTWO. NAPEWNO ZNASZ TEKST O PIEKLE...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BORUTA(2002-11-16)
 • TO ZNACZY, ŻE DOSTALIŚCIE PIENIĄDZE NA AKTYWACJE PODZIAŁU DO WASZYCH KIESZENI? A BEZROBOTNI NIECH SIĘ AKTYWUJĄ MOŻE JEDEN BEZROBOTY ZAAKTYWUJE DRUGIEGO I TRZECIEGO I BĘDĄ JESZCE BARDZIEJ BEZROBOTNI. MACIE 1,2 MLN TO STAWIAJCIE JAKIŚ ZAKŁAD I OTWIERAJCIE PRODUKCJĘ WTEDY ICH ZAKTYWUJECIE.!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-11-16)
 • Wyrazy uznania dla kolegi. Aby były pieniądze miasto musi być samowystarczalne, a nie liczyć na pieniądze bo Olsztyn dał czy nie dał. Jak w grach strategicznych. Aby zmalało bezrobocie, muszą powstawać fabryki , a jak będą fabryki to będą i większe pieniądze, jak będą pieniądze i fabryki bedzie więcej ludzi. Aby było więcej ludzi trzeba za nabyte pieniądze pomóc ludziom z mieszkaniami. Mieszkania nie mogą być za drogie, bo nikt ich nie kupi i nie będzie więcej ludzi. Tam gdzie jest więcej ludzi tam jest więcej podatników, gdzie jest więcej podatników, tam są niższe podatki. TAKA MUSI BYĆ STRATEGIA URZĘDNIKÓW. nie ma tego bo jest ich za dużo i wszystkie instytucje są odrębne. Muszą ścisle współdziałać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tomek(2002-11-16)
 • Millerek na remont swojej willi dostał 1,5 mln ... hihihi. I to tylko na wstępne roboty ... Pewnie , są równi i równiejsi . A tak poza tym ... jak się czujecie po WYBORACH ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  matka-żona-kochanka(2002-11-16)
 • I bardzo dobrze. Sprawdzić jednakże należy dokładnie ilość powstałych nowych miejsc pracy lub ilość zatrudnionych - bioracych udział w tej akcji bezrobotnych. Niekończący się festiwal szkoleń czas ograniczyć i zapytać sie o realne efekty działania tej znanej instytucji, opłacanej z pieniędzy, które wszyscy robotni dają państwu na ten cel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-11-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Elblągiem
Naklejki na meble
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapeta z ludźmi